Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitchPCPS4
Okładka The Caligula Effect: Overdose (Switch)

The Caligula Effect: Overdose

The Caligula Effect: Overdose to remake turowej gry jRPG z 2016 roku. W porównaniu z pierwowzorem nie tylko ulepszono grafikę, ale mocno rozbudowano również kampanię, w praktyce podwajając jej zawartość.

RPG | TPP | science fiction | turowe | jRPG

Okładka The Caligula Effect: Overdose (Switch)

producent: Aquria

wydawca: NIS America

Strona oficjalna

data premiery gry:

12mar2019

PC PS4 Switch

The Caligula Effect: Overdose to wydana na platformę Switch, PC i PS4 japońska gra RPG. To remake The Caligula Effect, wypuszczonego w 2016 roku na konsolę przenośną PlayStation Vita. Pierwowzór opracowało znane z Sword Art Online: Hollow Realization studio Aquria. Natomiast za powstanie odświeżonej wersji odpowiadał zespół Historia.

Fabuła

Akcja gry toczy się w miejscu znanym jako Moebius. Pozornie wydaje się ono idylliczną krainą przypominającą współczesną Japonię, ale w rzeczywistości jest wirtualnym więzieniem, gdzie osoby pokrzywdzone przez los szukają ukojenia, zapominając o swoich wcześniejszych życiach i powtarzając bez końca cykl trzech lat liceum. Kierowani przez gracza bohaterowie odkrywają prawdę o tym miejscu i postanawiają z niego uciec.

Warto wspomnieć, że scenariusz gry napisał Tadashi Satomi. Ten uznany twórca wcześniej opracował fabułę, realia i postacie gier Shin Megami Tensei: Persona, Shin Megami Tensei: Persona 2: Innocent Sin, Shin Megami Tensei: Persona 2: Eternal Punishment oraz Shin Megami Tensei: Digital Devil Saga 2.

Mechanika

Pod względem mechanik rozgrywki wydane na platformę Switch, PC i PS4 The Caligula Effect: Overdose jest klasycznym japońskim RPG-iem. Gracz spędza czas na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, rozwijaniu postaci oraz toczeniu bitew za pomocą turowego systemu walki.

W drużynie znajdują się maksymalnie cztery osoby, wybrane z obszernej galerii bohaterów, których spotykamy podczas zabawy. Kluczową rolę odgrywa także rozwijanie związków z ponad 500 postaciami niezależnymi, gdyż te relacje otwierają przed nami dodatkowe opcje rozwoju i dostęp do specjalnych przedmiotów.

W porównaniu z pierwowzorem z 2016 roku The Caligula Effect: Overdose zostało mocno rozbudowane. Pojawiły się nowe scenariusze, kilka alternatywnych zakończeń oraz masa dodatkowych postaci. W sumie zawartość gry uległa podwojeniu, m.in. poprzez wprowadzenie alternatywnej ścieżki fabularnej, która pozwala zostać podwójnym agentem i zinfiltrować frakcję, w standardowej wersji pełniącą rolę głównych antagonistów.

Kwestie techniczne

Grę przestawiono na silnik Unreal Engine 4 i solidnie podrasowano wszystkie elementy oprawy graficznej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do The Caligula Effect: Overdose

Klasyfikacja PEGI The Caligula Effect: Overdose

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Caligula Effect: Overdose

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core 2.5 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450 / Radeon HD 6770 lub lepsza
 • 6 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Quad Core 2.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 1280 MB GeForce GTX 470 / 2 GB Radeon HD 6870 lub lepsza
 • 6 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
The Caligula Effect Overdose - gra ojca serii Persona zmierza na PC, PS4 i Switch
The Caligula Effect Overdose - gra ojca serii Persona zmierza na PC, PS4 i Switch

wiadomość7 lipca 2018

Firma NIS America zapowiedziała anglojęzyczną wersję japońskiego RPG The Caligula Effect: Overdose. Produkcja trafi w przyszłym roku na PC, PlayStation 4 i Nintendo Switch.

PC
PS4
Switch