Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

3. dla dzieci

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 3. Najpopularniejsze gry o tematyce dla dzieci.

PC
PC Windows162 WWW2
PlayStation
Sony PlayStation 51 Sony PlayStation 411 Sony PlayStation 34 Sony PlayStation 21 Sony PlayStation 13 PlayStation Portable1 PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S1 Microsoft XBOX ONE11 Microsoft Xbox 36013
Microsoft Xbox
Mobile
Android8 Apple iOS9
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch12 Nintendo Wii14 Nintendo DS12 Nintendo Wii U2 Nintendo 3DS11 Game Boy Advance2
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

dla dzieci
Anemone
Anemone

Zręcznościowe 18 marca 2004

Anemone to gra zręcznościowa, w której najmłodsi użytkownicy komputerów wcielają się w rolę tytułowego, sympatycznego kotka. Tytułowy futrzak musi ocalić cyfrowy świat od złośliwego wirusa. W realizacji tego zadania pomoże mu broń z programem antywirusowym.

PC

Bolek i Lolek. Alfabet i nauka czytania
Bolek i Lolek. Alfabet i nauka czytania

Logiczne 25 sierpnia 2005

Bolek i Lolek. Alfabet i nauka czytania to kolejna gra edukacyjna firmy Aidem Media, kierowana do najmłodszych użytkowników komputerów. Mogą po nią sięgnąć zarówno dzieci, które w ogóle nie znają jeszcze liter, jak i te maluchy, które poznały już cały alfabet, ale nie potrafią czytać.

PC

Wesoła edukacja dla dzieci
Wesoła edukacja dla dzieci

Logiczne 25 kwietnia 2005

Wesoła edukacja dla dzieci to zestaw sześciu niezależnych gier edukacyjnych dla najmłodszych, które skutecznie uzupełniają naukę w pierwszych klasach szkoły podstawowej. W tym programie, nasi milusińscy wspierają dzielnych i sympatycznych Smokuli.

PC

FrogMan
FrogMan

Zręcznościowe 5 czerwca 2006

FrogMan to prosta gra reprezentująca gatunek platformówek, przeznaczona dla najmłodszych użytkowników komputerów. Tytułowa żaba – superbohater ma nie lada zmartwienie. Jego brat został schwytany i teraz stanowi atrakcję jednego ze sklepów zoologicznych.

PC

Aqua Fish
Aqua Fish

Zręcznościowe 27 listopada 2006

Aqua Fish to prosta gra reprezentująca gatunek platformówek, przeznaczona dla najmłodszych graczy. Celem zabawy jest odnalezienie i zebranie skarbów ukrytych w sześciu zróżnicowanych, podwodnych światach.

PC

Karate Panda
Karate Panda

Zręcznościowe 7 lutego 2010

Karate Panda to skierowana do młodych graczy platformówka 2D, wyprodukowana przez firmę Moriquendi. Spokojne życie rodziny pand zakłócili kłusownicy, którzy uprowadzili małe niedźwiadki. Obeznany z tajnikami karate ojciec-panda rusza na pomoc porwanemu potomstwu.

PC

Baśń o Dziadku Mrozie, Iwanie i Nastce
Baśń o Dziadku Mrozie, Iwanie i Nastce

Przygodowe 10 listopada 2000

Baśń o Dziadku Mrozie, Iwanie i Nastce to stworzona głównie z myślą o młodszych odbiorcach gra przygodowa z elementami edukacyjnymi, bazująca na motywach ludowych podań i legend. Pomagając tytułowej Nastce gracze mają za zadanie doprowadzić do szczęśliwego zakończenia bajki. Dzieło ekipy deweloperskiej studia Bohemia Interactive odznacza się przyjemną dla oka, kreskówkową oprawą wizualną.

PC

Małpie Opowieści: Dolina Szakala
Małpie Opowieści: Dolina Szakala

Przygodowe 7 listopada 2011

Gra przygodowo-edukacyjna wyprodukowana przez studio Larian z myślą o odbiorcach w wieku 11-12 lat. Zadaniem gracza jest pomóc nastoletniemu bohaterowi, który przeniósł się w czasie do starożytnego Egiptu, rozprawić się ze złowrogim Horusem. Poza walorami rozrywkowymi, gra wspiera rozwój umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania zadań matematycznych.

PC

Teletubbies: Zabawa z Teletubisiami
Teletubbies: Zabawa z Teletubisiami

Zręcznościowe 8 sierpnia 2000

Kolejna gra edukacyjna, dzięki której dzieci mogą bawić się i uczyć wspólnie z czterema sympatycznymi bohaterami, znanymi z telewizyjnego serialu produkcji BBC, czyli tytułowymi Teletubisiami.

PCPS1

Ice Land
Ice Land

Zręcznościowe 22 listopada 2004

Ice Land to prosta gra reprezentująca gatunek platformówek, przeznaczona dla najmłodszych użytkowników komputerów. Wcielając się w rolę sympatycznego pingwina, dzieci wyruszają na polowanie, aby zapewnić byt członkom swojej rodziny.

PC

Przygody Misia
Przygody Misia

Zręcznościowe 21 marca 2005

Przygody Misia to prosta gra reprezentująca gatunek platformówek, przeznaczona dla najmłodszych użytkowników komputerów. Wcielając się w tytułowego pluszowego zwierzaka, dzieci przemierzają zróżnicowane tereny w poszukiwaniu diamentów.

PC

Doktor Dolittle, Sindbad
Doktor Dolittle, Sindbad

Zręcznościowe 15 września 2004

Kolejny zestaw dwóch gier, opartych na historiach ulubionych dziecięcych bohaterów - tym razem: Doktora Dolittle oraz Sindbada. Każdy program składa się z m.in. bogato animowanej opowieści, kolorowanki, gierek logicznych i strategicznych, turniejów czy wyścigów.

PC

Kopciuszek: Zostań Księżniczką
Kopciuszek: Zostań Księżniczką

Towarzyskie 14 października 2005

Kopciuszek: Zostań Księżniczką jest grą, nawiązującą do disney’owskiej historii, przedstawiającej losy dziewczyny, która poprzez małżeństwo z księciem brudną zamienia kuchnię na piękny pałac. Adresatami tej pozycji są przede wszystkim dziewczynki, marzące o zamieszkaniu na królewskim zamku.

PC

Krecik: Wielka Wyprawa
Krecik: Wielka Wyprawa

Zręcznościowe 2 stycznia 2010

Krecik: Wielka Wyprawa to adresowana do najmłodszych graczy platformówka 2D. Główny bohater wyrusza na poszukiwania ziół potrzebnych do sporządzenia lekarstwa dla chorej mamy. Gra stworzona została przez rzeszowskie studio Red Dot Games, znane z takich produkcji jak Włatcy Móch: Olimpiada Podwórkowa oraz Przygoda Renifera.

PC

Wizard101
Wizard101

RPG 2 września 2008

Produkcja typu MMORPG stworzona przez studio KingsIsle Entertainment. Tytuł został opracowany w taki sposób, by był w pełni bezpieczny i jednocześnie interesujący dla młodych graczy. Wizard101 przenosi nas do fantastycznego uniwersum Wielkiej Spirali, któremu zagraża czarnoksiężnik Malistaire. Jako świeżo przyjęci uczniowie akademii Ravenwood School for Magical Arts rozpoczynamy zabawę w mieście Wizard City.

PC

Gigantosaurus: Gra
Gigantosaurus: Gra

Zręcznościowe 27 marca 2020

Gigantosaurus: The Game to produkcja łącząca w sobie elementy platformówki 3D i wyścigów, oparta na animowanym serialu dla dzieci o tym samym tytule. W czasie przygody gracze obejmują kontrolę nad dinozaurami i pokonują kolejne prehistoryczne światy.

PCPS4XONESwitch

Lisek Rudzielec
Lisek Rudzielec

Zręcznościowe 28 lipca 2010

Lisek Rudzielec to adresowana do młodych graczy platformówka 2D, za której stworzenie odpowiada rzeszowskie studio Red Dot Games. Tytułowy bohater próbuje odbudować zniszczony most, by ponownie połączyć swoją rodzinną wyspę z resztą świata. Gra pozbawiona jest elementów przemocy.

PC

Frankenstein
Frankenstein

Zręcznościowe 16 kwietnia 2007

Frankenstein to gra zręcznościowa, skierowana w szczególności do młodych graczy. Od pamiętnych wydarzeń, które rozegrały się w zamku doktora Frankensteina, minęło wiele lat. Twór doktora, zdrobniale nazywany Frankiem, zamieszkał sam w małej, drewnianej chatce ukrytej głęboko w lesie, gdzie nikt nie mógł zakłócić jego spokoju. Jednak pewnego dnia do Franka przybył nieoczekiwany gość – nietoperz z listem przywiązanym do nóżki.

PC

Pirate Planet
Pirate Planet

Zręcznościowe 28 marca 2005

Pirate Planet to prosta gra reprezentująca gatunek platformówek, przeznaczona dla najmłodszych użytkowników komputerów. Wcielając się w rolę sympatycznego kosmity o imieniu Tito, dzieci trafiają na tytułową planetę piratów, gdzie czeka je wspaniała przygoda i cała masa wyzwań.

PC

Król Maciuś Pierwszy. Wyspa Togo-Pogo
Król Maciuś Pierwszy. Wyspa Togo-Pogo

Zręcznościowe 28 kwietnia 2005

Król Maciuś Pierwszy. Wyspa Togo-Pogo to gra komputerowa dla najmłodszych użytkowników komputera, nawiązująca do popularnego, animowanego programu telewizyjnego „Królestwo Maciusia”. Całość przypomina w pewnym stopniu gry familijne z Hugo, a także z Bolkiem i Lolkiem w rolach głównych.

PC

ABC z Reksiem
ABC z Reksiem

Logiczne 30 grudnia 2001

ABC z Reksiem to gra edukacyjna z sympatycznym i dobrze znanym psem Reksiem w roli głównej. Opisywany program przeznaczony jest dla dzieci w wieku od pięciu lat i służy do nauki podstaw alfabetu, funkcji litery w słowie oraz czytania i rozumienia prostych słów, zwrotów czy całych zdań.

PC

Bolek i Lolek na tropie zaginionej księgi ortografii
Bolek i Lolek na tropie zaginionej księgi ortografii

Logiczne 10 października 2001

Na tropie zaginionej księgi ortografii to kolejna gra edukacyjna z Bolkiem i Lolkiem w rolach głównych. Opisywany tytuł stanowi zbiór czternastu ciekawych zabaw z ortografią, przeznaczonych dla użytkowników od siódmego roku życia.

PC

Wesołe przedszkole Koziołka Matołka
Wesołe przedszkole Koziołka Matołka

Logiczne 30 maja 2005

Wesołe przedszkole Koziołka Matołka to kolejny tytuł z serii edukacyjnych gier dla najmłodszych dzieci (do 7-8 roku życia). Całość została opracowana w oparciu o założenia dydaktyczne programu wychowania oraz nauczania przedszkolnego.

PC

Just Dance Kids 2
Just Dance Kids 2

Towarzyskie 25 października 2011

Druga odsłona dziecięcego sub-cyklu serii Just Dance. Mali gracze mogą wykazać się wyczuciem rytmu i zdolnościami tanecznymi, wykonując układy choreograficzne do 40 popularnych utworów muzyki popularnej. Rozgrywka bazuje na wykorzystaniu kontrolerów ruchowych i pozwala na zabawę w trybie jedno lub wieloosobowym.

X360PS3Wii