Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCGCNGBAXBOXPS2
Okładka Batman: Vengeance (PC)

Batman: Vengeance

Najnowsza adaptacja przygód Batmana, oparta bardziej na serii filmów niz historiach komiksowych, w której bohater i obronca Gotham City staje sie celem kolejnego, mrocznego spisku.

Akcji | TPP | DC Comics | Batman | komiksy | superbohaterowie

Okładka Batman: Vengeance (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

11wrz2001

GBA

15paź2001

PS2

17lis2001

GCN

18gru2001

XBOX

13wrz2002

PC

Batman: Vengeance to najnowsza adaptacja przygód człowieka-nietoperza, oparta bardziej na serii filmów niż historiach komiksowych. Po uporaniu się z Jockerem, bohater i obrońca Gotham City staje się celem kolejnego spisku. Wszelkiej maści kryminaliści i przestępcy rosną w siłę zamierzając wprowadzić anarchię i zagarnąć władzę w mieście. Batman powoli odkrywa nić łączącą z pozoru niezwiązane ze sobą wydarzenia, lecz nagle zostaje oskarżony o zabójstwo komisarza Gordona i zmuszony do ukrycia się. Teraz, ścigany przez policję musi odnaleźć i pokonać ukrywającego się wroga, aby oczyścić się z zarzutów.

Po raz pierwszy gracz może wędrować po w pełni trójwymiarowym Gotham City, gdzie jako Batman korzysta z w różnego typu broni i nieodłącznych gadżetów (BatGrapple, BatScope, Batarang, BatLauncher, granaty oślepiające itp.). Gra udanie łączy ze sobie wiele różnych elementów: przygodę, walkę, FPS, wyścigi, latanie i rozwiązywanie zagadek. Do zwiedzenia przygotowano 19 dużych map, na których przyjdzie nam chodzić zarówno po dachach, jaki i poruszać się krętymi ulicami. Fabuła przedstawiona została w 40 minutach filmowych przerywników, do których wykorzystano głosy aktorów z serialu telewizyjnego „Nowe Przygody Batmana”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 464 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Wymagania wiekowe Batman: Vengeance

12+

Wymagania sprzętowe Batman: Vengeance

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 700MHz, 128MB RAM, akcelerator 3D

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

Wykorzystuje: karta pamięci

Batman: Vengeance - recenzja gry
Batman: Vengeance - recenzja gry

Recenzja 3 marca 2004, 10:46

Wspomniałem już, że gra jest liniowa, ale zapomniałem dodać „do bólu”. Autorzy tak wszystko dobrze obmyślili, że nawet wykorzystanie zabawek w stylu batgrapple, batarangs, czy wehikułów batplane i batmobile możliwe jest tylko w określonych sytuacjach. Zrozumiałe jest, że nie zawsze można wsiąść do bat-bryczki, jednak zastosowanie haka jest chyba naturalne dla człowieka-nietoperza. W grze używamy go po przełączeniu się na widok FPP i wycelowaniu w określone miejsce. Przez to gra staje się nie tylko trudniejsza (co wcale nie musi być jej wadą), ale wkurzająca, bo w miejscu Batmana mógłby znaleźć się całkiem inny gość z peleryną, a wtedy gra już w ogóle nie miała by szans na publikację. Przez Ubisoft tym bardziej.

PC
PS2
XBOX
GCN
GBA