Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

8. dla dzieci

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 8. Najpopularniejsze gry o tematyce dla dzieci.

PC
PC Windows164 WWW2
PlayStation
Sony PlayStation 52 Sony PlayStation 413 Sony PlayStation 34 Sony PlayStation 21 Sony PlayStation 13 PlayStation Portable1 PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S2 Microsoft XBOX ONE13 Microsoft Xbox 36013
Microsoft Xbox
Mobile
Android8 Apple iOS9
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch15 Nintendo Wii14 Nintendo DS12 Nintendo Wii U2 Nintendo 3DS11 Game Boy Advance2
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

dla dzieci
Józefinka: Londyńska Zagadka
Józefinka: Londyńska Zagadka

Logiczne 25 maja 2012

Gra edukacyjna skierowana do dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Józefinka: Londyńska Zagadka przenosi dzieci do wirtualnego Londynu w celu przybliżenia im podstaw języka angielskiego. Wszystko to w formie śledztwa, mającego na celu wytropienie zuchwałych złodziei.

PC

Zabawy z językiem angielskim: Lis i Niedźwiedź
Zabawy z językiem angielskim: Lis i Niedźwiedź

Logiczne 19 lipca 2007

Pierwszy program z nowej serii gier edukacyjnych tworzonych przez firmę Aidem Media z myślą o najmłodszych. Tym razem dzieci poprzez zabawę poznają otaczający je świat w języku angielskim.

PC

Zabawy z językiem angielskim: Przygody koguta
Zabawy z językiem angielskim: Przygody koguta

Logiczne 3 września 2008

Przygody Koguta to drugi program z serii gier edukacyjnych o wspólnym tytule Zabawy z językiem angielskim, przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Tak jak w pierwszej odsłonie, tak i tutaj maluchy bawiąc się poznają otaczający je świat w języku angielskim.

PC

Miś Hubert: Zimowe Harce
Miś Hubert: Zimowe Harce

Zręcznościowe 4 grudnia 2009

Familijna mieszanka 8 sportowych gier zręcznościowych, osadzonych w zimowych klimatach. Wśród dostępnych mini-gier znalazła się m.in. jazda na sankach, bitwa na śnieżki czy pogoń za królikami. Możemy bawić się samotnie lub w trybie multiplayer dla maksymalnie szesnastu graczy.

PCWii

The Little Mermaid: Magic in Two Kingdoms
The Little Mermaid: Magic in Two Kingdoms

Akcji 6 października 2006

The Little Mermaid: Magic in Two Kingdoms to gra, stworzona przede wszystkim z myślą o dzieciach. Zainspirowana jest filmem animowanym The Little Mermaid (polski tytuł: Mała Syrenka) wytwórni Walta Disney'a. Użytkownik ma możliwość, wraz z ulubionymi bajkowymi bohaterami, przeżyć niezapomniane przygody, rozmieszczone w dwóch królestwach: na lądzie i pod wodą.

GBA

Małpie Opowieści: Muzeum Rozmaitości
Małpie Opowieści: Muzeum Rozmaitości

Przygodowe 7 listopada 2011

Druga z cyklu przygodowo-zręcznościowych gier studia Larian. Dinozaurzyca Karmen Rzarcique przejęła kontrolę nad muzeum, czym skutecznie odstraszyła wszystkich odwiedzających. Zadaniem gracza jest przywrócić porządek w tej instytucji, posiłkując się sprytem, refleksem i zdolnościami matematycznymi.

PC

Józefinka: Matematyczny Wyścig
Józefinka: Matematyczny Wyścig

Logiczne 25 maja 2012

Józefinka: Matematyczny Wyścig to gra edukacyjna, która w przystępny sposób przybliża dzieciom podstawy matematyki. Gra pozwala rodzicom monitorować postępy swoich pociech w nauce i swobodnie manipulować poziomem trudności zadań.

PC

PokéPark 2: Wonders Beyond
PokéPark 2: Wonders Beyond

Zręcznościowe 11 października 2011

Gra zręcznościowo-przygodowa w uniwersum świata Pokemon, nie mająca związku z głównym kanonem serii wydawanym na konsole przenośne. Tytuł pozwala wcielić się w jednego z czterech stworków i pokonać nim szereg plansz, które zawierają wyzwania zręcznościowe i proste zagadki logiczne.

Wii

Hello Kitty Picnic with Sanrio Friends
Hello Kitty Picnic with Sanrio Friends

Logiczne 30 października 2012

Kolejna gra w uniwersum uwielbianej przez młodszych posiadaczy konsoli Hello Kitty i jej niezwykłych przyjaciół. Tym razem ten zbiór mini-gier pozwala znanym postaciom przygotować się właściwie na wyprawę na biwak.

3DS

Xia-Xia
Xia-Xia

Przygodowe 13 marca 2012

Xia-Xia to adresowana do najmłodszych odbiorców gra przygodowa, stworzona przez studio deweloperskie Black Lantern. Gracze kierują kolorowymi krabami starając się odkrywać tajemnicy kolorowych krain i pomagać ich mieszkańcom. Gra bazuje na oficjalnej licencji firmy Cepia, produkującej zabawki z serii Xia-Xia.

NDS

Józefinka: Słowne akrobacje
Józefinka: Słowne akrobacje

Logiczne 17 sierpnia 2012

Józefinka: Słowne akrobacje to gra z edukacyjnej serii Józefinka: Pomoce szkolne, rozwijanej przez studio KREA Medie oraz firmę Pinjata. Gracze mają za zadanie pomóc tytułowej bohaterce i jej przyjacielowi złożyć samolot. Tytuł adresowany jest do odbiorców w wieku 6-10 lat i pozwala rozwinąć umiejętności związane z czytaniem i pisaniem.

PC

Moshi Monsters: Katsuma Unleashed
Moshi Monsters: Katsuma Unleashed

Zręcznościowe 11 października 2013

Adresowana do młodych wiekiem graczy (6-14 lat) zręcznościowa platformówka z akcją osadzoną w uniwersum Moshi Monsters. Sympatyczne moshlingi mają kłopoty. Dr. Strangelove porwał Starszego Furi i chce zmusić go do wyjawienia sekretów mocy Moshi Picchu. Z misją ratunkową rusza odważny Katsuma. Produkcja stworzona została przez brytyjskie studio Mind Candy we współpracy z koncernem Activision.

NDS3DS

Moshi Monsters: Moshlings Theme Park
Moshi Monsters: Moshlings Theme Park

Logiczne 26 października 2012

Moshi Monsters: Moshlings Theme Park to adresowana do najmłodszych kolekcja zręcznościowo-logicznych minigierek, których akcja osadzona została w fantastycznym świecie. Kierując poczynaniami tytułowych stworków gracz ma za zadanie odbudować podupadły lunapark i zapełnić go atrakcjami. Tytuł wyprodukowany został przez brytyjskie studio Mind Candy.

NDS3DS

The Manhole: Masterpiece Edition
The Manhole: Masterpiece Edition

Przygodowe 10 grudnia 2009

Odświeżona wersja debiutanckiej gry przygodowej studia Cyan Worlds. Wcielamy się w dzieciaka, który po otwarciu tytułowego włazu odnajduje magiczną łodygę, prowadzącą do fantastycznych światów. Gra przeznaczona jest dla młodszych odbiorców, a rozgrywka nie ma określonego celu i koncentruje się na eksploracji oraz wchodzeniu w interakcje z napotykanymi postaciami i przedmiotami.

PCiOS

Zabawy w domu (Wiek 1-3 – Poziom średniozaawansowany)
Zabawy w domu (Wiek 1-3 – Poziom średniozaawansowany)

Logiczne 28 marca 2008

Zabawy w domu (Wiek 1-3 – Poziom średniozaawansowany) to przeznaczona dla najmłodszych odbiorców gra edukacyjna, wyprodukowana przez firmę ComfyWare. Razem z sympatyczną 3-latką Didi i jej przyjaciółmi mali gracze poznają środowisko domowe oraz znaczenie codziennych czynności, a przy okazji rozwijają umiejętności językowe i wyobraźnię.

PC

Amelia i Postrach Nocy
Amelia i Postrach Nocy

Przygodowe 6 grudnia 2012

Utrzymana w stylistyce filmów Tima Burtona, interaktywna opowieść o przyjaźni, akceptacji, odwadze i wytrwałości. W grze wcielamy się w postać tytułowej Amelii oraz jej przyjaciół, którzy stawiają czoła kradnącemu dusze potworowi imieniem Skowyt. Zabawa sprowadza się do przeszukiwania w pełni interaktywnych plansz, pełnych zagadek, ukrytych przedmiotów i prostych mini-gier.

iOS

Święta w Comfylandii (Wiek 1-3 Poziom zaawansowany)
Święta w Comfylandii (Wiek 1-3 Poziom zaawansowany)

Logiczne 1 kwietnia 2013

Interaktywny film animowany adresowany do najmłodszych odbiorców. Śledząc poczynania sympatycznych bohaterów, przygotowujących się do obchodów świąt Bożego Narodzenia w Comfylandii, dzieci mają okazję, by potrenować umiejętność słuchania i koncentracji, a także nauczyć się niezależności i rozwinąć kreatywność.

PC

Squishies
Squishies

Logiczne 20 listopada 2018

Squishies to kolorowa platformowa gra logiczna dedykowana urządzeniom wirtualnej rzeczywistości. Zadaniem gracza jest pomoc tytułowym istotom w znalezieniu drogi do domu. Za produkcję odpowiada studio Brainseed Factory.

PS4

Siesta Fiesta
Siesta Fiesta

Zręcznościowe 24 lipca 2014

Prosta, kolorowa gra zręcznościowa przeznaczona głównie dla młodszych graczy. Głównym bohaterem Siesta Fiesta jest stworek o imieniu Siesta, który chce powrócić do swojej rodzinnej miejscowości o nazwie Fiestaville. Gracz pomaga mu w dotarciu do celu, sterując łóżkiem pełniącym rolę platformy, od której nasza postać się odbija, pokonując na swojej drodze szereg różnorodnych przeszkód.

3DS

The Little Mermaid: Ariel's Undersea Adventure
The Little Mermaid: Ariel's Undersea Adventure

Akcji 2 października 2006

The Little Mermaid: Ariel's Undersea Adventure to gra, zainspirowana filmem animowanym (polski tytuł: Mała Syrenka) wytwórni Walta Disney'a. Użytkownik ma możliwość, wraz z ulubionymi bajkowymi bohaterami, przeżyć wiele ciekawych podwodnych przygód, aby ostatecznie odkryć pewną tajemnicę.

NDS

Silverlicious
Silverlicious

Przygodowe 13 marca 2012

Silverlicious to przygodówka oparta na motywach popularnej książki Victorii Kann. Gracze mają za zadanie pomóc uwielbiającej różowy kolor dziewczynce - Pinkalicious odzyskać moc smakowania słodyczy. Producentem gry jest niezależne studio 1st Playable, specjalizujące się w grach dla najmłodszych.

NDS

101 Penguin Pets 3D
101 Penguin Pets 3D

Symulacje 17 października 2013

Humorystyczna symulacja opieki nad zwierzęciem, wyprodukowana przez krakowskie studio deweloperskie Teyon. Gracze mogą zatroszczyć się o sympatycznego pingwina, którego należy regularnie karmić, kąpać, ubierać i zabawiać. Gra oferuje kilka wciągających mini-gierek, a także oprawę graficzną 3D w intensywnych kolorach.

3DS

Cinderella: Magical Dreams
Cinderella: Magical Dreams

Zręcznościowe 20 września 2005

Cindrella: Magic Dreams to zręcznościówka, w której twoim głównym zadaniem jest bieganie i skakanie. Mamy tu okazję wcielić się w jedną z trzech postaci: Kopciuszka, wróżkę i jedną z myszek.

GBA

Winx Club: Rewia na lodzie
Winx Club: Rewia na lodzie

Symulacje 11 maja 2012

Gra familijna, w której wraz z czarodziejkami z Klubu Winx udajemy się do bajecznego kurortu zimowego, gdzie zaprezentujemy publiczności nasze popisy na lodzie. Za grę odpowiada studio Rainbow, doświadczone w tworzeniu produkcji dla najmłodszych graczy.

PC