Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3
Okładka Short Peace: Ranko Tsukigime's Longest Day (PS3)

Short Peace: Ranko Tsukigime's Longest Day PS3

Kompilacja czterech animowanych japońskich krótkometrażówek oraz gry stworzonej przez znanego w branży Goichiego Sudę. Produkcja jest efektowną platformówką 2.5D, w której wcielamy się w nastoletnią zabójczynię.

Zręcznościowe | platformówki | 2.5D | eksperymentalne/artystyczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Short Peace: Ranko Tsukigime's Longest Day (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

16stycznia2014

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Short Peace: Ranko Tsukigime's Longest Day to specjalna kompilacja czterech japońskich animowanych filmów krótkometrażowych (Short Peace) oraz zręcznościowej platformówki przygotowanej przez Goichiego Sudę, znanego lepiej w branży pod pseudonimem Suda 51. Gra jest nieodłącznym elementem zestawu, a przedstawiona w niej historia uzupełnia tematycznie animacje. Suda zasłynął z produkcji oryginalnych i nietuzinkowych tytułów, które zyskały kultowy status, takich jak No More Heroes czy Killer7. W pracach nad tytułem pomagał mu zespół z kierowanego przez niego studia deweloperskiego Grasschopper Manufacture.

Główną bohaterką gry jest nastoletnia Ranko Tsukigime, następczyni podziemnej organizacji stworzonej przez jej rodzinę. Za dnia jest zwykłą uczennicą szkoły średniej, w nocy natomiast zamienia się w profesjonalną płatną zabójczynię. Niestety, zwróciła na siebie uwagę niebezpiecznych ludzi, którzy obierają za cel przyjaciół dziewczyny, po tym jak przyjęła kolejne zlecenia.

Ranko Tsukigime's Longest Day to wyjątkowo szybka i efektowna platformówka, której oprawa graficzna została zrealizowana w technice 2.5D. Oznacza to, że gracze poruszają się po dwuwymiarowym planie, ale lokacje zbudowano z trójwymiarowych modeli. Celem graczy jest dotarcie do końca poziomów, które są długimi korytarzami z często rozwidlającymi się drogami oraz pułapkami. Gracze muszą wykazać się refleksem i szybkością. Poza przeszkodami terenowymi, takimi jak przepaście czy ściany, na ich drodze stają także przeciwnicy, których eliminujemy za pomocą pojedynczego ataku. Szybko niszcząc wielu wrogów jesteśmy w stanie uruchomić reakcję łańcuchową, eliminującą pozostałych jeszcze na ekranie oponentów. Podczas biegu Ranko zbiera także różnego rodzaju bonusy i power-upy. Dziewczynę ściga również niewidoczny przez większą część zabawy przeciwnik. Długość rozgrywki, którą oferuje tytułu jest dość krótki. Wraz z przerywnikami filmowymi przeciętny gracz powinien ukończyć go w zaledwie kilkadziesiąt minut.

Oprawa graficzna Ranko Tsukigime's Longest Day jest interesującym surrealistycznym miksem kolorów i kształtów, które połączone zostały z dość standardowo zrealizowanymi i minimalistycznymi lokacjami.

Cztery animowane krótkometrażówki wchodzące w skład kompilacji były pokazywane w japońskich kinach w 2013 roku. Filmy zostały też wielokrotnie nagrodzone w swojej ojczyźnie. Warto dodać, że za stworzenie filmu Combustible odpowiada Katsuhiro Otomo, legendarny twórca komiksów oraz reżyser Akiry, jednego z najbardziej utytułowanych obrazów anime w historii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Short Peace: Ranko Tsukigime's Longest Day

Wymagania wiekowe Short Peace: Ranko Tsukigime's Longest Day

odpowiednia dla każdego wieku