Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

8. dla dzieci

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 8. Najpopularniejsze gry o tematyce dla dzieci.

PC
PC Windows162 WWW2
PlayStation
Sony PlayStation 51 Sony PlayStation 411 Sony PlayStation 34 Sony PlayStation 21 Sony PlayStation 13 PlayStation Portable1 PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S1 Microsoft XBOX ONE11 Microsoft Xbox 36013
Microsoft Xbox
Mobile
Android8 Apple iOS9
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch12 Nintendo Wii14 Nintendo DS12 Nintendo Wii U2 Nintendo 3DS11 Game Boy Advance2
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

dla dzieci
Calineczka
Calineczka

Logiczne 17 października 2011

Adresowana do najmłodszych odbiorców gra edukacyjna w formie interaktywnej książki. Gracze poznają bajkę o Calineczce, a przy okazji mogą poćwiczyć czytanie i liczenie, sprawdzić swoją pamięć oraz wykazać się zdolnościami plastycznymi. Tytuł wyprodukowany został przez studio deweloperskie firmy Aidem Media.

PCiOS

Święta w Comfylandii (Wiek 1-3 Poziom zaawansowany)
Święta w Comfylandii (Wiek 1-3 Poziom zaawansowany)

Logiczne 1 kwietnia 2013

Interaktywny film animowany adresowany do najmłodszych odbiorców. Śledząc poczynania sympatycznych bohaterów, przygotowujących się do obchodów świąt Bożego Narodzenia w Comfylandii, dzieci mają okazję, by potrenować umiejętność słuchania i koncentracji, a także nauczyć się niezależności i rozwinąć kreatywność.

PC

Mini Ninjas Adventures
Mini Ninjas Adventures

Zręcznościowe 27 czerwca 2012

Mini Ninjas Adventures to stworzona z myślą o możliwościach kontrolera Kinect gra akcji, w której gracze wcielają się w wojownika ninja imieniem Hiro. Tytuł oferuje pełną dynamiki zabawę i jest spin-offem wydanego w 2009 roku tytułu Mini Ninjas. Producentem gry jest studio Side Kick, a wydawcą firma Square-Enix.

X360

Tibor: Baśń o dobrym wampirku
Tibor: Baśń o dobrym wampirku

Zręcznościowe 26 lipca 2010

Tibor: Baśń o dobrym wampirku to wyprodukowana przez studio Cateia Games zręcznościowa platformówka z elementami przygodowymi, której fabuła inspirowana była chorwackimi legendami. Gracz kieruje poczynaniami tytułowego bohatera, usiłującego ocalić swoją ukochaną Agness oraz mieszkańców rodzinnej wioski przed złą hrabiną i jej wampirzą armią.

PC

PokéPark 2: Wonders Beyond
PokéPark 2: Wonders Beyond

Zręcznościowe 11 października 2011

Gra zręcznościowo-przygodowa w uniwersum świata Pokemon, nie mająca związku z głównym kanonem serii wydawanym na konsole przenośne. Tytuł pozwala wcielić się w jednego z czterech stworków i pokonać nim szereg plansz, które zawierają wyzwania zręcznościowe i proste zagadki logiczne.

Wii

Silverlicious
Silverlicious

Przygodowe 13 marca 2012

Silverlicious to przygodówka oparta na motywach popularnej książki Victorii Kann. Gracze mają za zadanie pomóc uwielbiającej różowy kolor dziewczynce - Pinkalicious odzyskać moc smakowania słodyczy. Producentem gry jest niezależne studio 1st Playable, specjalizujące się w grach dla najmłodszych.

NDS

Józefinka: Słowne akrobacje
Józefinka: Słowne akrobacje

Logiczne 17 sierpnia 2012

Józefinka: Słowne akrobacje to gra z edukacyjnej serii Józefinka: Pomoce szkolne, rozwijanej przez studio KREA Medie oraz firmę Pinjata. Gracze mają za zadanie pomóc tytułowej bohaterce i jej przyjacielowi złożyć samolot. Tytuł adresowany jest do odbiorców w wieku 6-10 lat i pozwala rozwinąć umiejętności związane z czytaniem i pisaniem.

PC

Krock&Roll
Krock&Roll

Zręcznościowe 14 lutego 2010

Krock&Roll to adresowana do młodych graczy platformówka 3D. Głównym bohaterem gry jest muzycznie utalentowany krokodyl, który przemierza bagna Luizjany w poszukiwaniu chętnych do założenia zespołu rockowego. Tytuł wyprodukowany został przez studio Vision na zlecenie wydawnictwa Play-publishing.

PC

Xia-Xia
Xia-Xia

Przygodowe 13 marca 2012

Xia-Xia to adresowana do najmłodszych odbiorców gra przygodowa, stworzona przez studio deweloperskie Black Lantern. Gracze kierują kolorowymi krabami starając się odkrywać tajemnicy kolorowych krain i pomagać ich mieszkańcom. Gra bazuje na oficjalnej licencji firmy Cepia, produkującej zabawki z serii Xia-Xia.

NDS

Smocze Historie
Smocze Historie

Przygodowe 15 czerwca 1996

Zabawna gra przygodowa dla najmłodszych, rozgrywająca się w bajkowym świecie niesamowitych stworzeń, wśród których największym ulubieńcem jest malutki smok.

PC

Disney Magical World 2
Disney Magical World 2

Symulacje 14 października 2016

Kolejna odsłona cyklu bajkowych symulatorów życia, opartych na filmach animowanych wytwórni Disney. Podobnie jak poprzedniczka, Disney Magical World 2 powstał z myślą o konsoli Nintendo 3DS. Tym razem gracze mają okazję odwiedzić sześć zróżnicowanych środowisk, w tym światy z Krainy Lodu i z Kubusia Puchatka. Rozgrywka opiera się na sprawdzonych zasadach, wzorowanych na takich seriach, jak Animal Crossing i Harvest Moon.

3DS

Winx Club: Rewia na lodzie
Winx Club: Rewia na lodzie

Symulacje 11 maja 2012

Gra familijna, w której wraz z czarodziejkami z Klubu Winx udajemy się do bajecznego kurortu zimowego, gdzie zaprezentujemy publiczności nasze popisy na lodzie. Za grę odpowiada studio Rainbow, doświadczone w tworzeniu produkcji dla najmłodszych graczy.

PC

Moshi Monsters: Moshlings Theme Park
Moshi Monsters: Moshlings Theme Park

Logiczne 26 października 2012

Moshi Monsters: Moshlings Theme Park to adresowana do najmłodszych kolekcja zręcznościowo-logicznych minigierek, których akcja osadzona została w fantastycznym świecie. Kierując poczynaniami tytułowych stworków gracz ma za zadanie odbudować podupadły lunapark i zapełnić go atrakcjami. Tytuł wyprodukowany został przez brytyjskie studio Mind Candy.

NDS3DS

Małpie Opowieści: Królewna Sundary
Małpie Opowieści: Królewna Sundary

Przygodowe 7 listopada 2011

Pierwsza odsłona serii gier przygodowo-zręcznościowych, adresowanych do odbiorców w wieku 7-11 lat. Smok Rinzin porwał z pałacu w Sundarze królewnę. Podążając tropem uprowadzonej, gracz musi przedrzeć się m.in. przez pustynię, oazę i katakumby, a także rozwiązać wiele matematycznych łamigłówek. Produkcja stworzona została przez belgijskie studio Larian.

PC

Józefinka: Podróż do wnętrza ciała
Józefinka: Podróż do wnętrza ciała

Logiczne 17 sierpnia 2012

Józefinka: Podróż do wnętrza ciała to skierowana do odbiorców w wieku 6-10 lat gra edukacyjna z sympatyczną zajęczycą w roli tytułowej. Tym razem Józefinka oraz jej nowi przyjaciele – kosmici badają tajemnice ludzkiego ciała. Tytuł wyprodukowany został przez firmę KREA Medie i stanowi kolejną odsłonę serii Józefinka: Pomoce Szkolne.

PC

Furmins
Furmins

Logiczne 31 października 2013

Konwersja produkcji logiczno-zręcznościowej z urządzeń mobilnych. Celem zabawy jest przeprowadzenie przez najeżone pułapkami poziomy grupy niezbyt rozumnych, nie mogących samodzielnie się poruszać stworków.

PSV

Siesta Fiesta
Siesta Fiesta

Zręcznościowe 24 lipca 2014

Prosta, kolorowa gra zręcznościowa przeznaczona głównie dla młodszych graczy. Głównym bohaterem Siesta Fiesta jest stworek o imieniu Siesta, który chce powrócić do swojej rodzinnej miejscowości o nazwie Fiestaville. Gracz pomaga mu w dotarciu do celu, sterując łóżkiem pełniącym rolę platformy, od której nasza postać się odbija, pokonując na swojej drodze szereg różnorodnych przeszkód.

3DS

Detektywi w siodłach
Detektywi w siodłach

Przygodowe 3 listopada 2006

Detektywi w siodłach to gra przygodowa przeznaczona dla młodszych graczy. Fabuła przedstawia perypetie trojga przyjaciół z klubu jeździeckiego, którzy próbują wyjaśnić przyczyny wypadku, jakiemu uległa ich koleżanka. Wkrótce bohaterowie wpadają na trop spisku. Tytuł wyprodukowany został przez niemieckie studio Radon Labs.

PC

Józefinka: Londyńska Zagadka
Józefinka: Londyńska Zagadka

Logiczne 25 maja 2012

Gra edukacyjna skierowana do dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Józefinka: Londyńska Zagadka przenosi dzieci do wirtualnego Londynu w celu przybliżenia im podstaw języka angielskiego. Wszystko to w formie śledztwa, mającego na celu wytropienie zuchwałych złodziei.

PC

Klocki (2009)
Klocki (2009)

Logiczne 1 lutego 2009

Klocki to adresowana do młodych odbiorców gra komputerowa pozwalająca na zabawę w konstruowanie wirtualnych budynków, pojazdów i maszyn. Do dyspozycji graczy oddano ponad 700 klocków podzielonych na 15 kategorii, co pozwala na realizację wielu twórczych projektów.

PC

Józefinka: Matematyczny Wyścig
Józefinka: Matematyczny Wyścig

Logiczne 25 maja 2012

Józefinka: Matematyczny Wyścig to gra edukacyjna, która w przystępny sposób przybliża dzieciom podstawy matematyki. Gra pozwala rodzicom monitorować postępy swoich pociech w nauce i swobodnie manipulować poziomem trudności zadań.

PC

Misio Nanda
Misio Nanda

Zręcznościowe 15 lutego 2010

Misio Nanda to adresowana do młodszych odbiorców gra zręcznościowo-logiczna. Gracz ma za zadanie pomóc tytułowemu niedźwiadkowi panda uratować rodzinną wysepkę, której grozi klęska suszy. Tytuł wyprodukowany został przez firmę Phenomedia.

PCNDS

Śpiąca Królewna
Śpiąca Królewna

Logiczne 15 marca 2006

Śpiąca Królewna jest kolejną pozycją z serii programów edukacyjnych, wydawanych przez firmę Aidem Media. Grę tę przeznaczono przede wszystkim dla dzieci w wieku przedszkolnym lub dopiero co rozpoczynających edukację. Integralną częścią niniejszego produktu są liczne zadania, rozwijające kreatywność oraz ćwiczące pamięć i spostrzegawczość.

PC

101 Penguin Pets 3D
101 Penguin Pets 3D

Symulacje 17 października 2013

Humorystyczna symulacja opieki nad zwierzęciem, wyprodukowana przez krakowskie studio deweloperskie Teyon. Gracze mogą zatroszczyć się o sympatycznego pingwina, którego należy regularnie karmić, kąpać, ubierać i zabawiać. Gra oferuje kilka wciągających mini-gierek, a także oprawę graficzną 3D w intensywnych kolorach.

3DS