Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Paralives (PC)

Paralives PC

Paralives to symulator życia w stylu kultowej serii The Sims. Oprócz kreatora postaci mamy do dyspozycji rozbudowany edytor domów, dający szereg możliwości zmiany kolorów, tekstur, rozmiarów czy kształtów obiektów.

Symulacje | sandbox | widok izometryczny | crowdfunding | symulator życia | indie

PC Windows
Okładka Paralives (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

data nieogłoszona

Paralives to niezależna produkcja skupiająca się na budowie domów i zarządzaniu życiem codziennym stworzonych przez nas postaci w otwartym świecie. Za grę odpowiada jeden człowiek — Alex Massé, mający na swoim koncie chociażby PewDiePie’s Tuber Simulator.

Fabuła

W Paralives naszym zadaniem jest stworzyć jedną bądź kilka postaci, a następnie zarządzać nimi tak, aby były szczęśliwe. To związane jest z zaspokojeniem głodu czy potrzeb fizjologicznych, ale też potrzeb wyższego rzędu, takich jak aspiracje czy marzenia. Możemy też zdecydować się na kompletnie przeciwne podejście do naszego człowieczka i obserwować go, jak pogrąża się w nieszczęściu i zgryzocie. Wszystko w naszych rękach.

Mechanika

Paralives jest mocno inspirowane serią The Sims, nie znaczy to jednak, że te dwa tytuły są identyczne. Różnica widoczna jest przede wszystkim w systemie budowania domów i urządzania ich za pomocą mebli i akcesoriów. Do dyspozycji dostajemy specjalny kreator, którego możliwości nie są ograniczone przez siatkę. Dzięki temu możemy swobodnie stawiać ściany o dowolnej długości, szerokości, a nawet o różnym kącie nachylenia dostosowanym do naszej wizji. To samo tyczy się mebli. Tutaj również swobodnie zarządzamy ich wymiarami, dobieramy odpowiedni kolor i teksturę oraz dodatkowe akcesoria. Odbywa się to poprzez przeciąganie rogów danego obiektu.

Wszystko to sprawia, że w świecie gry możemy swobodnie odwzorować swój dom czy mieszkanie bądź zaplanować wystrój przed generalnym remontem – zwłaszcza że twórca oferuje nam dodatkowe narzędzie w postaci taśmy mierniczej przeliczającej rzeczywiste centymetry na te wykorzystywane w grze.

Budowanie w grze stanowi istotną rolę w rozgrywce, to samo jednak tyczy się zarządzania życiem naszych bohaterów. Po wprowadzeniu ich do odpowiedniego domu możemy zdecydować, jak nasz podopieczny ma żyć i co robić. Możemy też zostawić go w spokoju i obserwować, jak daje sobie radę bez naszej ingerencji. Od nas zależy, czy jego życie toczyć się będzie w zamkniętych ścianach domu, czy pozwolimy mu eksplorować okolicę, w której znajdują się parki, sklepy, jeziora i wiele związanych z nimi atrakcji, które umilą mu czas.

Kwestie techniczne

Gra posiada wsparcie dla Steam Workshop, co sprawia, że każdy może zaprojektować swój własny mebel czy akcesorium, które potem inni gracze mogą pobrać, by udekorować nim swoje wykreowane domy.

Paralives utrzymane jest w pastelowej stylistyce, która roztacza obraz spokoju i sielanki. W czasie gry obserwujemy zmieniające się cztery pory roku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 81 głosów czytelników.

Gry podobne do Paralives

Wymagania wiekowe Paralives

12+

Wymagania sprzętowe Paralives

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 2.3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows 7/8/10
Paralives - twórcy rywala The Sims dają wgląd w stan gry
Paralives - twórcy rywala The Sims dają wgląd w stan gry

wiadomość18 listopada 2020

Gracze, którzy z zainteresowaniem zerkają na symulator życia Paralives, konkurenta popularnej serii The Sims, mogą od teraz śledzić postępy nad grą. Nad jakimi elementami pracują obecnie twórcy?

Paralives – co nowego u konkurenta The Sims
Paralives – co nowego u konkurenta The Sims

wiadomość10 sierpnia 2020

Deweloperzy odpowiedzialni za Paralives – produkcję, która ma być konkurencją dla znanego cyklu The Sims – przedstawili kilka nowych materiałów ze swojego dzieła.

Paralives – twórcy rywala The Sims odpowiedzieli na pytania graczy
Paralives – twórcy rywala The Sims odpowiedzieli na pytania graczy

wiadomość25 maja 2020

Twórcy Paralives przeprowadzili sesję AMA (Ask Me Anything) na forum Reddit. Dzięki odpowiedziom na pytania zadawane przez fanów poznaliśmy sporo nowych detali.

Paralives - wideo z rywala The Sims pokazuje kreator postaci
Paralives - wideo z rywala The Sims pokazuje kreator postaci

wiadomość20 maja 2020

Twórcy Paralives, czyli gry projektowanej jako niezależny konkurent The Sims, udostępnili pierwszy filmik pokazujący, jak będą prezentowały się postacie w grze oraz opcje zmiany ich wyglądu.

Paralives - zobacz wideo z niezależnego konkurenta The Sims
Paralives - zobacz wideo z niezależnego konkurenta The Sims

wiadomość15 kwietnia 2020

Do sieci trafił nowy materiał wideo z Paralives, czyli symulatora życia mającego być niezależną alternatywą dla cyklu The Sims.