Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGBA
Okładka The Wild (GBA)

The Wild GBA

The Wild jest platformówką z wyraźnie zaznaczonym wątkiem przygodowym, dostępną wyłącznie dla posiadaczy kieszonkowej konsoli Game Boy Advance i bazującą na animowanym filmie o tej samej nazwie (polski tytuł brzmi Dżungla).

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka The Wild (GBA)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

4kwietnia2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Wild jest platformówką z wyraźnie zaznaczonym wątkiem przygodowym, dostępną wyłącznie dla posiadaczy kieszonkowej konsoli Game Boy Advance i bazującą na animowanym filmie o tej samej nazwie (polski tytuł brzmi Dżungla), przygotowanym przez fachowców z wytwórni Walta Disney’a. Warstwa fabularna przedstawia nam perypetie dwóch sympatycznych bohaterów – lwa Samsona i wiewiórki imieniem Benny. Ów niezwykły duet wyrusza na poszukiwania Ryana (de facto syna pierwszej z wymienionych postaci), który w tajemniczych okolicznościach trafia z nowojorskiego ogrodu zoologicznego na kontynent afrykański.

Zabawa została podzielona na osiemnaście rozbudowanych etapów, umieszczonych w ramach szeregu rozmaitych lokacji (np. ulice wielkiego miasta i jaskinie). Oczywiście w trakcie przemierzania poszczególnych poziomów natrafiamy zarówno na wrogie stworzenia, jak i pomocnych przyjaciół (żyrafa Bridget, koala Nigel i wąż Larry). Dodatkowo developerzy opracowali sporo unikalnych zwierzęcych umiejętności, które dwójka głównych bohaterów wykorzystuje po uprzednim naładowaniu specjalnego wskaźnika. Do tego dochodzi jeszcze galeria ponad czterdziestu filmowych klatek, możliwych do odblokowania poprzez odkrywanie sekretnych elementów rozgrywki. Całości dopełnia estetyczna dwuwymiarowa grafika i nieskomplikowany system sterowania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do The Wild

Klasyfikacja PEGI The Wild

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Kieszonkowa Dżungla z wytwórni Walta Disney'a
Kieszonkowa Dżungla z wytwórni Walta Disney'a

wiadomość14 lutego 2006

Już w połowie maja bieżącego roku na ekranach polskich kin pojawi się nowe dzieło wytwórni Walta Disney’a, nazwane z angielska The Wild (alias Dżungla). Będzie to animacja z wesołymi egzotycznymi zwierzętami w głównych rolach, czyli entuzjaści obrazu pt. Madagascar (Madagaskar) winni być szczególnie zainteresowani tematem. Natomiast nieco wcześniej ukaże się gra na podstawie niniejszego filmu.