Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka Shadow Hearts: From the New World (PS2)

Shadow Hearts: From the New World PS2

Shadow Hearts: From the New World to już trzecia z kolei gra z serii Shadow Hearts. Ten japoński RPG został wyprodukowany przez firmę Nautilus, odpowiedzialną również za dwa poprzednie tytuły.

RPG | TPP | fantasy | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation | urban fantasy

Sony PlayStation 2
Okładka Shadow Hearts: From the New World (PS2)

producent: Nautilus

wydawca: XSEED Games

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

7marca2006

Shadow Hearts: From the New World to już trzecia z kolei gra z serii Shadow Hearts. Ten japoński RPG został wyprodukowany przez firmę Nautilus, odpowiedzialną również za dwa poprzednie tytuły.

Grę rozpoczynamy jako szesnastoletni detektyw Johnny Garland, który stracił ojca, siostrę oraz pamięć w wypadku. Teraz prowadzi prywatne biuro detektywistyczne w Nowym Jorku. Pewnego dnia dostaje zlecenie (od dziwnie wyglądającej osoby) odnalezienia podejrzanego, który uciekł z więzienia. Po tym wydarzeniu od razu wkraczamy do gry i wyruszamy „powęszyć” na ulicach Nowego Jorku. Nasze początkowe poszukiwania opierają się głównie na wypytywaniu napotkanych osób i udzielaniu odpowiedzi z kilku możliwych do wyboru linii dialogowych. W Shadow Hearts: From the New World to właśnie rozmowy i eksploracja zajmują nam mnóstwo czasu, jednak oprócz tego przychodzi nam bardzo dużo walczyć. Pojedynki odbywają się w systemie turowym, aczkolwiek refleks i zręczność jest również niezwykle ważna.

Pierwszym krokiem podczas walki jest wybranie odpowiedniego ataku. Następnie pojawia nam się koło nazwane przez autorów „pierścieniem osądu”. Na nim z kolei znajduje się poruszająca się wskazówka oraz kilka wielobarwnych pól. Naciśnięcie klawisza w momencie, gdy wskaźnik znajduje się dokładnie na kolorowym segmencie, powoduje perfekcyjne wykonanie ataku. Im dalej jednak od zaznaczonego pola przyciśniemy guzik, tym ruch jest gorszej jakości. Tym sposobem walki są bardzo dobrym połączeniem strategii oraz zręczności, urozmaicającym rozgrywkę.

Nasza drużyna, z którą brniemy po trupach coraz silniejszych rywali składa się z czterech członków. Oprócz głównego bohatera (Johnny) znajdują się tam również: Shania - kobiecy łowca nagród, Natan - rodowity Amerykanin, ekspert w gun-fu oraz Frank - kolorowo ubrany ninja z wschodnioeuropejskim akcentem. Każdy z nich posiada wyjątkowe umiejętności (np. Shania potrafi przemieniać się w potężne duchy) oraz styl walki. Jednak w miarę postępów w grze możemy dowolnie rozwijać wybrane przez nas zdolności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.1 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Gry podobne do Shadow Hearts: From the New World

Klasyfikacja PEGI Shadow Hearts: From the New World

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Shadow Hearts: From the New World

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB

Shadow Hearts: From the New World - recenzja gry
Shadow Hearts: From the New World - recenzja gry

Recenzja 20 września 2007, 14:12

No i tak to wygląda. Aby zrobić kombosa i atakować kilkoma postaciami pod rząd, bez oddawania ruchu przeciwnikom, trzeba jeszcze wdusić w krótkim czasie przycisk, którego symbol pojawia się na ekranie. Brzmi to może na nieskomplikowane i nie dające specjalnie okazji do kombinowania, ale gdy nasza drużyna już odpowiednio wyleweluje, dowiemy się, co właściwie oznaczają ich znaki zodiaku i nauczymy się odpowiedniej współpracy między postaciami, mamy masę możliwości łączenia ataków, używania różnych rodzajów magii i stylów walki. Satysfakcja gwarantowana.