Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitch
Okładka Don't Starve: Nintendo Switch Edition (Switch)
OkładkaDon't Starve: Nintendo Switch Edition (Switch)

Don't Starve: Nintendo Switch Edition Switch

Nowa edycja popularnej survivalowej gry Don't Starve, stworzona z myślą o konsoli Nintendo Switch. Poza "podstawką" zawiera dwa rozszerzenia: Reign of Giants i Shipwrecked.

Akcji | fantasy | roguelike | 2D | survival | elementy przygodowe | top-down | indie | crafting | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Don't Starve: Nintendo Switch Edition Premiera Switch

12kwietnia2018

Nintendo eShop

12kwietnia2018

producent: Klei Entertainment wydawca: Klei Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Don't Starve: Nintendo Switch Edition

Dysmantle

The Survivalists

The Flame in the Flood

Don't Starve: Nintendo Switch Edition to przygodowa gra survivalowa osadzona w przerażającym i niezwykle groźnym świecie, który przemierzamy samotnie wcielając się w zagubionego acz wyjątkowo kreatywnego naukowca. Za stworzenie tytułu odpowiada kanadyjskie studio deweloperskie Klei Entertainment, znane dzięki tytułom takim jak Mark of the Ninja, Shank, Shank 2, Oxygen Not Included czy Invisible, Inc. Don't Starve ukazało się pierwotnie w 2013 roku na komputerach PC, zdobywając niezwykle wysokie noty oraz liczne nagrody branżowe. Od tamtej pory gra doczekała się licznych konwersji, trafiając na konsole oraz urządzenia mobilne, a także otrzymując liczne łatki oraz dodatki rozszerzające model rozgrywki o nowe elementy.

Fabuła

Gracze wcielają się w Wilsona, niezwykle ciekawego świata wynalazcę i naukowca, który w trakcie jednego ze swoich eksperymentów natrafia na dziwną transmisję radiową. Przemawiający do niego z głośnika tajemniczy dżentelmen przekazuje mu plany budowy maszyny, którą z pewnymi oporami postanawia zbudować. Gdy ją uruchamia zostaje przeniesiony do odległego i obcego świata, a głos z radia okazuje się demonem, przedstawiającym się jako Maxwell. W obliczu tych wydarzeń, Wilson musi wykorzystać całą swą wiedzę i posiadane umiejętności, by przetrwać w tej nieprzyjaznej, pełnej groźnych bestii krainie, a także znaleźć sposób na powrotu do domu.

Mechanika

Don't Starve: Nintendo Switch Edition to klasyczna gra survivalowa, w której gracze zbierają zasoby, budują nowe konstrukcje i przedmioty, a także walczą z otaczającą ich wrogą przyrodą oraz z nieprzyjaznymi warunkami pogodowymi. Akcja została przedstawiona w rzadkim dla gatunku widoku izometrycznym. Rozległe lokacje są za każdym razem generowane losowo, tak więc żadna sesja nie będzie nigdy taka sama. Dzięki dodatkom Reign of Giants oraz Shipwrecked tytuł rozbudowany jest o nowe elementy, takie jak dodatkowe biomy, nowe pory roku i rodzaje przeciwników i materiałów do craftingu. Możemy także przenieść się na tropikalny archipelag, pomiędzy którego wysepkami przemieszczamy się w własnoręcznie zbudowanych łodziach. Nagrodą za postępy w rozgrywce są nowi bohaterowie, w których może się wcielić gracz. Każdy z nich ma charakterystyczne zdolności specjalne, takie jak ognioodporność czy zwiększona siła.

Kwestie techniczne

Wzorem wcześniejszych dzieł studia Klei Entertainment, w Don't Starve: Nintendo Switch Edition duży nacisk położony został na elementy komediowe, co przekłada się m.in. na wygląd postaci i lokacji, ale także rozmaite popkulturowe nawiązania. Dwuwymiarowa i kreskówkowa oprawa wizualna posiada wyrazistą kreskę, czerpiąca inspirację z wielu zachodnich komiksów niezależnych. Wersja na konsoli Nintendo Switch jest bezpośrednim portem poprzednich iteracji tytułu. Gra współpracuje ze standardowymi kontrolerami urządzenia, pozwalając na zabawę w trybie stacjonarnym i mobilnym.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Don't Starve: Nintendo Switch Edition: 12+