Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCANDiOS
Okładka Potatoman Seeks the Troof (AND)
OkładkaPotatoman Seeks the Troof (AND)

Potatoman Seeks the Troof

Potatoman Seeks the Troof to humorystyczna dwuwymiarowa platformówka wykonana w pełnej dużych pikseli konwencji retro. Zabawa polega na eksplorowaniu map, zbieraniu przedmiotów oraz omijaniu przeszkód i wrogów. Całość charakteryzuje się absurdalnym, ale rozbudowanym scenariuszem.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Potatoman Seeks the Troof Premiera

17gru2012

PC

21sty2015

iOS

18cze2020

AND

Gry podobne do Potatoman Seeks the Troof

Limbo

Thomas Was Alone

Super Meat Boy Forever

Potatoman Seeks the Troof to komediowa platformówka 2D. Opracowało ją studio PixelJam Games, znane z takich tytułów, jak Glorkian Warrior: Trials of Glork, Retro Unicorn Attack czy Dino Run.

Prosta grafika i zabawny tytuł mogą sugerować grę bez sensownej fabuły, ale w rzeczywistości autorzy włożyli masę wysiłku w opracowanie ciekawego scenariusza. Kierujemy tytułowym Człowiekiem-Ziemniakiem, zamieszkującym przedziwny świat, który kryje w sobie wielką tajemnicę w postaci tytułowego Troofa. Aby odkryć ten sekret, bohater udaje się w niebezpieczną podróż przez pustynie, lasy, góry i ponure miasta. Po drodze spotka licznych przeciwników, z których część spróbuje go po prostu zabić, a część wda się z nim w debatę filozoficzną. Cała gra utrzymana jest w absurdalnej konwencji i regularnie daje powody do szczerego śmiechu.

Pod względem mechanizmów rozgrywki Potatoman Seeks the Troof stanowi klasyczną dwuwymiarową platformówkę z elementami logicznymi. Podczas zabawy zajmujemy się więc eksplorowaniem map, omijaniem przeszkód, pułapek i wrogów, a także rozwiązywaniem zagadek. Produkcja jest morderczo trudna i większość graczy przed ujrzeniem napisów końcowych będzie miała okazję zobaczyć setki zgonów bohatera. Jednocześnie autorzy zadbali o dużą różnorodność wszystkich elementów projektu, poczynając od lokacji, poprzez typy przeciwników i bossów, aż po bogaty wybór sposobów, w jakie postać może pożegnać się z życiem.

Potatoman Seeks the Troof wykonane zostało w konwencji retro. Grafika składa się z prostych kształtów i dużych pikseli, które jednak dobrze pasują do absurdalnego charakteru gry.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Potatoman Seeks the Troof: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
AND
iOS