Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka The Lord of The Rings Online: Mordor (PC)

The Lord of The Rings Online: Mordor PC

Szóste oficjalne rozszerzenie do popularnego MMORPG-a stworzonego przez studio Turbine Entertainment.

To jest dodatek do gry The Lord of the Rings Online.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | PvP | PvE | MMORPG | Władca Pierścieni | sieciowe

PC Windows
Okładka The Lord of The Rings Online: Mordor (PC)

data premiery gry w wersji PC:

8sierpnia2017

The Lord of The Rings Online: Mordor to szósty z kolei oficjalny dodatek do gry MMORPG, której akcja została osadzona w świecie stworzonym przez J.R.R. Tolkiena. Rozszerzenie opracował zespół Standing Stone Games, składający się głównie z byłych pracowników studia Turbine, przez lata odpowiedzialnego za rozwój The Lord of The Rings Online.

Fabuła

Dodatek wprowadza do świata gry Mordor, krainę będącą pozostałością po destrukcyjnych działaniach Morgotha, gdzie obecnie przebywa dusza Saurona pod postacią Wielkiego Oka. Podczas swojej przygody gracz eksploruje lokacje znane z filmów oraz twórczości Tolkiena, takie jak Dolina Udun, Czarna Brama, Twierdza Barad-dur, przełęcz Cirith Gorgor, a także odkrywa tajemnice związane z całym tym regionem oraz jego przerażającymi mieszkańcami. Co więcej, dodatek umożliwia graczom udanie się do Ereboru – lokacji znanej z powieści Hobbit oraz jej kinowej ekranizacji. W sumie The Lord of the Rings Online: Mordor oddaje do naszej dyspozycji ponad trzysta nowych misji.

Mechanika

Rozszerzenie podnosi maksymalny poziom postaci do 115. W porównaniu do poprzednich dodatków Mordor odznacza się wyższym poziomem trudności; niemniej gracze, którzy nie poszukują dodatkowych wyzwań z dala od głównego szlaku nie powinni odczuć dużej różnicy.

Gracze na swojej drodze mogą znaleźć nowe przedmioty legendarne oraz artefakty. Dodatkowo The Lord of The Rings Online: Mordor wprowadza system wymiany przedmiotów, dzięki któremu każdy może na drodze handlu zdobyć unikalne ulepszenia do swojego ekwipunku, nawet jeżeli np. w czasie raidu nie wypadł mu porządny przedmiot. Zdecydowanie eliminuje to frustrację związaną z losowymi systemami wypadania przedmiotów z potworów (tzw. problem RNG).

Poczet ras, do jakich mogą należeć bohaterowie tworzeni przez graczy rozszerzony został o Elfy Wysokiego Rodu. Niemal wszystkie dotychczasowe klasy postaci są kompatybilne z nową rasą. Elfy Wysokiego Rodu otrzymały również swój własny region startowy.

W The Lord of the Rings Online: Mordor na PC gracze mogą modyfikować wszystkie cechy wyglądu swojego awatara za wyjątkiem tych wynikających z rasy. Rozszerzenie wprowadza również nowy system sojuszniczy – gracz może dołączyć do dowolnej frakcji celem odbicia terenów należących do Mordoru w zamian za dodatkowe bonusy oraz unikalne elementy wyposażenia. Każda z frakcji oferuje osobny zestaw dostępnych zadań.

Kwestie techniczne

Od połowy 2010 roku produkcja zmieniła model finansowy i została oparta o model free-to-play. Oznacza to, że rozgrywka jest darmowa, a gracze chcący uzyskać dostęp do tzw. zawartości premium muszą skorzystać z wbudowanego systemu mikrotransakcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do The Lord of The Rings Online: Mordor

Klasyfikacja PEGI The Lord of The Rings Online: Mordor

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe The Lord of The Rings Online: Mordor

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz/AMD Athlon II 3.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 7600 lub lepsza, 26 GB HDD, Windows Vista (SP2)