Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2018, 11:47

The Caligula Effect Overdose - gra ojca serii Persona zmierza na PC, PS4 i Switch

Firma NIS America zapowiedziała anglojęzyczną wersję japońskiego RPG The Caligula Effect: Overdose. Produkcja trafi w przyszłym roku na PC, PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Wersja anglojęzyczna ukaże się w przyszłym roku. - The Caligula Effect Overdose - gra ojca serii Persona zmierza na PC, PS4 i Switch - wiadomość - 2018-07-07
Wersja anglojęzyczna ukaże się w przyszłym roku.
THE CALIGULA EFFECT: OVERDOSE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Aquria
  2. Wydawca: NIS America
  3. Gatunek: jRPG
  4. Platformy: PC, PS4, Switch
  5. Data premiery: 2019 r.

Mamy dobre wieści dla fanów japońskich RPG-ów. Podczas trwającego obecnie konwentu Anime Expo firma NIS America ogłosiła, że pracuje nad anglojęzyczną wersją The Caligula Effect: Overdose, czyli remake’u produkcji The Caligula Effect, wydanej w 2016 roku na konsolę przenośną PlayStation Vita.

Remake zmierza na PC, PlayStation 4 i Nintendo Switch, a jego premiera zaplanowana została na przyszły rok. Zwłaszcza dla graczy komputerowych tytuł powinien okazać się sporą gratką. Będzie to bowiem pecetowy debiut japońskiego scenarzysty imieniem Tadashi Satomi. Twórca ten opracował fabułę, realia i postacie gier Shin Megami Tensei: Persona, Shin Megami Tensei: Persona 2: Innocent Sin, Shin Megami Tensei: Persona 2: Eternal Punishment oraz Shin Megami Tensei: Digital Devil Saga 2.

Akcja gry toczy się w miejscu znanym jako Moebius. Pozornie wydaje się ono idylliczną krainą przypominającą współczesną Japonię, ale w rzeczywistości jest wirtualnym więzieniem, gdzie osoby pokrzywdzone przez los szukają ukojenia, zapominając o swoich wcześniejszych życiach i powtarzając bez końca cykl trzech lat liceum. Kierowani przez gracza bohaterowie odkrywają prawdę o tym miejscu i postanawiają z niego uciec.

Pod względem mechanizmów rozgrywki The Caligula Effect: Overdose będzie klasycznym japońskim RPG z turowym systemem walki. W drużynie znajdą się maksymalnie cztery osoby, wybrane z obszernej galerii bohaterów. Kluczową rolę odegra także rozwijanie związków z ponad 500 postaciami niezależnymi.

The Caligula Effect: Overdose mocno się będzie różniło od pierwowzoru na PlayStation Vita. Grę przestawiono na silnik Unreal Engine 4 i solidnie podrasowano wszystkie elementy oprawy graficznej. Pojawią się także nowe scenariusze i postacie.

  1. Oficjalna strona NIS America