Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGBA
Okładka Super Mario Advance 3: Yoshi's Island (GBA)

Super Mario Advance 3: Yoshi's Island GBA

Klasyczna dwuwymiarowa platformówka z Yoshim i malym Mario w roli głównej. Wędrując przez sześć odmiennych światów, bohaterowie odkrywają ukryte pomieszczenia, sekretne przejścia, zbierają monety, gwiazdki, wesołe kwiatki, grają w minigry itp.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | Mario | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Super Mario Advance 3: Yoshi's Island (GBA)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Lukas Toys

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

23września2002

24października2002

pudełko PL

Bocian – doręczyciel dostojnie szybował sobie w przestworzach, dzierżąc w dziobie spory tłumok. Zawiniątko zawierało dwóch niemowlaków, przyszłość światowej hydrauliki, braci Mario i Luigiego. Właśnie pocztylion przelatywał nad Wyspa Yoshich, gdy nagle został zaatakowany przez dziwne maszkary. Stary bociek nie dal rady agresorom – Luigiego dal sobie wyrwać z dzioba, Mariana z wrażenia sam wypuścił. Maluch z świstem poleciał w dół, prosto na zielona łąkę, lądowanie kończąc... na grzbiecie zielonego dinozaura. Zaskoczony Yoshi wiedział, że maluchy raczej nie spadają niby krople deszczu z nieba, postanowił, więc wyjaśnić przyczynę tego dziwnego zjawiska i przy okazji pomóc Mariankowi.

Kim byli najeźdźcy? Dlaczego rozdzielono braci? Dokąd porwano Luigiego? Na te pytania odpowiedz znajdzie ten, kto zdecyduje się wziąć udział w przygodzie noszącej tytuł: „Yoshi’s Island: Mario Advance 3. Gra jest klasyczną dwuwymiarową platformówką, firmowana przez Shigeru Myamoto – twórcy największych hitów na Nintendo. Głównymi postaciami są oczywiście Yoshi i Mario. Pierwszy jest głównym motorem napędowym teamu, to on skacze, fruwa, strzela jajami, zgniata i pozera nieprzyjaciół, a przede wszystkim robi za niańkę. Drugi, bowiem heros – Mario - usadowiony na grzbiecie dinozaura, jest tylko małym słabiutkim organizmem, balastem, który przy każdej większej zadymie spada z Yoshiego niby jeździec z siodła. Szkraba trzeba jak najszybciej odzyskać i władować z powrotem na grzbiet, bowiem w pobliżu czają się przebrzydle kreatury, gotowe porwać malucha i uprowadzić go w ślad za Luigim. A dotrzeć do tego ostatniego wcale nie będzie łatwo. Wyspa Yoshich to ład posiadający chyba wszystkie znane klimaty i krajobrazy. Trudno się, więc dziwić, że w trakcie wędrówki bohaterowie, co nóź wpadają w inne środowisko: raz opalają się w blasku słońca, wąchają kwiatki i bujają wśród chmur, innym razem marznąc przedzierają się przez napakowane śniegiem i skute lodem góry, a jeszcze innym błądzą w spowitych ciemnościami jaskiniach, pełnych gorącej lawy. Gra zawiera w sumie sześć odmiennych światów, każdy z indywidualnym zestawem nieprzyjaciół, bossów i bonusów. Tych ostatnich jest tez bez liku: ukryte pomieszczenia, sekretne przejścia, kilka rodzajów zbierajek (monety, gwiazdki, wesołe kwiatki), minigierki itp. Bogactwo to czeka na bystrych i cierpliwych graczy, bowiem przy jednorazowym przejściu danego poziomu nie ma szans uzbierania i odkrycia wszystkiego. Jedynie wielogodzinny trening i uważna eksploracja są kluczem do ukończenia zabawy z napisem „perfect”. Grze towarzyszy niezwykle kolorowa, cukierkowa grafika wsparta przez wesołą, dziecinną muzykę. Jakość oprawy audiowizualnej gwarantuje samo nazwisko mistrza Miyamoto. Ukłonem w stronę graczy jest umieszczenie na cardridge’u jeszcze jednej gry – „Mario Bros.”, pozwalającej, po złączeniu konsolek, na grę w trybie wieloosobowym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 74 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 189 PLN

Gry podobne do Super Mario Advance 3: Yoshi's Island

Klasyfikacja PEGI Super Mario Advance 3: Yoshi's Island

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Super Mario Advance 3: Yoshi's Island

Game Boy Advance

Game Boy Advance

Wykorzystuje: link-kabel + dodatkowo (GBA): link-kabel

Kontynuacja Yoshi's Island umożliwi zabawę w sieci
Kontynuacja Yoshi's Island umożliwi zabawę w sieci

wiadomość15 sierpnia 2006

Ujawniona niedawno okładka gry Yoshi’s Island 2 zdradziła kilka szalenie interesujących i ukrywanych dotąd faktów. Okazało się bowiem, że kontynuacja Super Mario Advance 3: Yoshi's Island, jednej z najlepiej przyjętych platformówek wydanych na konsolę GBA, korzystać będzie z sieciowych możliwości konsoli NDS, a do grupy głównych bohaterów dołączą mały Wario oraz mały Bowser.

Nadchodzi kontynuacja gry Yoshi's Island
Nadchodzi kontynuacja gry Yoshi's Island

wiadomość10 maja 2006

Znana posiadaczom konsoli Game Boy Advance platformówka Yoshi's Island doczeka się kontynuacji. Tym razem sympatyczny dinozaur pojawi się jednak na innej przenośnej konsoli, czyli Nintendo DS.