Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Pandemic Express (PC)

Pandemic Express PC

Nietypowa multiplayerowa strzelanka od firmy tinyBuild Games. Na początku zmagań jeden spośród 50 graczy zostaje przemieniony w żywego trupa roznoszącego zarazę, przez co reszta musi za wszelką cenę unikać z nim kontaktu.

Akcji | FPP | zagraj za darmo | zombie | FPS | sieciowe | multiplayer | indie | kooperacja | strzelanki

PC Windows
Okładka Pandemic Express (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

2maja2019

wczesny dostęp

27września2019

27września2019

Steam

Pandemic Express to FPS opracowany przez studio tinyBuild Games. Mowa o firmie, która po stworzeniu gry No Time to Explain skoncentrowała się na wydawaniu obiecujących projektów tworzonych przez niezależne zespoły. Wśród tytułów, które jej nakładem trafiły do sprzedaży, można znaleźć takie pozycje, jak Spoiler Alert, Party Hard, Mr. Shifty, Hello Neighbor czy Graveyard Keeper.

Mechanika

W Pandemic Express trafiamy na rozległą mapę, której centralny punkt stanowi dworzec kolejowy. Poza tym znajdziemy na niej liczne wielopiętrowe budynki (ich wnętrza możemy swobodnie eksplorować), wąskie uliczki czy choćby szerokie połacie dzikiego terenu (których przemierzanie ułatwiają pojazdy).

Po rozpoczęciu zabawy jeden z jej uczestników zostaje przemieniony w żywego trupa roznoszącego zarazę; pozostali muszą za wszelką cenę unikać z nim kontaktu, starając się uciec z tego miejsca na pokładzie pociągu. Nieszczęśnikom, którzy zostaną zarażeni, nie pozostaje natomiast nic innego, jak urządzić polowanie na ocalałych.

Wcielając się w człowieka, możemy zrobić użytek z rozbudowanego arsenału broni palnej. Choć w skórze zombiaka nie możemy korzystać z niesionych przez niego dobrodziejstw, przewagę nad pozostałymi przy życiu graczami zapewnia nam między innymi umiejętność oddawania dalekich skoków.

Tryby gry

Pandemic Express pozwala na zabawę wyłącznie w trybie multiplayer.

Kwestie techniczne

Pomimo swojej prostoty trójwymiarowa grafika gry Pandemic Express może się podobać, co jest zasługą oryginalnej, lekko karykaturalnej stylistyki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: max 50  

Oczekiwania czytelników: 8.7 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Gry podobne do Pandemic Express

Wymagania wiekowe Pandemic Express

12+

Wymagania sprzętowe Pandemic Express

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5-2400 3.1 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 550 Ti / Radeon HD 7750 lub lepsza, 9 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

10 lat dominacji Call of Duty w USA, data premiery Hunt: Showdown na PS4 i inne wieści
10 lat dominacji Call of Duty w USA, data premiery Hunt: Showdown na PS4 i inne wieści

wiadomość17 stycznia 2020

Dziś piszemy o dacie premiery na PS4 gry Hunt: Showdown i nadchodzących nowościach w niej, Pandemic Express, które przechodzi na model free-to-play, premierze filmu Ni No Kuni na platformie Netflix oraz sukcesie sprzedażowym cyklu Call od Duty w minionej dekadzie. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Darmowe gry na weekend - m.in. Squad oraz Worms W.M.D
Darmowe gry na weekend - m.in. Squad oraz Worms W.M.D

wiadomość27 lipca 2019

Zestawienie czterech produkcji, w które możecie pograć za darmo przez ten weekend. Wszystkie tytuły są dostępne do pobrania na platformie Steam.