Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGBA
Okładka Astro Boy: Omega Factor (GBA)
OkładkaAstro Boy: Omega Factor (GBA)

Astro Boy: Omega Factor GBA

Astro Boy to amerykańska nazwa japońskiej serii filmów animowanych zatytułowanej Tetsuwan Atomu, która swoimi początkami sięga roku 1963.

Zręcznościowe | FPP | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Astro Boy: Omega Factor Premiera GBA

17sierpnia2004

producent: Treasure wydawca: SEGA Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Astro Boy: Omega Factor

Medal of Honor: Underground

Wolfenstein 3D

Wings

Astro Boy to amerykańska nazwa japońskiej serii filmów animowanych zatytułowanej Tetsuwan Atomu, która swoimi początkami sięga roku 1963. Powstały one na podstawie komiksów; pierwszy, autorstwa Osamu Tezuki, ukazał się w 1952 r. Na język angielski komiksowe albumy przetłumaczył Frederik L. Schodt. W swoim świecie Astro Boy został stworzony 7 kwietnia 2003. W rocznicę w prawdziwym świecie mianowano go honorowym obywatelem.

W grze zwiedzamy futurystyczne miasto, Cruciform Island, a także kilka okolicznych światów, stając przed zadaniem zjednania ludzi i robotów. Używamy wszystkich sześciu supermocy Astro Boy'a, a także spotykamy 40 postaci znanych z kreskówek (m.in. Atlasa, Dr O'Shaya, Zorana i Dr Tenmę). Główny bohater posiada zamontowane na nogach dopalacze, a uzbrojony jest w osadzone na ramieniu działko, umieszczony na palcu laser, a także trzy dodatkowe rodzaje broni.

Podczas spotkań z innymi postaciami dostajemy szansę ulepszenia swoich zdolności bądź poszerzenia paska zdrowia. Musimy korzystać ze swoich mocy ostrożnie, bo każda z nich ma swój limit użyć. Podróżujemy po szeregu zróżnicowanych lokacji, a robimy to z widokiem osadzonym z boku akcji, przesuwającym się za bohaterem. Na końcu każdego etapu czeka nas pojedynek z bossem.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Astro Boy: Omega Factor

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.