Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

3. dla dzieci

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 3. Najpopularniejsze gry o tematyce dla dzieci.

PC
PC Windows164 WWW2
PlayStation
Sony PlayStation 52 Sony PlayStation 413 Sony PlayStation 34 Sony PlayStation 21 Sony PlayStation 13 PlayStation Portable1 PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S2 Microsoft XBOX ONE13 Microsoft Xbox 36013
Microsoft Xbox
Mobile
Android8 Apple iOS9
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch15 Nintendo Wii14 Nintendo DS12 Nintendo Wii U2 Nintendo 3DS11 Game Boy Advance2
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

dla dzieci
Przygody Myszka
Przygody Myszka

Zręcznościowe 5 września 2005

Przygody Myszka to wesoła platformówka przeznaczona dla najmłodszych graczy. Wcielając się w rolę tytułowego, bohaterskiego zwierzaka, dzieci wyruszają na poszukiwania kawałków wielkiego sera.

PC

Świat Kucyków 2
Świat Kucyków 2

Symulacje 7 maja 2012

Skierowana do młodych odbiorców gra logiczno-zręcznościowa z sympatycznymi, kopytnymi bohaterami w rolach głównych. Gracze mają okazję pokierować poczynaniami mieszkańców Kucykowa i poznać najbardziej urokliwe okolice miasteczka. Produkcja firmy Rhema Press odznacza się całkowitym brakiem przemocy i jaskrawo kolorową oprawą wizualną.

PCANDiOS

Hugo Retro Mania
Hugo Retro Mania

Zręcznościowe 22 lutego 2012

Próba odświeżenia legendy popularnego trolla Hugo, przygotowana z myślą o posiadaczach urządzeń mobilnych. Gra jest klasycznym endless runnerem, w którym nasz bohater przemierza walące się chodniki opuszczonej kopalni, unikając potworów i zbierając napotkane po drodze kosztowności.

PC

Bolek i Lolek: Język angielski dla dzieci
Bolek i Lolek: Język angielski dla dzieci

Logiczne 27 listopada 2003

Bolek i Lolek: Język angielski dla dzieci to gra edukacyjna dla najmłodszych użytkowników komputera. Dzięki temu programowi, nasi milusińscy szybko i z łatwością przyswoją sobie trudne słówka czy zwroty w języku angielskim.

PC

Liczę z Reksiem
Liczę z Reksiem

Logiczne 10 października 2001

Liczę z Reksiem to kolejna gra edukacyjna z sympatycznym pieskiem w roli głównej. Tym razem program poświęcony jest nauce i sprawdzeniu znajomości matematyki z zakresu nauczania początkowego.

PC

Kopciuszek
Kopciuszek

Logiczne 30 maja 2005

Gra familijno-przygodowa.Jak wskazuje tytuł opisywanego programu, na osoby zasiadające przed monitorami czeka tutaj śliczna opowieść o jednej z ulubionych dziecięcych bohaterek - Kopciuszku.

PC

Krecik: Wielka Wyprawa
Krecik: Wielka Wyprawa

Zręcznościowe 2 stycznia 2010

Krecik: Wielka Wyprawa to adresowana do najmłodszych graczy platformówka 2D. Główny bohater wyrusza na poszukiwania ziół potrzebnych do sporządzenia lekarstwa dla chorej mamy. Gra stworzona została przez rzeszowskie studio Red Dot Games, znane z takich produkcji jak Włatcy Móch: Olimpiada Podwórkowa oraz Przygoda Renifera.

PC

Disney Magical World 2
Disney Magical World 2

Symulacje 14 października 2016

Kolejna odsłona cyklu bajkowych symulatorów życia, opartych na filmach animowanych wytwórni Disney. Podobnie jak poprzedniczka, Disney Magical World 2 powstał z myślą o konsoli Nintendo 3DS. Tym razem gracze mają okazję odwiedzić sześć zróżnicowanych środowisk, w tym światy z Krainy Lodu i z Kubusia Puchatka. Rozgrywka opiera się na sprawdzonych zasadach, wzorowanych na takich seriach, jak Animal Crossing i Harvest Moon.

Switch3DS

Lisek Rudzielec
Lisek Rudzielec

Zręcznościowe 28 lipca 2010

Lisek Rudzielec to adresowana do młodych graczy platformówka 2D, za której stworzenie odpowiada rzeszowskie studio Red Dot Games. Tytułowy bohater próbuje odbudować zniszczony most, by ponownie połączyć swoją rodzinną wyspę z resztą świata. Gra pozbawiona jest elementów przemocy.

PC

Fineasz i Ferb: Nowe wynalazki
Fineasz i Ferb: Nowe wynalazki

Logiczne 23 listopada 2012

Fineasz i Ferb: Nowe Wynalazki to gra edukacyjna z bohaterami popularnej kreskówki w rolach głównych. Zadaniem gracza jest pomóc Fineaszowi i Ferbowi zbudować najwspanialszą kolejkę górską na świecie. Jak zwykle chłopcom towarzyszy dziobak - Agent P., który ponownie musi stawić czoła niecnemu Dundersztycowi. Tytuł wyprodukowany został przez rosyjskie studio PIPE.

PC

Czerwony Kapturek
Czerwony Kapturek

Zręcznościowe 10 października 2001

Gra zręcznościowa dla dzieci, której fabuła została oparta na popularnej bajce o Czerwonym Kapturku. Wcielając się w rolę tytułowej bohaterki, gracze muszą dotrzeć do domu Babci i uratować ją z rąk paskudnego, złego wilka.

PC

Aqua Fish
Aqua Fish

Zręcznościowe 27 listopada 2006

Aqua Fish to prosta gra reprezentująca gatunek platformówek, przeznaczona dla najmłodszych graczy. Celem zabawy jest odnalezienie i zebranie skarbów ukrytych w sześciu zróżnicowanych, podwodnych światach.

PC

Stadnina koni
Stadnina koni

Logiczne 18 listopada 2013

Produkcja stworzona z myślą o najmłodszych użytkownikach komputerów, w której zarówno kompleksowo zarządzamy stadniną koni i opiekujemy się tymi zwierzętami, jak i bierzemy udział w różnorodnych zawodach jeździeckich.

PC

Frankenstein
Frankenstein

Zręcznościowe 16 kwietnia 2007

Frankenstein to gra zręcznościowa, skierowana w szczególności do młodych graczy. Od pamiętnych wydarzeń, które rozegrały się w zamku doktora Frankensteina, minęło wiele lat. Twór doktora, zdrobniale nazywany Frankiem, zamieszkał sam w małej, drewnianej chatce ukrytej głęboko w lesie, gdzie nikt nie mógł zakłócić jego spokoju. Jednak pewnego dnia do Franka przybył nieoczekiwany gość – nietoperz z listem przywiązanym do nóżki.

PC

Wesołe przedszkole Bolka i Lolka
Wesołe przedszkole Bolka i Lolka

Logiczne 30 czerwca 2003

Wesołe przedszkole Bolka i Lolka to ciekawie zrealizowana gra edukacyjna, którą przygotowano z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym (3-6 lat). Program składa się z szeregu animowanych gierek, które skutecznie łączą wesołą zabawę z nauką podstawowych pojęć wiedzy z zakresu przedszkola i zerówki.

PC

Spidi
Spidi

Zręcznościowe 25 marca 2003

Spidi to platformówka przygotowana z myślą o młodych użytkownikach komputerów, w wieku od 4 do 12 lat. Wcielając się w postać tytułowego, meksykańskiego psa, gracz przemierza zróżnicowane poziomy, po drodze pokonując rozmaite przeszkody oraz poznając ciekawe postaci, tj. krowa na deskorolce czy fioletowe stworki.

PC

Wesoła edukacja dla dzieci
Wesoła edukacja dla dzieci

Logiczne 25 kwietnia 2005

Wesoła edukacja dla dzieci to zestaw sześciu niezależnych gier edukacyjnych dla najmłodszych, które skutecznie uzupełniają naukę w pierwszych klasach szkoły podstawowej. W tym programie, nasi milusińscy wspierają dzielnych i sympatycznych Smokuli.

PC

Robin Hood, Podróże Guliwera
Robin Hood, Podróże Guliwera

Zręcznościowe 28 sierpnia 2004

Zestaw dwóch gier, opartych na historiach ulubionych dziecięcych bohaterów: Robin Hooda oraz Gulivera. Całość kierowana jest głównie do najmłodszych użytkowników komputera. Każdy z tych programów zawiera liczne zabawy dla jednego lub kilku graczy.

PC

Spidi Matematyk (Liczy)
Spidi Matematyk (Liczy)

Logiczne 24 listopada 2003

Spidi Matematyk to interesujące połączenie platformówki oraz gry edukacyjnej. Program został przygotowany z myślą o dzieciach w wieku od 4 do 8 lat i w zabawny sposób uczy je podstawowych działań matematycznych, mianowicie dodawania i odejmowania.

PC

Muchtrix: Bracia Muchowsk'y
Muchtrix: Bracia Muchowsk'y

Zręcznościowe 24 marca 2004

Muchtrix: Bracia Muchowsk'y to zręcznościowa platformówka, wyprodukowana przez firmę Alawar Entertainment z myślą o młodszych odbiorcach. Fabuła gry przedstawia perypetie Johna i Hansa – członków muszego komanda, którzy próbują uwolnić muchy porwane przez kosmitów. Produkcja wyróżnia się absurdalnym humorem.

PC

Moshi Monsters
Moshi Monsters

Symulacje 1 kwietnia 2010

Moshi Monsters to darmowa (free-to-play) gra społecznościowa adresowana do najmłodszych. Gracz adoptuje wirtualnego stworka, o którego musi się troszczyć. Deweloperzy z brytyjskiego studia Mind Candy zadbali o atrakcyjną, kreskówkową oprawę graficzną, edukacyjne walory zabawy oraz rozbudowane narzędzia kontroli rodzicielskiej.

WWW

Wizard101
Wizard101

RPG 2 września 2008

Produkcja typu MMORPG stworzona przez studio KingsIsle Entertainment. Tytuł został opracowany w taki sposób, by był w pełni bezpieczny i jednocześnie interesujący dla młodych graczy. Wizard101 przenosi nas do fantastycznego uniwersum Wielkiej Spirali, któremu zagraża czarnoksiężnik Malistaire. Jako świeżo przyjęci uczniowie akademii Ravenwood School for Magical Arts rozpoczynamy zabawę w mieście Wizard City.

PC

Królewna Śnieżka
Królewna Śnieżka

Logiczne 5 grudnia 2005

Królewna Śnieżka to kolejna gra polskiej firmy Aidem Media, przygotowana z myślą o najmłodszych użytkownikach komputerów, która – jak zresztą wskazuje jej tytuł – nawiązuje do popularnej bajki o tym samym tytule.

PC

Ice Land
Ice Land

Zręcznościowe 22 listopada 2004

Ice Land to prosta gra reprezentująca gatunek platformówek, przeznaczona dla najmłodszych użytkowników komputerów. Wcielając się w rolę sympatycznego pingwina, dzieci wyruszają na polowanie, aby zapewnić byt członkom swojej rodziny.

PC