Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS4PCXONE
Okładka Stellaris: Distant Stars (PS4)

Stellaris: Distant Stars

Rozszerzenie do gry strategicznej Stellaris od Paradox Development Studio. W Distant Stars pojawiły się nowe scenariusze, dodatkowe technologie, kolejne układy planetarne oraz wielkie istoty z odległych zakątków wszechświata.

To jest dodatek do gry Stellaris.

Strategiczne | science fiction | ekonomiczne | RTS | 4X | sandbox | kosmiczne | multiplayer

Okładka Stellaris: Distant Stars (PS4)

data premiery gry:

22maj2018

PC

15wrz2020

PS4 XONE

Distant Stars to piąte duże rozszerzenie do gry strategicznej Stellaris z 2016 roku. Zarówno ona, jak i sam dodatek zostały stworzone przez ekipę Paradox Development Studio. DLC wymaga do działania podstawowej wersji gry.

Mechanika

Tym razem dodatek koncentruje się na odkryciu starożytnych bram, pozwalających przedostać się w odległe zakątki wszechświata. W związku z tym na graczy czekają zupełnie nowe miejsca do eksploracji, w tym nieznane dotąd układy planetarne. Wraz z nimi pojawiły się kolejne planety do skolonizowania, specjalne surowce oraz następne technologie, które możemy odkryć podczas rozgrywki. Deweloperzy przygotowali również dodatkowe scenariusze i wydarzenia, podczas których możemy natrafić na tajemnicze i olbrzymie istoty. Niektóre z nich są łagodne, inne wręcz przeciwnie, ale wszystkie żyły na długo przed nami i nie zamierzają poddać się bez walki.

Pomimo sporej ilości nowej zawartości rozgrywka w Distant Stars nie uległa większym zmianom względem tego, co oferuje podstawowa wersja Stellaris i pozostałe dodatki. Zabawa opiera się na tych samych mechanizmach, więc weterani gry momentalnie poczują się jak ryba w wodzie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-32  

Gry podobne do Stellaris: Distant Stars

Klasyfikacja PEGI Stellaris: Distant Stars

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Stellaris: Distant Stars

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core 2 Quad 9400 2.66 GHz / AMD Athlon II X4 640 3.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 5770 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7
  • Zalecane: Intel Core i3-2100 3.1 GHz / AMD Phenom II X4 850 3.3 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 560 Ti / Radeon HD 6850 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Distant Stars następnym dodatkiem do gry Stellaris
Distant Stars następnym dodatkiem do gry Stellaris

wiadomość23 kwietnia 2018

Firma Paradox Interactive zapowiedziała dodatek Distant Stars do kosmicznej strategii Stellaris. Rozszerzenie zaoferuje kolejne scenariusze, nowe anomalie, technologie i przeciwników.

PC
PS4
XONE