Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitchPS4XONE
Okładka Mark of the Ninja Remastered (PC)
OkładkaMark of the Ninja Remastered (PC)

Mark of the Ninja Remastered

Zremasterowana wersja gry Mark of the Ninja, czyli hybrydy platformowej gry akcji oraz skradanki. W porównaniu z oryginałem dzieło studia Klei Entertainment może się pochwalić przede wszystkim odświeżoną oprawą graficzną.

Akcji | skradanki | platformówki | 2D | ninja | reedycje/remastery/remaki | indie

Mark of the Ninja Remastered Premiera

9paź2018

Switch PC PS4 XONE

Gry podobne do Mark of the Ninja Remastered

Trek to Yomi

Assassin's Creed Chronicles: China

Mark of the Ninja

Mark of the Ninja Remastered jest odświeżoną wersją Mark of the Ninja, czyli produkcji łączącej elementy klasycznej platformówki, gry akcji i skradanki. Za opracowaniem tego tytułu stoją autorzy oryginału – studio Klei Entertainment – w których portfolio można znaleźć takie pozycje, jak Don’t Starve, seria Shank czy Invisible, Inc. Gra pojawiła się na platformie Switch, PC itd..

Fabuła

Akcja Mark of the Ninja Remastered toczy się w czasach współczesnych. Gracz wciela się w wojownika ninja, podążającego tropem Hessian Services – prywatnej organizacji militarnej, która zaatakowała siedzibę jego klanu; celem bohatera jest dokonanie zemsty na najeźdźcach i zabicie ich przywódcy. Chcąc sprostać wyzwaniu, w toku przygody heros zdobi swoje ciało tatuażami wyostrzającymi jego zmysły i zwiększającymi jego potencjał bojowy. Sprawę komplikuje jednak fakt, że klanowa tradycja nakazuje, by po wyeliminowaniu zagrożenia „naznaczony” wojownik popełnił samobójstwo, nim popadnie w szaleństwo wywołane obecnością tatuaży.

Mechanika

W wydanym na platformie Switch, PC itd. Mark of the Ninja Remastered akcję obserwujemy z boku. Na grę składa się szereg poziomów, przez które przedzieramy się niepostrzeżenie, unikając czujnych wrogów i ukrywając się w cieniu, starając się jednocześnie nie generować zbyt dużego hałasu (możemy zwrócić na siebie uwagę, nie tylko stojąc w pełnym świetle, lecz także biegając czy niszcząc elementy otoczenia).

Przemykając za plecami adwersarzy, bohater może eliminować ich z zaskoczenia, robiąc użytek ze swojego miecza lub noży do rzucania; o ile pierwsza z wymienionych broni pozwala na dokonywanie cichych zabójstw z bliska, o tyle te drugie mogą się przydać również do rozwiązywania nieskomplikowanych zagadek wymagających na przykład aktywacji przełącznika. Poza tym heros korzysta między innymi z granatów dymnych, dzięki którym może umknąć wrogom, gdy zostanie zauważony.

Nie od razu jednak otrzymujemy dostęp do całego arsenału – za dokonywanie cichych zabójstw, udaną ucieczkę po wykryciu czy choćby za ukończenie etapu bez wszczynania alarmu otrzymujemy tak zwane punkty honoru pełniące rolę waluty; w zamian za nie kupujemy nową broń, gadżety lub umiejętności dla protagonisty (na czele z teleportacją czy możliwością eliminacji wrogów z wysokości). Zabawę urozmaica obecność opcjonalnych aktywności i systemu punktacji oceniającego nasze poczynania. Ponadto po pierwszym ukończeniu gry możemy ponownie rozpocząć zabawę w trybie New Game Plus, w którym na starcie otrzymujemy wszystkie odblokowane ulepszenia.

Kwestie techniczne

W porównaniu z pierwowzorem Mark of the Ninja Remastered może się pochwalić poprawioną oprawą audiowizualną. Poza tym w grze zaimplementowano zawartość dostępną wcześniej wyłącznie w wersji Special Edition, która obejmuje dodatkowy poziom, nową postać, bonusowe przedmioty oraz komentarz deweloperów.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Mark of the Ninja Remastered cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Mark of the Ninja Remastered

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Mark of the Ninja Remastered Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E6600 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GT 720 / Radeon HD 7770 lub lepsza
  • 8 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
Switch
PC
PS4
XONE