Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2018, 17:42

autor: Góral

Distant Stars następnym dodatkiem do gry Stellaris

Firma Paradox Interactive zapowiedziała dodatek Distant Stars do kosmicznej strategii Stellaris. Rozszerzenie zaoferuje kolejne scenariusze, nowe anomalie, technologie i przeciwników.

Kolejny dodatek do Stellaris? Aż mi się ciepło zrobiło. - Distant Stars następnym dodatkiem do gry Stellaris - wiadomość - 2018-04-23
Kolejny dodatek do Stellaris? Aż mi się ciepło zrobiło.
Distant Stars w skrócie:
  • nadchodzący dodatek do kosmicznej strategii Stellaris;
  • zaoferuje nowe scenariusze, anomalie, układy planetarne, technologie i przeciwników;
  • termin premiery nie jest znany.

Wydana w maju 2016 roku strategia Stellaris doczeka się kolejnego dodatku. Tym razem będzie to rozszerzenie zatytułowane Distant Stars. Oprócz widocznego poniżej zwiastuna, firma Paradox Interactive, wydawca gry, zdradziła garść ogólnych informacji. Produkcja zaoferuje nowe scenariusze związane z odkryciem starożytnych bram, pozwalających udać się poza naszą galaktykę. Tam natrafimy na rozmaite anomalie, weźmiemy udział w kolejnych wydarzeniach, zwiedzimy nieznane dotąd układy planetarne, zdobędziemy następne technologie i surowce oraz zmierzymy się z olbrzymimi istotami. Niestety nie poznaliśmy szczegółów na temat tych wszystkich nowinek ani dokładnej daty premiery, więc na razie musimy zadowolić się tym, co mamy.

Stellaris, jak zresztą większość gier wydanych przez Paradox Interactive, jest ciągle rozwijane różnymi mniejszymi i większymi dodatkami. Np. w 2017 roku doczekaliśmy się Utopii, z możliwością tworzenia megastruktur. Kilka miesięcy później pojawiło się rozszerzenie Synthetic Dawn, pozwalające pokierować imperium maszyn, a w tym roku wypuszczono już DLC Apocalypse, w którym pojawili się m.in. kosmiczni piraci Marauders.

Sama „podstawka” zdecydowanie jest warta uwagi. Produkcja swego czasu zebrała sporo pochwał w mediach i jest godnym przedstawicielem kosmicznych strategii 4X, choć jak zauważył chociażby nasz recenzent, brakuje w niej nieco treści, która pojawia się właśnie w rozszerzeniach. Mimo wszystko projekt i tak oferuje mnóstwo świetnej zabawy, więc warto się z nim zaznajomić, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście.

Ostatnia aktualizacja: 2018-04-23

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.