Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka The Lord of the Rings Online: Minas Morgul (PC)

The Lord of the Rings Online: Minas Morgul PC

Siódme duże rozszerzenie do popularnej gry MMORPG autorstwa Turbine Entertainment, której akcja toczy się w kultowym świecie stworzonym przez J.R.R. Tolkiena. Rozszerzenie wprowadza nową rasę, lokacje i zadania. Za jego opracowanie odpowiada studio Standing Stone Games.

To jest dodatek do gry The Lord of the Rings Online.

RPG | fantasy | PvP | PvE | Władca Pierścieni | sieciowe | multiplayer | MMO

PC Windows
Okładka The Lord of the Rings Online: Minas Morgul (PC)

data premiery gry w wersji PC:

5listopada2019

The Lord of the Rings Online: Minas Morgul jest siódmym dużym dodatkiem do gry MMORPG, której akcja rozgrywa się w Śródziemiu, czyli znanym świecie fantasy stworzonym przez ojca gatunku, J.R.R. Tolkiena. Produkcja wprowadza kilka nowych lokacji, kolejną rasę, kilkaset zadań oraz wątek fabularny rozgrywający się po upadku Saurona. Tytuł został opracowany przez studio Standing Stone Games. Wydawcą jest Daybreak Game Company.

Fabuła

Akcja rozszerzenia The Lord of the Rings Online: Minas Morgul toczy się po wydarzeniach cyklu powieściowego Władca Pierścieni, czyli po upadku Saurona. Fabuła dodatku koncentruje się na starciu z pozostałymi sługami zła. W opowieści bierze też udział duch Isildura - ludzkiego króla, który pokonał Władcę Ciemności w czasie wojny Ostatniego Sojuszu.

Mechanika

DLC The Lord of the Rings Online: Minas Morgul wprowadza dwie nowe lokacje, powiązane z tytułową twierdzą Minas Morgul, znaną m.in. z powieści i filmu Powrót Króla (jest to zamek, który wcześniej był we władaniu potężnego Czarnoksiężnika z Angmaru, wodza Nazguli i najsilniejszego pośród nich).

W dodatku znajdziemy kilkaset nowych zadań, przy czym część jest powiązana z nowym wątkiem fabularnym, zaś inne są misjami pobocznymi. Rozszerzenie oferuje także siedem instancji (są przeznaczone dla trzy- i sześcioosobowych grup), kolejną rasę (wariant krasnoluda zwany Stout-axe Dwarf) i rajd, w którym stajemy do walki z niebezpieczną królową pająków - Szelobą. Dzięki nowej zawartości możemy też awansować na wyższy poziom doświadczenia - nowy limit to 130.

Twórcy wprowadzili również szereg zmian w systemie rzemiosła i działaniu Gildii Rzemieślników (ang. Crafting Guild) - obejmują one m.in. gwarancję tworzenia rzadkich przedmiotów.

Tryby gry

W The Lord of the Rings Online: Minas Morgul możemy grać wyłącznie z innymi. Podstawą rozgrywki jest sieciowy tryb wieloosobowy, przygotowany z myślą o dużej liczbie osób.

Kwestie techniczne

The Lord of the Rings Online: Minas Morgul nie wprowadza znaczących zmian w oprawie graficznej podstawowej wersji gry. Otrzymujemy jednak sporo nowych projektów lokacji, potworów oraz przedmiotów - m.in. pancerzy i broni. Wszystkie nowości są utrzymane w stylistyce zbliżonej do tej, która jest znana z „podstawki”. Warto odnotować, że rozszerzenie jest niesamodzielne i płatne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 6.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do The Lord of the Rings Online: Minas Morgul

Klasyfikacja PEGI The Lord of the Rings Online: Minas Morgul

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Lord of the Rings Online: Minas Morgul

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo / AMD Athlon II
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 7900 GTX / Radeon HD 3450 lub lepsza
  • 20 GB HDD
  • Windows Vista SP2 64-bit