Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCXONE
Okładka No Time to Explain (XONE)

No Time to Explain

Dynamiczna platformówka 2D, wyprodukowana przez niezależne studio tinyBuild Games. Fabuła gry przedstawia zwariowaną historię związaną z podróżami w czasie, klonowaniem oraz gigantycznymi bestiami.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | humorystyczne | indie

Okładka No Time to Explain (XONE)

data premiery gry:

25sty2013

PC

17lip2015

XONE

No Time To Explain jest pierwszą grą w dorobku niezależnego studia tinyBuild Games. Produkcja powstała jako komercyjne rozwinięcie prostej „flashówki”, która zyskała ogromną popularność wśród internautów.

Fabuła gry tryska absurdalnym poczuciem humoru. Główny bohater wiedzie spokojne życie, jednak pewnego popołudnia do jego mieszkania wpada... on sam z przyszłości. Przybysz zdąża jeszcze powiedzieć „nie ma czasu na wyjaśnienia” (ang. no time to explain), po czym zostaje pożarty przez gigantycznego kraba. Pozostaje po nim tylko futurystyczny karabin odrzutowy. Bez namysłu heros łapie za broń i wyskakuje przez rozbitą ścianę domu, by sprawdzić co się stało.

Rozgrywka odznacza się dużą dynamiką. Zadaniem gracza jest pokierować głównym bohaterem i bezpiecznie przeprowadzić go przez kolejne poziomy, na których roi się od przeszkód, pułapek i przeciwników, takich jak ufo, rekiny i gigantyczne kraby. Pomocny w tym okazuje się karabin odrzutowy, który wykorzystać można jako broń lub przyrząd ułatwiający przedostanie się w trudno dostępne miejsca na planszy.

Od strony wizualnej No Time To Explain nawiązuje do flashowego pierwowzoru. Prosta dwuwymiarowa grafika utrzymana jest w kreskówkowym stylu. Zabawę uprzyjemnia zaś dynamiczny podkład dźwiękowy. Wydana w lipcu 2015 roku zremasterowana edycja gry stworzona została od podstaw w oparciu o technologię Unity. W porównaniu z pierwotną wersją, produkcja wzbogacona została m.in. o nowe postacie i bronie, a także lokalny tryb multiplayer dla maks. 4 graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 4  

Gry podobne do No Time to Explain

Klasyfikacja PEGI No Time to Explain

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe No Time to Explain

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Pentium III 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 100 MB HDD
  • Windows XP
Microsoft XBOX ONE

Microsoft XBOX ONE

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Kolejne gry zaakceptowane na platformie Steam Greenlight (m.in. Euro Truck Simulator 2, Waking Mars i Sang-Froid : Tales of Werewolves)
Kolejne gry zaakceptowane na platformie Steam Greenlight (m.in. Euro Truck Simulator 2, Waking Mars i Sang-Froid : Tales of Werewolves)

wiadomość1 grudnia 2012

Studio Valve ujawniło trzeci zestaw produkcji, które pojawią się na Steam za pośrednictwem usługi Greenlight. Tym razem użytkownicy serwisu wybrali trzynaście gier i sześć programów użytkowych. Wśród szczęśliwców znalazły się m.in. Euro Truck Simulator 2, Kinetic Void, No Time to Explain, Waking Mars oraz Sang-Froid : Tales of Werewolves.

PC
XONE