Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitchPCPS4XONE
Okładka Mr. Shifty (Switch)

Mr. Shifty

Dynamiczna gra akcji, w której wcielamy się w tytułowego bohatera obdarzonego nadnaturalnymi zdolnościami. Jego zadaniem jest włamanie się do jednej z najpilniej strzeżonych placówek i odkrycie skrywanych w niej tajemnic. W Mr.

Akcji | beat 'em up | top-down | indie

Okładka Mr. Shifty (Switch)

data premiery gry:

13kwi2017

PC Switch

11lip2017

PS4

4sie2017

XONE

Mr. Shifty jest dynamiczną grą akcji, opracowaną przez niezależne australijskie studio Team Shifty. Produkcja została wydana między innymi na platformie PC, Switch itd., we współpracy z firmą tinyBuild Games.

Fabuła

Fabuła odgrywa w Mr. Shifty rolę drugoplanową. Gracz przejmuje kontrolę nad tytułowym bohaterem obdarzonym nadnaturalnymi zdolnościami. Zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest włamanie się do jednej z najpilniej strzeżonych placówek i odkrycie skrywanych w niej tajemnic.

Mechanika

Wydarzenia, w jakich przychodzi nam wziąć udział w Mr. Shifty na platformie PC, Switch itd., prezentowane są z perspektywy top-down. Bohater potrafi przenikać przez ściany, wykonywać błyskawiczne uniki poprzez teleportację na krótkim dystansie, a także spowalniać czas. To właśnie odpowiednie wykorzystywanie tych nietypowych umiejętności pozwala mu zyskać przewagę nad adwersarzami i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Filar zabawy stanowi eliminacja oponentów. Potyczki rozgrywają się w czasie rzeczywistym – heros może zabijać przeciwników nie tylko poprzez zadanie śmiertelnego ciosu bądź celny rzut podniesionym z ziemi przedmiotem, lecz także wyważając drzwi wprost na stojącego za nimi oponenta. Z uwagi na fakt, że wrogowie mają zazwyczaj przewagę liczebną, kluczem do sukcesu nierzadko jest odwracanie ich uwagi. Całość charakteryzuje się stosunkowo wysokim poziomem trudności – od jednego strzału lub ciosu padają nie tylko przeciwnicy, lecz także protagonista – a także szybkim tempem rozgrywki.

Kwestie techniczne

Mr. Shifty oferuje przyjemną dla oka, kreskówkową oprawę graficzną, utrzymaną w bogatej kolorystyce. Zmaganiom towarzyszy specjalnie skomponowany, dynamiczny soundtrack oparty na elektronicznych brzmieniach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Mr. Shifty

Klasyfikacja PEGI Mr. Shifty

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Mr. Shifty

PC Windows

Minimalne: Dual Core 2.5 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce 650 GTX/Radeon HD 7850 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7/8/8.1/10

PC
Switch
XONE
PS4