Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGBA
Okładka W.I.T.C.H. (GBA)

WITCH GBA

W.I.T.C.H.

W.I.T.C.H. to gra platformowa, oparta na serii komiksów o tym samy tytule, stworzonej przez autorkę nazwiskiem Elisabetta Gnone. Cykl ów o pięciu nastolatkach, wybranych na nowe obrończynie Kandrakaru – centrum wszechświata. Wyrażenie W.I.T.C.H.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka W.I.T.C.H. (GBA)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

7października2005

W.I.T.C.H. to gra platformowa, oparta na serii komiksów o tym samy tytule, stworzonej przez autorkę nazwiskiem Elisabetta Gnone. Cykl ów o pięciu nastolatkach, wybranych na nowe obrończynie Kandrakaru – centrum wszechświata. Wyrażenie W.I.T.C.H. stanowi skrót utworzony z pierwszych liter imion bohaterek: Will, Irma, Taranee, Cornelia i Hay Lin. Pomimo ogromnej wagi powierzonego im zadania, wyglądają one zwyczajnie i prowadzą życie typowe dla dziewczyn w ich wieku.

W trakcie dwudziestu pięciu wymagających poziomów, użytkownik wcielić się może w postać dowolnie wybranej wojowniczki. Nie należy zapominać o pracy zespołowej, dzięki której o wiele łatwiej przychodzi walczyć ze złem. Aby pokonać groźnych przeciwników, jak na przykład strażników krainy Meridian, Lurdeny bądź Cedricka – protagonistki wykorzystać muszą posiadane przez siebie moce. Używając ich są one w stanie wywołać tornado czy trzęsienie ziemi, jak również miotać kulami ognia. Jednak najskuteczniejsze jest spowodowanie wybuchu energii Serca Kondrakaru.

Posługiwanie się tajemniczymi zdolnościami okazuje się być także pomocne w rozwiązywaniu łamigłówek, pojawiających się co rusz na poszczególnych poziomach. Gracz pamiętać też powinien o zbieraniu magicznych przedmiotów, wspomagających rzucanie czarów. Trudne i nieopanowane ataki oraz odpowiednie używanie nadprzyrodzonej siły wypracować można podczas trybu treningowego.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe W.I.T.C.H.

odpowiednia dla każdego wieku