Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Hyper Light Breaker (PC)
OkładkaHyper Light Breaker (PC)

Hyper Light Breaker PC

Przygodowa gra akcji TPP, osadzona w uniwersum gry Hyper Light Drifter. W Hyper Light Breaker trafiamy do krainy Overgrowth, którą przemierzamy, stawiając czoła licznym niebezpieczeństwom. Tytuł pozwala na zabawę w pojedynkę lub na rozgrywkę w co-opie.

Akcji | TPP | science fiction | roguelike | elementy RPG | indie | kooperacja | przygodowe gry akcji | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hyper Light Breaker Premiera PC

wczesny dostęp

2023

data nieogłoszona

producent: Heart Machine wydawca: Gearbox Publishing Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Hyper Light Breaker

The Pathless

Solar Ash

Wavetale

Hyper Light Breaker to przygodowa gra akcji, wzbogacona o rozwiązania zaczerpnięte z gatunku roguelike. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Heart Machine, w którego portfolio można znaleźć gry Hyper Light Drifter i Solar Ash.

Fabuła

Hyper Light Breaker przenosi nas do wykreowanego na potrzeby gry Hyper Light Drifter uniwersum łączącego elementy fantasy i science fiction. W krainie Overgrowth rządy twardej ręki sprawuje wszechmocny Król Otchłani. W trakcie rozgrywki wcielamy się w postać, która postanawia wyruszyć w pełną niebezpieczeństw podróż i obalić tyrana.

Mechanika

W Hyper Light Breaker akcję oglądamy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Przygoda wiedzie nas przez różnorodne lokacje, których eksplorację uatrakcyjnia możliwość biegania po ścianach czy podróżowania przy pomocy futurystycznej deskorolki bądź lotni.

Przemierzając Overgrowth, wykonujemy stawiane przed nami zadania, rozwiązujemy pomysłowe zagadki oraz walczymy z przeciwnikami. Starcia są dynamiczne, a w ich trakcie trzeba wykazywać się zręcznością i refleksem. Hordy wrogów i potężnych bossów eliminujemy, robiąc użytek z energetycznej broni białej oraz palnej. Z czasem zdobywamy coraz lepszy oręż, dzięki czemu rośnie nasz potencjał bojowy.

Pomiędzy kolejnymi eskapadami trafiamy do osady pełniącej funkcję huba. W miarę postępów miejsce to ulega stopniowej rozbudowie – pojawiają się tu nowe budynki wznoszone przez przybywających tu osadników, z których wielu ma nam do opowiedzenia ciekawe historie.

Tryby gry

Hyper Light Breaker pozwala na zabawę w pojedynkę lub na rozgrywkę w trybie współpracy przez Internet.

Kwestie techniczne

W przeciwieństwie do poprzedniej gry spod tego szyldu, Hyper Light Breaker może się pochwalić w pełni trójwymiarową grafiką. Oprawę wizualną tej produkcji utrzymano w kreskówkowej stylistyce budzącej skojarzenia z wcześniejszym dziełem Heart Machine, czyli grą Solar Ash.

Ostatnia modyfikacja 14 marca 2023

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Hyper Light Breaker: 16+