Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Władca Pierścieni - Gry RPG PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku rpg o tematyce Władca Pierścieni na platformę PC Windows ułożone według popularności.

RPG. Gatunek gier, w skład którego wchodzą wszelkie produkcje z przeważającą liczbą elementów rozwoju prowadzonego bohatera (bądź grupy bohaterów) i rozbudowanych statystykach postaci, a także cechujące się wielowątkową fabułą i wielowątkowymi questami. Zaliczmy do niej zarówno klasyczne gry RPG bazujące na walce turowej i zasadach rodem z "papierowych gier RPG" (Baldur's Gate, Fallout), jak i RPG akcji z dynamiczną walką toczoną w czasie rzeczywistym (seria Gothic) oraz jRPG, czyli bardzo charakterystyczne tytuły bazujące na stylistyce i kulturze państw dalekiego wschodu, w tym anime i mandze (cykle Final Fantasy i Kingdom Hearts).

PC
RPG
Władca Pierścieni
Czas
Władca Pierścieni: Wojna na Północy
Władca Pierścieni: Wojna na Północy

RPG 1 listopada 2011

Ukierunkowana na zabawę wieloosobową gra RPG akcji, osadzona w uniwersum słynnej trylogii Władca Pierścieni. Za powstanie gry odpowiada studio Snowblind, mające na swoim koncie m.in. konsolową wersję legendarnego Baldur’s Gate. W grze wcielamy się w postać człowieka, elfa lub krasnoluda i stawiamy czoła siłom Saurona, biorąc udział w wydarzeniach rozgrywających się równolegle do akcji powieści w północnej części Śródziemia. W zależności od kontrolowanej postaci, mechanika rozgrywki przedstawia się nieco inaczej, a my korzystamy z odmiennych umiejętności naszego bohatera. Fabuła rozwija się w zależności od naszych decyzji, otwierając nam dostęp do szeregu zadań dodatkowych. W czasie gry mamy rzecz jasna możliwość rozwoju cech naszej postaci, nabywając nowe, przydatne w walce umiejętności. Grę możemy ukończyć w trzyosobowym trybie kooperacji bądź przy wsparciu członków drużyny sterowanych przez komputer.

The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar
The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar

RPG 24 kwietnia 2007

Gra MMORPG, której akcję osadzono w fantastycznym uniwersum stworzonym przez J.R.R. Tolkiena między innymi na potrzeby trylogii Władca Pierścieni. Gracze trafiają w sam środek konfliktu pomiędzy siłami zła (w osobie Saurona stojącego na czele niezliczonych orków i innych niebezpiecznych bestii z Mordoru) i dobra (czyli rasami zamieszkującymi pozostałe obszary Śródziemia). Dzieło studia Turbine Entertainment pozwala wcielić się w samodzielnie wykreowanego Elfa, Człowieka, Hobbita lub Krasnoluda i przemierzając rozległy świat, walczyć ze wspomnianymi wcześniej potworami, wykonywać rozmaite zadania, a także kolekcjonować przydatny ekwipunek i uzbrojenie. W miarę postępów w przygodzie rozwijamy również swój potencjał bojowy, dobierając poszczególne umiejętności według własnego uznania. Od 2010 roku The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar jest dostępne w modelu free-to-play. Oznacza to, że sama rozgrywka jest darmowa, aczkolwiek dostęp do specjalnych bonusów należy wykupić, wydając realną gotówkę w ramach wbudowanego systemu mikrotransakcji.

The Lord of The Rings Online: Mordor
The Lord of The Rings Online: Mordor

RPG 8 sierpnia 2017

Szóste oficjalne rozszerzenie do popularnego MMORPG-a stworzonego przez studio Turbine Entertainment. Po tym jak zespół odpowiedzialny za opracowanie podstawowej wersji The Lord of the Rings Online został rozwiązany, jego pracownicy zasilili szeregi studia Standing Stone Games, odpowiedzialnego za przygotowanie opisywanego tutaj dodatku. Add-on wprowadza do świata gry tytułową krainę Mordor, gdzie obecnie przebywa Sauron – władca ciemności. Do dyspozycji graczy oddano szereg lokacji, wśród których pojawia się przełęcz Cirith Gorgor, Dolina Udun, twierdza Barad-dur oraz Czarna Brama; na tle czekających na odwiedzenie miejsc błyszczy Erebor, czyli kraina Krasnoludów znana z powieści Hobbit oraz jej ekranizacji. The Lord of the Rings Online: Mordor zawiera ponad trzysta nowych zadań, podnosi maksymalny poziom postaci do 115, a także wprowadza do rozgrywki pachnące świeżością przedmioty oraz artefakty. Dopełnieniem nowości jest kolejna rasa (Elfowie Wysokiego Rodu) oraz system wymiany przedmiotów, dzięki któremu na drodze handlu lub barteru można zdobyć unikalne ulepszenia dla swojego ekwipunku. Listę zmian zamyka nowy system sojuszniczy, dzięki któremu gracz może dołączyć do dowolnej frakcji celem odbicia terenów należących do Mordoru, w zamian otrzymując dodatkowe bonusy oraz unikalne wyposażenie.

The Lord of The Rings Online: Riders Of Rohan
The Lord of The Rings Online: Riders Of Rohan

RPG 15 października 2012

Następny add-on do gry The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar, za którego opracowaniem stoi odpowiedzialne za markę studio Turbine Entertainment. Jak sugeruje tytuł, dodatek pozwala graczom odwiedzić równiny Rohanu, czyli królestwa, którego mieszkańcy muszą stawiać czoła oddziałom orków spod znaku Białej Ręki. Zadaniem gracza jest wsparcie wojowników dowodzonych przez Burnotha, syna Baldega, w walce z siłami zła oraz zawarcie sojuszu Entami, czyli prastarymi mieszkańcami lasu Fangorn. The Lord of the Rings Online: Riders of Rohan powiększa świat gry o tytułową krainę (obejmującą ponad dwukrotnie większy obszar od kopalni Moria z pierwszego add-onu) oraz dwie mniejsze lokacje – obrzeża wspomnianego wcześniej lasu i wzgórze Amon Hen. Na tym jednak nie zamyka się lista nowości – w nasze ręce oddano bowiem konia wojennego, którego otrzymujemy po wykonaniu specjalnego zadania. Wierzchowiec jest nie tylko środkiem transportu, gdyż stanowi nieocenione wsparcie w walce z nowymi typami przeciwników, wśród których brylują jeźdźcy wargów. Ponadto dosiadając rumaka, nasz bohater (który teraz może awansować na 85 poziom doświadczenia) otrzymuje dostęp do nowych unikalnych zdolności, a sprzymierzenie się z innymi jeźdźcami pozwala między innymi na wykonanie szarży czy wyprowadzenie ataku z flanki. Dopełnieniem tego wszystkiego jest odbudowa spalonego miasta Snowborn, dokonywana poprzez realizację setek zadań pobocznych.

The Lord of the Rings Online: Rise of Isengard
The Lord of the Rings Online: Rise of Isengard

RPG 27 września 2011

Dodatek do gry MMORPG zatytułowanej The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar, za którego stworzeniem stoi sprawujące pieczę nad marką studio Turbine Entertainment. Fabuła owego rozszerzenia koncentruje się na postaci potężnego czarodzieja Sarumana, starającego się za wszelką cenę wejść w posiadanie Pierścienia Władzy. W trakcie zabawy możemy odwiedzić nowe obszary, wśród których pojawia się nie tylko gigantyczna wieża Orthank, z której mag wydaje rozkazy swoim poplecznikom, ale i kraina Dunland, zamieszkała przez wojownicze plemiona Dunlendingów oraz Gap of Rohan. The Lord of the Rings Online: Rise of Isengard wprowadza również nową instancję przeznaczoną dla dwudziestu czterech graczy, których celem jest pokonanie potężnego smoka Draigocha – największego adwersarza, jaki do tej pory pojawił się w grze. Add-on zawiera także pakiet misji fabularnych i świeże elementy ekwipunku, a ponadto zwiększa maksymalny limit poziomu doświadczenia (do 75) i wprowadza szereg modyfikacji w charakterystykach wszystkich dziewięciu klas bohaterów.

The Lord of the Rings Online: Mines of Moria
The Lord of the Rings Online: Mines of Moria

RPG 18 listopada 2008

Pierwszy dodatek do The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar, za którego opracowaniem stoją autorzy oryginału, czyli studio Turbine Entertainment. Rozszerzenie przenosi graczy do tytułowych kopalni Morii, czyli najbardziej rozległego i niebezpiecznego kompleksu podziemi w całym Śródziemiu. Przemierzając skąpane w mroku korytarze, gracze stawiają czoła nowym rodzajom przeciwników (mowa zarówno o monstrach podległych Sauronowi, jak i o nieznanych dotąd istotach). Z uwagi na wysoki poziom wyzwania autorzy zdecydowali się podnieść maksymalny poziom doświadczenia do 60, a także oddać w ręce graczy dwie nowe klasy postaci, czyli Rune-Keepera i Wardena. Potencjał bojowy herosów mogą podnieść także nowe umiejętności, techniki i zadania klasowe, których uzupełnieniem jest nowatorski system tworzenia i rozwijania legendarnych przedmiotów – dzięki niemu gracze otrzymują możliwość kreowania potężnych artefaktów dorównujących Żądłu czy Glamdringowi. Listę nowości wprowadzonych w The Lord of the Rings Online: Mines of Moria zamykają epickie bitwy i drużynowe rajdy.

The Lord of the Rings Online: Siege of Mirkwood
The Lord of the Rings Online: Siege of Mirkwood

RPG 1 grudnia 2009

Drugie, po Mines of Moria, rozszerzenie do gry MMORPG zatytułowanej The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar. Tym razem studio Turbine Entertainment pozwala graczom zwiedzić tereny Mrocznej Puszczy, które przemierzają pod dowództwem Galadrieli i Celeborna, mierząc się nie tylko z orkami, lecz także z innymi potworami pokroju przerażających pająków. Lista nowych lokacji obejmuje legendarną twierdzę Dol Guldur, w której wnętrzu czyhają niezliczone niebezpieczeństwa, jakim gracze stawiają czoła w ramach trzy-, sześcio- i dwunastuoosobowych instancji; mowa między innymi o potężnym Lordzie Nazgulu – walka z nim to jedno z najbardziej epickich starć w historii gry. Ponadto The Lord of the Rings Online: Siege of Mirkwood zwiększa maksymalny poziom doświadczenia, wnosi do rozgrywki zupełnie nowe artefakty oraz wprowadza mniejsze lub większe usprawnienia (choćby w postaci zmodyfikowanego systemu walki). Nowością jest dodatkowy tryb rozgrywki – tak zwany Skirmish – w którym można wytrenować żołnierzy i zagrać w losowych instancjach będących częścią Wojny o Pierścień.

The Lord of the Rings: The White Council
The Lord of the Rings: The White Council

RPG prace wstrzymane

The Lord of the Rings: The White Council to nieukończony projekt gry cRPG w realiach tolkienowskiego Śródziemia. Według założeń deweloperów fabuła miała przedstawiać wydarzenia rozgrywające się 80 lat przed wybuchem Wojny o Pierścień, a gracz wcieliłby się w rolę agenta tytułowej Białej Rady. Prace nad grą zostały wstrzymane w 2007 roku.

The Lord of the Rings Online: Helm's Deep
The Lord of the Rings Online: Helm's Deep

RPG 20 listopada 2013

Kolejne rozszerzenie do popularnego MMORPG-a stworzonego przez zespół Turbine Entertainment. Jak sugeruje tytuł, dodatek umożliwia wzięcie udziału w Bitwie o Helmowy Jar, czyli największym starciu, jakie do tej pory pojawiło się w The Lord of the Rings Online. Na tym nie kończą się aktywności czekające na sprawdzenie – add-on poszerza świat gry o obszar zachodniego Rohanu, pozwalając zwiedzić między innymi twierdzę Dunharrow oraz miasto Edoras, gdzie wspomagamy króla Theodena w odzyskaniu pełni władzy; w toku przygody spotykamy również inne postacie znane z książek i filmów, na czele z Aragornem, Eowiną czy Eomerem. Dzięki The Lord of the Rings Online: Helm's Deep gracze mogą rozwinąć prowadzoną przez siebie postać aż do 95 poziomu doświadczenia, zdobyć nowe umiejętności oraz sprawdzić ulepszone specjalizacje dla każdej z klas. Zmiany nie ominęły także systemu walki, przez co starcia stały się bardziej emocjonujące. Listę nowości zamykają natomiast świeże elementy ekwipunku zwiększające potencjał bojowy bohatera.

J.R.R. Tolkien's The Lord of the Rings, Vol. I
J.R.R. Tolkien's The Lord of the Rings, Vol. I

RPG 4 kwietnia 1990

The Lord of the Rings, vol. 1, to gra cRPG, oparta o fabułę powieści „Władca Pierścieni” J.R.R. Tolkiena. Obejmujemy w niej kontrolę nad grupą bohaterów (początkowo tylko hobbitów), którzy wyruszają w niebezpieczną misję do krainy Mordor, aby zniszczyć tytułowy pierścień o niewyobrażalnej mocy. Jeśli dostanie się on w łapska złego Saurona, całą krainę Śródziemia i wszystkie wolne ludy czeka nieuchronna zagłada...

J.R.R. Tolkien's The Lord of the Rings, Vol. II: The Two Towers
J.R.R. Tolkien's The Lord of the Rings, Vol. II: The Two Towers

RPG 4 sierpnia 1991

The Lords of the Rings, vol. 2 to kontynuacja wydanej w 1990 roku gry cRPG, opartej o fabułę powieści „Władca Pierścieni” J.R.R. Tolkiena, a dokładniej jej drugą część, zatytułowaną „Dwie Wieże”. Gracz zapoznaje się z aktualnymi wydarzeniami już po rozpadzie Drużyny Pierścienia i rozpoczyna rozgrywkę od objęcia kontroli nad Legolasem, Gimlim i Aragornem, którzy ruszają w pościg za bandą orków Sarumana.