Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCiOSAND
Okładka Spoiler Alert (AND)
OkładkaSpoiler Alert (AND)

Spoiler Alert

Dwuwymiarowa gra platformowa autorstwa niezależnego studia Megafuzz. W produkcji wcielamy się w herosa, który rozpoczyna przygodę od jej końca i musi dowiedzieć się dlaczego stało się tak, a nie inaczej.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | indie

Spoiler Alert Premiera

10sty2014

iOS

30cze2014

PC

12sty2015

AND

Gry podobne do Spoiler Alert

Limbo

Thomas Was Alone

Devious Dungeon

Spoiler Alert to niezależna gra platformowa autorstwa studia Megafuzz. Tytuł powstał we współpracy z innym zespołem indie – tinyBuild Games, który na swoim koncie ma m.in. No Time To Explain.

Projekt cechuje się ciekawym podejściem do tematu, gdyż w momencie rozpoczęcia zabawy, kampania jest już ukończona. W związku z tym wszyscy przeciwnicy, włączając ostatniego bossa, zostali pokonani, każda moneta trafiła już do naszej kieszeni, a księżniczkę uratowaliśmy chwilę wcześniej. Nie oznacza to jednak, że nie mamy co robić, albowiem musimy rozwiązać zagadkę dlaczego tak się stało, przechodząc grę od końca. Rozgrywka opiera się więc na biegnięciu do tyłu, oddawaniu zebranych wcześniej monet, itd. Mimo wszystko zabawa jest niemal identyczna, jak w wielu innych platformówkach 2D, ale przez swoje założenia w Spoiler Alert gra się nieco inaczej.

Twórcy przygotowali łącznie 100 poziomów, podzielonych na cztery światy, które rozgrywamy w trybie kampanii oraz w tzw. SpeedRun Mode. Całość uzupełniania jest przez prostą, dwuwymiarową oprawę graficzną oraz ścieżkę dźwiękową, skomponowaną przez Rolanda La Goy’a (autora muzyki do wielu innych gier niezależnych, w tym np. Didi's Adventure i Zombie Kill of the Week).

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Ocena użytkowników: 1,9 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Spoiler Alert: Odpowiednia dla każdego wieku.

Spoiler Alert Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • 27 MB HDD
  • Windows XP
PC
iOS
AND