Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

3. Gry Zręcznościowe Game Boy Advance

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 3. Najpopularniejsze gry z gatunku zręcznościowe na platformę GBA.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry zręcznościowe
Rayman
Rayman

Zręcznościowe 11 czerwca 2001

Kolorowa platformówka, która dała początek popularnej serii z Raymanem w roli głównej. Nasz sympatyczny bohater wyrusza na pomoc mieszkańcom Krainy Snów, uwięzionym przez podstępnego Mr. Darka. Aby go pokonać musi przemierzyć sześć zróżnicowanych i pełnych niebezpieczeństw światów.

Totally Spies! 2: Undercover
Totally Spies! 2: Undercover

Zręcznościowe 14 listopada 2006

Totally Spies! 2: Undercover jest sequelem gry platformowej z 2005 roku i podobnie jak część pierwsza bazuje na telewizyjnym serialu animowanym, znanym w Polsce pod tytułem Odlotowe agentki.

The Koala Brothers: Outback Adventures
The Koala Brothers: Outback Adventures

Zręcznościowe 3 lutego 2006

The Koala Brothers: Outback Adventures to gra przygodowa o elementach klasycznej platformówki. Adresowana jest ona przede wszystkim do najmłodszych użytkowników. Inspirację do stworzenia omawianej pozycji stanowił brytyjski serial dla dzieci, zatytułowany The Koala Brothers (Bracia Koala).

Santa Claus Jr. Advance
Santa Claus Jr. Advance

Zręcznościowe 1 listopada 2002

Santa Claus Jr. Advance to gra zręcznościowa, która należy do silnie reprezentowanej na konsolach Game Boy Advance rodziny platformówek.

Cinderella: Magical Dreams
Cinderella: Magical Dreams

Zręcznościowe 20 września 2005

Cindrella: Magic Dreams to zręcznościówka, w której twoim głównym zadaniem jest bieganie i skakanie. Mamy tu okazję wcielić się w jedną z trzech postaci: Kopciuszka, wróżkę i jedną z myszek.

The Lost Vikings
The Lost Vikings

Zręcznościowe 28 marca 2003

Gra zręcznościowo-logiczna. Opowiada przygodę trzech Wikingów: Eryka Chyżego, Baleoga Srogiego i Olafa Tęgiego, którzy muszą pokonać Tomatora, władcę planety Crouton i powrócić do domu.

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Zręcznościowe 1 lipca 2003

Niezbyt skomplikowana zręcznościówka, w pewnym stopniu nawiązująca do hitowego filmu przygodowego. Do pokonania ponad 20 poziomów. Kluczowy punkt rozgrywki stanowią walki, choć nie zabrakło też odrobiny eksploracji.

Hardcore Pinball
Hardcore Pinball

Zręcznościowe 16 grudnia 2002

Klasyczny i zarazem dość realistyczny pinball. Do wyboru cztery tematyczne stoły, nawiązujące między innymi do piłki nożnej czy starych samochodów.

Pinball Tycoon
Pinball Tycoon

Zręcznościowe 2 stycznia 2003

Dość klasycznie zrealizowany pinball. Do wyboru cztery różne stoły, które tematycznie związane są z historią Stanów Zjednoczonych. Na uwagę zasługuje rozbudowany multiplayer dla czterech osób.

Top Gun: Combat Zones
Top Gun: Combat Zones

Zręcznościowe 1 grudnia 2004

Top Gun: Combat Zones jest grą akcji na motywach kultowego filmu z Tomem Cruisem. Gracze wcielają się w pilota amerykańskiego myśliwca i biorą udział w wielu niebezpiecznych misjach. W przeciwieństwie do innych lotniczych produkcji bazujących na tytułowym filmie, gra studia Digital Integrations odznacza się stricte zręcznościowym charakterem rozgrywki.

Jonny Moseley: Mad Trix
Jonny Moseley: Mad Trix

Zręcznościowe 15 marca 2002

Jonny Moseley w 1998 roku wygrał konkurencje ewolucji narciarskich na olimpiadzie zimowej. Freestyle w narciarstwie zaczął zdobywać popularność.

Sonic Battle
Sonic Battle

Zręcznościowe 5 stycznia 2004

Party game na przenośną konsolkę firmy Nintendo będącą w założeniach kopią swojej 'większej siostry w wierze' na GameCube'a - Super Smash Bros Meele.

Bomberman Tournament
Bomberman Tournament

Zręcznościowe 24 sierpnia 2001

Kolejna czesc przygód Bombermana: ludzika, który walczy z przeciwnosciami losu przez podkladanie bomb (chyba niektórzy mafiozi sie na nim wzoruja).

Finding Nemo: The Continuing Adventures
Finding Nemo: The Continuing Adventures

Zręcznościowe 7 września 2004

„Finding Nemo: The Continuing Adventures” jest kontynuacją wielkiego hitu, jakim okazała się pozycja „Finding Nemo” wydana jakiś czas temu na konsoli GameBoy Advance przez firmę THQ. Dokończenie opowieści znanej z kin i ekranu konsoli zostało przedstawione w postaci kilkudziesięciu zabawnych mini-gier.

Spyro: Adventure
Spyro: Adventure

Zręcznościowe 27 października 2003

Kolejna część przygód smoczka Spyro. Na eksplorację czeka dwanaście zróżnicowanych światów pełnych znajdziek i przeciwników czyhających na naszego bohatera.

WarioWare Inc.: Mega MicroGame$
WarioWare Inc.: Mega MicroGame$

Zręcznościowe 21 maja 2003

WarioWare Inc.: Mega MicroGame$ to wyprodukowany z myślą o użytkownikach konsoli Game Boy Advance zbiór około 200 zwariowanych mini-gierek, z których większość nawiązuje do popularnych serii w portfolio wydawniczym koncernu Nintendo. Całość utrzymana jest w humorystycznej konwencji, co podkreślają zabawne scenki dialogowe oraz jaskrawo kolorowa oprawa wizualna.

Sabre Wulf
Sabre Wulf

Zręcznościowe 12 marca 2004

Przygody niebieskiego wilka i łowcy przygód Sabremana pojawiły się po raz pierwszy w 1984 roku na 8-bitowcach. Teraz gracz ma możliwość zagrać w nową, odświeżoną wersję starego przeboju.

Astro Boy: Omega Factor
Astro Boy: Omega Factor

Zręcznościowe 17 sierpnia 2004

Astro Boy to amerykańska nazwa japońskiej serii filmów animowanych zatytułowanej Tetsuwan Atomu, która swoimi początkami sięga roku 1963.

WarioWare: Twisted!
WarioWare: Twisted!

Zręcznościowe 23 maja 2005

WarioWare: Twisted! to kolejny zestaw mini-gier na GameBoy Advance. Tym razem autorzy przygotowali dla nas 200 różnorodnych zabaw. W czasie rozgrywki odkrywamy rozmaite dodatki, jak nowe gierki czy utwory muzyczne.

Ace Combat Advance
Ace Combat Advance

Zręcznościowe 23 lutego 2005

Kieszonkowa edycja słynnej zręcznościówki. Zasiadamy za sterami jednego z kilkunastu fikcyjnych myśliwców i bierzemy udział w dziesięciu niezbyt skomplikowanych misjach.

Ed, Edd n Eddy: The Mis-Edventures
Ed, Edd n Eddy: The Mis-Edventures

Zręcznościowe 1 listopada 2005

Ed, Edd n Eddy to seria kreskówek autorstwa Danny'ego Antonucci, którą mogliśmy oglądać na kanale telewizyjnym Cartoon Network. Opowiada ona o przygodach tytułowej trójki bohaterów, którzy kombinują na wszystkie sposoby, jak by tu zarobić trochę grosza.

Naruto: Ninja Council
Naruto: Ninja Council

Zręcznościowe 7 marca 2006

Przygotowana z myślą o przenośnej konsolce Game Boy Advance produkcja studia Tomy, bazująca na niezwykle popularnej nie tylko w Japonii serii mangi i anime Naruto. Fabuła gry opowiada historię dwóch młodych adeptów szkoły ninja: Naruto Uzumakiego i jego rywala z klasy, Sasuke Uchihy, którzy mierzą się ze sobą celem udowodnienia, który z nich jest lepszym wojownikiem. W grze pojawia się również trzecia grywalna postać – ich nauczyciel Kakashi. Naruto: Ninja Council należy do gatunku tzw.

Totally Spies! (2005)
Totally Spies! (2005)

Zręcznościowe 15 listopada 2005

Totally Spies! to gra platformowa, stworzona na podstawie popularnego telewizyjnego serialu animowanego (polski tytuł: Odlotowe Agentki) i dedykowana kieszonkowej konsoli Game Boy Advance.

Tim Burton's The Nightmare Before Christmas: The Pumpkin King
Tim Burton's The Nightmare Before Christmas: The Pumpkin King

Zręcznościowe 7 października 2005

Tim Burton's The Nightmare Before Christmas: The Pumpkin King należy do popularnego gatunku gier platformowych, wykorzystujących dwuwymiarową, scrollowaną grafikę i klasyczny widok z boku.