Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2018, 11:39

#WarGames - pierwsze konkrety o Grach wojennych od autora Her Story

Poznaliśmy pierwsze konkrety odnośnie projektu #WarGames, czyli interaktywnej historii, nad którą pracuje znany z Her Story projektant Sam Barlow.

Już od pewnego czasu wiemy, że znany z Her Story brytyjski projektant Sam Barlow pracuje nad produkcją #WarGames, bazującą na licencji filmu z 1983 roku pod tym samym tytułem, u nas wyświetlanym jako Gry wojenne. Teraz twórca wreszcie podzielił się konkretami odnośnie swojego następnego dzieła.

Interaktywne #WarGames opowie o grupie hakerów próbujących wykorzystać swoje umiejętności do zainicjowania zmian w społeczeństwie i sytuacji politycznej. Podczas zabawy będziemy jednocześnie obserwowali wszystkie postacie biorące udział w historii. Gracz ma decydować o tym, na której z nich skoncentruje uwagę w danym momencie i te wybory wpłyną na odbiór całej fabuły, gdyż w tym czasie pozostałe ekrany z bohaterami wcale nie ulegną zastopowaniu.

#WarGames - pierwsze konkrety o Grach wojennych od autora Her Story - ilustracja #1

Barlow tłumaczy, że interaktywność #WarGames ograniczy się do tego, w jaki sposób poznamy historię. Nie będziemy za to mieli dużego wpływu na sam jej przebieg. Projekt wypuszczony zostanie w tym roku w modelu epizodycznym, ale na razie nie wiemy jeszcze, na jakie platformy.

Skala projektu jest na tyle duża, że Barlow do współpracy zaangażował specjalizujące się w produkcji materiałów video studio Eko. Twórcy pomaga także grupa konsultantów, którzy mają zadbać o to, aby zaprezentowane w historii hakowanie było realistyczne. Autor przytoczył zabawną historię związaną z tym faktem. Jakiś czas temu musiał się dowiedzieć, czy możliwe byłoby włamanie się do systemów pewnej rzeczywistej firmy. Tydzień później jeden z konsultantów zapewnił go, że jak najbardziej jest to możliwe, gdyż sprawdził to własnoręcznie i odkrył, w jaki sposób można pokonać zabezpieczenia firmy.

Na koniec warto przypomnieć, że równolegle Sam Barlow pracuje również nad projektem Telling Lies, czyli thrillerem, który będzie bardziej klasyczną grą, pod względem rozgrywki przypominającą to, co oferowało Her Story.

  1. Oficjalna strona studia Eko