Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGBA
Okładka Naruto: Ninja Council (GBA)

Naruto: Ninja Council GBA

Przygotowana z myślą o przenośnej konsolce Game Boy Advance produkcja studia Tomy, bazująca na niezwykle popularnej nie tylko w Japonii serii mangi i anime Naruto.

Zręcznościowe | seriale animowane | ninja | manga i anime | Naruto | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Naruto: Ninja Council (GBA)

producent: TOMY

wydawca: D3 Publisher

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

7marca2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Naruto jest jedną z najpopularniejszych w Japonii i USA serii mangi i anime. Gra Naruto: Ninja Council należy do gatunku tzw. chodzonych bijatyk z elementami platformowymi. Opowiada historię dwóch młodych adeptów szkoły ninja: Naruto Uzumaki oraz jego rywala z klasy Sasuke, którzy mierzą się ze sobą w celu udowodnienia, który z nich jest lepszy. W Naruto: Ninja Council występuje również trzecia postać - ich znakomity nauczyciel Kakashi. W grze wcielić się możemy we wszystkich z wymienionej trójki, a każdy z nich posiada swoje własne i odrębne umiejętności.

Naszym głównym zadaniem jest poruszanie się w jedną, wyznaczoną stronę ekranu, przeskakiwanie przez różnego rodzaju przeszkody (wilcze doły, przepaście, etc.) i przede wszystkim unieszkodliwianie przeciwników. Co jakiś czas czeka nas spotkanie z silniejszym oponentem - tzw. bossem. W walce oprócz standardowych ciosów rękami i nogami (ich odpowiednie połączenie pozwala wyprowadzać combosy) czy rzutów shurikenami, mamy do dyspozycji również umiejętności specjalne nazwane przez autorów gry „jujitsu”. Jedną z ciekawszych jest „sexy harem”, który przywołuje kilka skąpo odzianych kobiet, a te z kolei zaczynają tańczyć, ogłuszać i unieszkodliwiać przeciwnika. Oczywiście jak wszystko, również ta „super moc” ma swoje słabe strony, mianowicie działa tylko i wyłącznie na oponentów płci męskiej. Podczas wykonywania każdej specjalnej umiejętności wyświetla nam się ciekawa animacja, która dodaje dodatkowego smaczku.

Oprawa graficzna w grze bardzo dobrze pasuje do klimatów mangi i anime. Zatem dla fanów tych gatunków, Naruto: Ninja Council jest znakomitą pozycją.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,1 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.6 / 10 na podstawie 121 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Naruto: Ninja Council

odpowiednia dla każdego wieku

Gra typu RPG z Naruto w roli głównej
Gra typu RPG z Naruto w roli głównej

wiadomość31 maja 2007

Korporacja TOMY wraz z amerykańskim odziałem firmy wydawniczej D3Publisher zapowiedziała, że w przygotowaniu znajduje się kolejny tytuł ze znanego cyklu bijatyk spod znaku Naruto. Pozycja ta o podtytule Path of the Ninja zostanie przygotowana wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli Nintendo DS.

Kolejna odsłona cyklu wirtualnych bijatyk zmierza na PSP
Kolejna odsłona cyklu wirtualnych bijatyk zmierza na PSP

wiadomość12 kwietnia 2007

Amerykański odział firmy Namco Bandai zapowiedział kolejną grę z serii opartej na popularnym cyklu filmów anime rodem z Japonii. Owe wirtualne bijatyki, bo tym właśnie jest Naruto: Ultimate Ninja Heroes, zostaną zlokalizowane na przenośnej konsoli ze stajni Sony. Z udostępnionych danych wynika, że niniejsza produkcja pod względem stylu rozgrywki nie zamierza powielać rozwiązań zastosowanych w poprzedniczkach.

Naruto nowej generacji

wiadomość7 kwietnia 2006

Gry na kanwie cyklu japońskich komiksów i kreskówek spod znaku Naruto nie są żadną nowością, gdyż słyszeliśmy już np. o Naruto: Clash of Ninja dla GameCube. Jednak dotąd nikt nie informował o przeniesieniu przygód Uzumakiego Naruto i jego ekipy na platformę X360. Firma Ubisoft Entertainment postanowiła podjąć się tego zadania i stworzyć grę z myślą o posiadaczach nowej konsoli ze stajni Microsoft.