Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGBA
Okładka Kirby & the Amazing Mirror (GBA)
OkładkaKirby & the Amazing Mirror (GBA)

Kirby & the Amazing Mirror GBA

Dwuwymiarowa platformówka z tytułową maskotką Nintendo w roli głównej. Nasz bohater zostaje poćwiartowany na cztery równe części i zanim kolejny raz pokona zło będzie musiał połączyć się ponownie w całość.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kirby & the Amazing Mirror Premiera GBA

2lipca2004

pudełko PL

1października2004

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: Lukas Toys Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Kirby to taka sympatyczna, kolorowa kulka, która wiecznie pakuje się w jakieś kłopoty. Znawcy tematu wiedzą, że gier z Kirby'm w roli głównej już parę było. Jednak chyba do tej pory nie pojawiła się gra z tej serii, wymykająca się aż tak bardzo znanemu już schematowi, jak zrobiła to Kirby & the Amazing Mirror.

Pewne złowrogie siły z równoległego wszechświata od jakiegoś czasu rosną w potęgę i zagrażają Królestwu Luster. Z dnia na dzień ich moc staje się coraz bardziej przerażająca. Problem w tym, że nasz bohater w wyniku bardzo niesprzyjających okoliczności został – mówiąc obrazowo – poćwiartowany na równe 4 części. A zanim cokolwiek zdziała i uratuje krainę, będzie musiał pozbierać się do kupy, a pomoże mu w tym, rzecz jasna, gracz lub gracze w liczbie do czterech osób maksymalnie.

Trzy różne muliplayerowe minigry: Crackity Hack (wybijamy wyłom kamieniem), Speed Eaters (ćwiczymy szybkość w... jedzeniu) oraz Kirby's Wawe Ride (pływamy na desce), zróżnicowane levele, co chwilę napotykamy na ukryte poziomy, odkrywamy kolejne sekrety, a wszystko to okraszone sympatyczną, kolorową grafiką i bardzo charakterystycznym, niebanalnym dźwiękiem.

Pamiętajmy o jednym. Kiedy znajdziemy się w opałach wystarczy zadzwonić do swoich pomocników. Przybędą natychmiast!

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Kirby & the Amazing Mirror

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Kirby & the Amazing Mirror Wymagania sprzętowe

Game Boy Advance

Game Boy Advance