Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitchXONEPS4
Okładka Mr. Shifty (PC)
OkładkaMr. Shifty (PC)

Mr. Shifty

Mr. Shifty to dynamiczna gra akcji, w której wcielamy się w tytułowego bohatera obdarzonego nadnaturalnymi zdolnościami. Jego zadaniem jest włamanie się do jednej z najpilniej strzeżonych placówek i odkrycie skrywanych w niej tajemnic.

Akcji | beat 'em up | top-down | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mr. Shifty Premiera

13kwi2017

PC Switch

11lip2017

PS4

4sie2017

XONE

Gry podobne do Mr. Shifty

Hotline Miami

Metallic Child

Not a Hero

Mr. Shifty jest dynamiczną grą akcji, opracowaną przez niezależne australijskie studio Team Shifty. Produkcja została wydana między innymi na platformie PC, Switch itd., we współpracy z firmą tinyBuild Games.

Fabuła

Fabuła odgrywa w Mr. Shifty rolę drugoplanową. Gracz przejmuje kontrolę nad tytułowym bohaterem obdarzonym nadnaturalnymi zdolnościami. Zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest włamanie się do jednej z najpilniej strzeżonych placówek i odkrycie skrywanych w niej tajemnic.

Mechanika

Wydarzenia, w jakich przychodzi nam wziąć udział w Mr. Shifty na platformie PC, Switch itd., prezentowane są z perspektywy top-down. Bohater potrafi przenikać przez ściany, wykonywać błyskawiczne uniki poprzez teleportację na krótkim dystansie, a także spowalniać czas. To właśnie odpowiednie wykorzystywanie tych nietypowych umiejętności pozwala mu zyskać przewagę nad adwersarzami i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Filar zabawy stanowi eliminacja oponentów. Potyczki rozgrywają się w czasie rzeczywistym – heros może zabijać przeciwników nie tylko poprzez zadanie śmiertelnego ciosu bądź celny rzut podniesionym z ziemi przedmiotem, lecz także wyważając drzwi wprost na stojącego za nimi oponenta. Z uwagi na fakt, że wrogowie mają zazwyczaj przewagę liczebną, kluczem do sukcesu nierzadko jest odwracanie ich uwagi. Całość charakteryzuje się stosunkowo wysokim poziomem trudności – od jednego strzału lub ciosu padają nie tylko przeciwnicy, lecz także protagonista – a także szybkim tempem rozgrywki.

Kwestie techniczne

Mr. Shifty oferuje przyjemną dla oka, kreskówkową oprawę graficzną, utrzymaną w bogatej kolorystyce. Zmaganiom towarzyszy specjalnie skomponowany, dynamiczny soundtrack oparty na elektronicznych brzmieniach.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Mr. Shifty

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Mr. Shifty Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.5 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce 650 GTX/Radeon HD 7850 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7/8/8.1/10
PC
Switch
XONE
PS4