Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka Shin Megami Tensei: Digital Devil Saga 2 (PS2)
OkładkaShin Megami Tensei: Digital Devil Saga 2 (PS2)

Shin Megami Tensei: Digital Devil Saga 2 PS2

Shin Megami Tensei: Digital Devil Saga 2 to kontynuacja popularnego w Japonii tytułu, należącego do gatunku RPG. Utrzymana w mangowych klimatach produkcja wyszła spod skrzydeł programistów z firmy Atlus.

RPG | TPP | fantasy | science fiction | turowe | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shin Megami Tensei: Digital Devil Saga 2 Premiera PS2

11października2005

pudełko PL

22marca2007

producent: Atlus wydawca: Atlus wydawca PL: IQ Publishing Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Shin Megami Tensei: Digital Devil Saga 2

Persona 4

Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King

Wild Arms 3

Shin Megami Tensei: Digital Devil Saga 2 to kontynuacja popularnego w Japonii tytułu, należącego do gatunku RPG. Utrzymana w mangowych klimatach produkcja wyszła spod skrzydeł programistów z firmy Atlus.

Bohaterem gry jest młody Serph, lider plemienia Embryon. Przez lata wraz ze swymi podwładnymi walczył o dominację w świecie zwanym Wysypiskiem. Miał nadzieję, że cierpienie, którego doświadczył podczas wojen, zostanie mu wynagrodzone w postaci Nirwany, całkowitego spokoju ducha. Niestety, to co odnalazł po drugiej stronie życia, może równać się tylko z piekłem. Serph został aresztowany przez ludzi ze Świątyni Karmy, wyglądających jak lekarze. Szybko jednak okazało się, że zamiast ratować ludzi przed śmiercią, zamieniają ich w demony. Nasz wojownik musi teraz wybrać pomiędzy współpracą z wrogiem, a heroiczną batalią o egzystencję swoją i innych mieszkańców Wysypiska.

W Digital Devil Saga 2 zarówno dowodzony przez nas heros, jak i jego kompani, mogą korzystać z zestawu standardowych broni oraz zaklęć. Prócz stosowania ofensywnych czarów i wymachiwania ciężkim mieczem w każdej chwili możemy wezwać na pomoc określone monstra, o ile uprzednio uzgodniliśmy z nimi, że przybędą nam w sukurs w ciężkich chwilach. W ten sposób korzystamy ze zdolności oferowanych przez smoki, upadłe anioły czy lodowe potwory. Z kolei gdy Serph posiada dużo energii witalnej, sam potrafi przemienić się w demona i rozprawić z watahą przeciwników. Trzeba jednak pamiętać, że wtedy jego odporność jest odwrotnie proporcjonalna do siły ataku, a on sam nie może wyprowadzać kombinacji ciosów. Podczas 40 godzin rozgrywki przychodzi nam zwiedzać sporych rozmiarów lokacje, wypełnione bujną roślinnością. Prócz potyczek z oponentami wiele czasu poświęcamy na rozmowy z NPC i kolekcjonowanie cennych przedmiotów, z pomocą których rozwijamy swoją postać.

Ciekawostką jest fakt, że posiadacze pierwszej odsłony Shin Megami Tensei: Digital Devil Saga, dzięki swoim save'om mogą odblokować bonusowe materiały, niedostępne z początku dla przeciętnych posiadaczy Digital Devil Saga 2.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Shin Megami Tensei: Digital Devil Saga 2 cena w dniu premiery: 179,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Shin Megami Tensei: Digital Devil Saga 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Shin Megami Tensei: Digital Devil Saga 2 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB