Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2018, 10:47

autor: Adrian Werner

Polanie - prace nad nową wersją zostały wstrzymane

Mamy złe wieści dla graczy czekających na zapowiedziany kilka lat temu remake polskiego RTS-a Polanie. Autorzy poinformowali nas, że prace nad projektem zostały zawieszone.

Grafika koncepcyjna pokazująca, jak miał wyglądać remake. - Polanie - prace nad nową wersją zostały wstrzymane - wiadomość - 2018-02-10
Grafika koncepcyjna pokazująca, jak miał wyglądać remake.

Prawie cztery lata temu polskie studio Home Net Games zapowiedziało remake strategii czasu rzeczywistego Polanie. Od tego czasu o projekcie było dosyć cicho i okazuje się, że nie działo się tak bez powodu. Autorzy właśnie poinformowali nas, że zawiesili prace nad grą.

Przyczyny takiej decyzji najlepiej wyjaśnia wypowiedź jednego z deweloperów - Łukasza Malika:

Polanie mają grywalny prototyp, robiliśmy także przymiarki do oprawy artystycznej. Jednak gdy próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie, czy tworzymy remake, czy „duchowego spadkobiercę”, zaczęliśmy dreptać w miejscu, w międzyczasie wypuszczając The Pirate: Plague of the Dead, Project Charon Space Fighter VR oraz Hex Commandera: Fantasy Heroes. Zdecydowanie bardziej ciągnie nas do nowych projektów, mogę zdradzić, że praca nad Polanami dała początek kolejnej strategii, ale gra jest jeszcze w dość wczesnej fazie i raczej nie będzie wydana pod tym tytułem. Pracujemy obecnie nad kilkoma nowymi projektami, więc w tym momencie jest zdecydowanie za wcześnie na jakiekolwiek szczegóły.

Grafika koncepcyjna jednej z jednostek. - Polanie - prace nad nową wersją zostały wstrzymane - wiadomość - 2018-02-10
Grafika koncepcyjna jednej z jednostek.

Taka informacja na pewno stanowić będzie rozczarowanie dla fanów cyklu, ale nie da się ukryć, że od premiery pierwszej części Polan minęły 22 lata i od tego czasu gatunek RTS mocno posunął się naprzód. Remake tej gry byłby interesujący głównie z powodów nostalgicznych.

Fakt, że autorzy jednocześnie poinformowali o nowej strategii, zainspirowanej porzuconym remakiem daje nadzieję, iż niezapowiedziany projekt okaże się czymś interesującym dla fanów Polan.

Przypomnijmy, że Polanie ukazali się w 1996 roku, wyłącznie na PC. Grę opracował nieistniejący już zespół MDF. Jeden z jego głównych deweloperów, Mirosław Dymek, w 2014 roku założył studio Home Net Games i to ono odpowiadało za porzucony remake.

Na koniec warto dodać, że równoległe autorzy pracują nad dalszym rozwojem turowej strategii Hex Commander: Fantasy Heroes, która ukazała się w zeszłym roku na pecety oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. W ten weekend ma ukazać się duża aktualizacja, która wprowadzi tryb multiplayer oraz kampanię elfów z nowymi bohaterami.

Hex Commander: Fantasy Heroes. - Polanie - prace nad nową wersją zostały wstrzymane - wiadomość - 2018-02-10
Hex Commander: Fantasy Heroes.
  1. Oficjalna strona studia Home Net Games