Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOSPC
Okładka Polanie Remake (AND)
OkładkaPolanie Remake (AND)

Polanie Remake

Odświeżona wersja kultowej polskiej strategii RTS z 1996 roku, przygotowana przez ekipę Home Net Games pod wodzą współtwórcy oryginału, Mirosława Dymka.

Strategiczne | RTS | 2D | polskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Polanie Remake Premiera

anulowana

PC AND iOS

producent: Home Net Games wydawca: Home Net Games

Gry podobne do Polanie Remake

Anno: Build An Empire

The Settlers (2009)

DomiNations

Polanie Remake na AND, PC i iOS to odświeżona wersja słynnej polskiej gry strategicznej z 1996 roku, wyprodukowanej przez studio MDF dowodzone przez znanego dewelopera Mirosława Dymka. W 2014 roku ujawnił on pierwsze informacje na temat projektu, który według twórców jest „sentymentalnym remakiem, z grafiką i dźwiękiem na miarę XXI wieku”.

Fabuła

Linia fabularna w grze Polanie Remake jest taka sama, jak w oryginalnych Polanach. Po wojnie do swojej rodzinnej wioski wraca przywódca Polan o imieniu Mirko. Na miejscu zastaje jednak całkowitą ruinę, gdyż osada została zniszczona przez inne plemię. Władca zamierza więc zemścić się na swoich wrogach.

Mechanika

Polanie Remake na AND, PC i iOS to strategia czasu rzeczywistego w stylu WarCrafta. Rozgrywka podzielona jest na dwa etapy – rozwijanie gospodarki i walkę. Do zadań gracza należy zdobywanie surowców, stawianie budowli oraz produkowanie jednostek walczących w potyczkach. Głównym środkiem niezbędnym do rozwoju naszej osady jest mleko, które otrzymujemy oczywiście od krów pasących się na łąkach. Po uzyskaniu odpowiedniej ilości białego płynu możemy wytwarzać robotników, którzy, podobnie jak w oryginalnej wersji, służą także za wojowników (np. drwal używa podczas starć topora).

Kwestie techniczne

Tworząc grę Polanie Remake, deweloperzy chcieli zachować charakterystyczny styl, klimat i cechy pierwotnego wydania, więc nieprzenikanie jednostek, szybsze stawianie budynków przez kilku budowniczych i tego typu elementy są także obecne w remake’u. Natomiast największe zmiany związane są z oprawą graficzną i dźwiękową, która została dostosowana do obecnych standardów.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Polanie Remake: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
AND
iOS