Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Paralives (PC)
OkładkaParalives (PC)

Paralives PC

Paralives to symulator życia w stylu kultowej serii The Sims. Oprócz kreatora postaci mamy do dyspozycji rozbudowany edytor domów, dający szereg możliwości zmiany kolorów, tekstur, rozmiarów czy kształtów obiektów.

Symulacje | sandbox | widok izometryczny | crowdfunding | symulator życia | indie | E3 2021

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Paralives Premiera PC

data nieogłoszona

producent: Paralives Studio / Alex Massé wydawca: Paralives Studio / Alex Massé Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Paralives

The Sims 4

The Sims 2

Life by You

Paralives to niezależna produkcja skupiająca się na budowie domów i zarządzaniu życiem codziennym stworzonych przez nas postaci w otwartym świecie. Za grę odpowiada jeden człowiek — Alex Massé, mający na swoim koncie chociażby PewDiePie’s Tuber Simulator.

Fabuła

W Paralives naszym zadaniem jest stworzyć jedną bądź kilka postaci, a następnie zarządzać nimi tak, aby były szczęśliwe. To związane jest z zaspokojeniem głodu czy potrzeb fizjologicznych, ale też potrzeb wyższego rzędu, takich jak aspiracje czy marzenia. Możemy też zdecydować się na kompletnie przeciwne podejście do naszego człowieczka i obserwować go, jak pogrąża się w nieszczęściu i zgryzocie. Wszystko w naszych rękach.

Mechanika

Paralives jest mocno inspirowane serią The Sims, nie znaczy to jednak, że te dwa tytuły są identyczne. Różnica widoczna jest przede wszystkim w systemie budowania domów i urządzania ich za pomocą mebli i akcesoriów. Do dyspozycji dostajemy specjalny kreator, którego możliwości nie są ograniczone przez siatkę. Dzięki temu możemy swobodnie stawiać ściany o dowolnej długości, szerokości, a nawet o różnym kącie nachylenia dostosowanym do naszej wizji. To samo tyczy się mebli. Tutaj również swobodnie zarządzamy ich wymiarami, dobieramy odpowiedni kolor i teksturę oraz dodatkowe akcesoria. Odbywa się to poprzez przeciąganie rogów danego obiektu.

Wszystko to sprawia, że w świecie gry możemy swobodnie odwzorować swój dom czy mieszkanie bądź zaplanować wystrój przed generalnym remontem – zwłaszcza że twórca oferuje nam dodatkowe narzędzie w postaci taśmy mierniczej przeliczającej rzeczywiste centymetry na te wykorzystywane w grze.

Budowanie w grze stanowi istotną rolę w rozgrywce, to samo jednak tyczy się zarządzania życiem naszych bohaterów. Po wprowadzeniu ich do odpowiedniego domu możemy zdecydować, jak nasz podopieczny ma żyć i co robić. Możemy też zostawić go w spokoju i obserwować, jak daje sobie radę bez naszej ingerencji. Od nas zależy, czy jego życie toczyć się będzie w zamkniętych ścianach domu, czy pozwolimy mu eksplorować okolicę, w której znajdują się parki, sklepy, jeziora i wiele związanych z nimi atrakcji, które umilą mu czas.

Kwestie techniczne

Gra posiada wsparcie dla Steam Workshop, co sprawia, że każdy może zaprojektować swój własny mebel czy akcesorium, które potem inni gracze mogą pobrać, by udekorować nim swoje wykreowane domy.

Paralives utrzymane jest w pastelowej stylistyce, która roztacza obraz spokoju i sielanki. W czasie gry obserwujemy zmieniające się cztery pory roku.

Ostatnia modyfikacja 21 października 2019

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.9 / 10 na podstawie 127 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Paralives: 12+

Paralives Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 2.3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows 7/8/10