Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDiOSPC
Okładka Potatoman Seeks the Troof (AND)

Potatoman Seeks the Troof

Potatoman Seeks the Troof to humorystyczna dwuwymiarowa platformówka wykonana w pełnej dużych pikseli konwencji retro. Zabawa polega na eksplorowaniu map, zbieraniu przedmiotów oraz omijaniu przeszkód i wrogów. Całość charakteryzuje się absurdalnym, ale rozbudowanym scenariuszem.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | indie

Okładka Potatoman Seeks the Troof (AND)

data premiery gry:

17gru2012

PC

21sty2015

iOS

18cze2020

AND

Potatoman Seeks the Troof to komediowa platformówka 2D. Opracowało ją studio PixelJam Games, znane z takich tytułów, jak Glorkian Warrior: Trials of Glork, Retro Unicorn Attack czy Dino Run.

Prosta grafika i zabawny tytuł mogą sugerować grę bez sensownej fabuły, ale w rzeczywistości autorzy włożyli masę wysiłku w opracowanie ciekawego scenariusza. Kierujemy tytułowym Człowiekiem-Ziemniakiem, zamieszkującym przedziwny świat, który kryje w sobie wielką tajemnicę w postaci tytułowego Troofa. Aby odkryć ten sekret, bohater udaje się w niebezpieczną podróż przez pustynie, lasy, góry i ponure miasta. Po drodze spotka licznych przeciwników, z których część spróbuje go po prostu zabić, a część wda się z nim w debatę filozoficzną. Cała gra utrzymana jest w absurdalnej konwencji i regularnie daje powody do szczerego śmiechu.

Pod względem mechanizmów rozgrywki Potatoman Seeks the Troof stanowi klasyczną dwuwymiarową platformówkę z elementami logicznymi. Podczas zabawy zajmujemy się więc eksplorowaniem map, omijaniem przeszkód, pułapek i wrogów, a także rozwiązywaniem zagadek. Produkcja jest morderczo trudna i większość graczy przed ujrzeniem napisów końcowych będzie miała okazję zobaczyć setki zgonów bohatera. Jednocześnie autorzy zadbali o dużą różnorodność wszystkich elementów projektu, poczynając od lokacji, poprzez typy przeciwników i bossów, aż po bogaty wybór sposobów, w jakie postać może pożegnać się z życiem.

Potatoman Seeks the Troof wykonane zostało w konwencji retro. Grafika składa się z prostych kształtów i dużych pikseli, które jednak dobrze pasują do absurdalnego charakteru gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Potatoman Seeks the Troof

Wymagania wiekowe Potatoman Seeks the Troof

odpowiednia dla każdego wieku

Potatoman Seeks the Troof – debiut szalonej zręcznościówki twórców Glorkian Warrior
Potatoman Seeks the Troof – debiut szalonej zręcznościówki twórców Glorkian Warrior

wiadomość23 stycznia 2015

W App Store zadebiutowała zręcznościówka Potatoman Seeks the Troof. Tytuł, charakteryzujący się retro stylistyką i wysokim poziomem trudności, został stworzony przez studio PixelJam. Niezależny deweloper ma na koncie udaną hybrydę strzelanki i platformówki Glorkian Warrior: The Trials of Glork.

Potatoman Seeks the Troof – platformówka autorów Glorkian Warrior zmierza na iOS i Androida
Potatoman Seeks the Troof – platformówka autorów Glorkian Warrior zmierza na iOS i Androida

wiadomość2 stycznia 2015

Znane z Glorkian Warrior: Trials of Glork studio PixelJam Games poinformowało o zamiarze skonwertowania na iOS i Androida pecetowej platformówki Potatoman Seeks the Troof.

PC
AND
iOS