Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4SwitchPS5XSXXONE
Okładka No More Heroes III (PC)
OkładkaNo More Heroes III (PC)

No More Heroes III

No More Heroes 3 to trzecia pełnoprawna odsłona przygód profesjonalnego zabójcy Travisa Touchdowna, który po dziesięciu latach powraca do miasta Santa Destroy, odkrywając, że unosi się nad nim potężna i tajemnicza latająca forteca.

Akcji | TPP | humorystyczne | przygodowe gry akcji | slasher | Find Your Next Game

No More Heroes III Premiera

27sie2021

Switch

11paź2022za 55dni

PS5 XSX PS4 XONE PC

producent: Grasshopper Manufacture wydawca: XSEED Games

Gry podobne do No More Heroes III

Devil May Cry 5

NieR: Automata

Lollipop Chainsaw

E3 2021

No More Heroes III to kolejna odsłona serii szalonych gier akcji, których głównych bohaterem jest płatny zabójca Travis Touchdown. Producentem tytułu jest japońskie studio Grasshopper Manufacture, założone i kierowane przez Goichiego Sudę, znanego w branży pod pseudonimem Suda51.

Zespół ten, powstały w 1998 roku, odpowiada za szereg unikalnych produkcji, które zyskały status niszowych hitów, odznaczających się specyficznym humorem oraz innowacyjnym sposobem przedstawiania akcji i fabuły. Mowa tu o grach takich jak Killer7, Lolipop Chainsaw, Shadows of the Damned, Ranko Tsukigime's Longest Day, Killer is Dead, Let It Die. Cykl No More Heroes narodził się na konsoli Wii i do momentu wydania „trójki” poza dwiema pełnoprawnymi odsłonami doczekał się także spin-offa zatytułowanego Travis Strikes Again: No More Heroes, który jest fabularnym łącznikiem pomiędzy drugą a trzecią częścią serii.

Fabuła

W No More Heroes III wcielamy się ponownie w ekscentrycznego profesjonalnego zabójcę o imieniu Travis Touchdown. Bohater po dziesięciu latach powraca do fikcyjnego kalifornijskiego miasta Santa Destroy, które było areną jego przygód w poprzednich tytułach z serii. Na miejscu odkrywa, że nad metropolią lewituje ogromna platforma z kosmitami na pokładzie. Okazuje się, że przewodzi im Jess Baptiste VI znany jako FU. Jego celem jest zniszczenie Ziemi wraz z dziewiątką swoich pobratymców. Jedynym człowiekiem, który decyduje się mu postawić, jest właśnie Travis Touchdown. Nasz bohater uzbraja się w swoją specjalną energetyczną katanę oraz rękawicę „Death Glove” i wyrusza na pozornie niemożliwą misję uratowania planety.

W trakcie rozgrywki Goichi Suda próbuje wielokrotnie zaskoczyć gracza brutalnością, wulgarnością oraz abstrakcyjnością tego, co dzieje się na ekranie. No More Heroes III to spektakl przemocy w komiksowym opakowaniu, pełen nawiązań do popkultury.

Gameplay

Rozgrywka w No More Heroes III to kwintesencja tego, co mogą kojarzyć fani poprzednich gier z Travisem w roli głównej. Przez zasadniczą większość czasu jest to dynamiczny slasher, bazujący na kombosach, refleksie i celnych kontrach.

W trakcie starć z bossami No More Heroes III zaczyna natomiast żonglować gatunkami tak różnymi jak rytmiczna gra muzyczna, jRPG czy survival horror.

Kwestie techniczne

No More Heroes III może pochwalić się przyjemną dla oka, komiksową oprawą graficzną.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI No More Heroes III

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Switch
PS5
XSX
PS4
XONE
PC