Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka SimTown (PC)
OkładkaSimTown (PC)

SimTown PC

SimTown to gra z kultowej serii firmy Maxis. Naszym celem jest stworzenie małego miasteczka i zadbanie o odpowiedni poziom szczęścia jego mieszkańców. Tytuł adresowany jest do młodszych użytkowników komputerów.

Strategiczne | ekonomiczne | widok izometryczny | 2D | dla dzieci | budowa miasta

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SimTown Premiera PC

16maja1996

producent: EA Maxis / Maxis Software wydawca: Electronic Arts Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Kolejna gra z kultowej serii „sim” firmy Maxis. Stanowi ona nawiązanie do najsłynniejszej gry tego amerykańskiego studia - SimCity, która ukazała się w 1989 roku. Po serii trudnych i skomplikowanych gier symulacyjnych, adresowanych zdecydowanie do starszych graczy, SimTown stanowi zwrot w stronę młodszego grona odbiorców.

Mechanika SimTown przypomina w swych założeniach SimCity, choć została ona w wielu aspektach znacznie uproszczona. Celem graczy jest stworzenie małego miasteczka i zadbanie o odpowiedni poziom szczęścia jego mieszkańców. Otrzymując do dyspozycji niewielki kawałek terenu musimy zapełnić go domostwami, miejscami pracy i budynkami użyteczności publicznej. Nie zapomniano oczywiście o elementach dekoracyjnych, takich jak drzewa, kwiaty czy zbiorniki wodne.

Szczęście mieszkańców osiągnąć możemy m.in. poprzez zapewnienie im dostaw wody, estetycznie udekorowaną okolicę, odpowiedni poziom upraw czy skuteczny recykling odpadów. Wysokość środków i ich zużycie zależne są od stopnia i rodzaju zagospodarowania terenu. Drzewa i stawy zużywają pewną ilość wody, podczas gdy firmy i domostwa generują określone ilości śmieci. Wszystkie problemy, wpływające na brak równowagi w miasteczku musimy możliwie szybko rozwiązywać, gdyż mogą one wywrzeć rozmaite negatywne skutki, np. w postaci usychających drzew czy wyschniętych jezior. Nasze dokonania jako burmistrza, podobnie jak panujące na naszym terenie warunki, bezlitośnie oceni i skomentuje lokalna gazeta.

Podobnie jak pierwowzór, również i SimTown kładzie bardzo duży nacisk na równowagę pomiędzy ilością mieszkańców, a ilością dostępnych miejsc pracy. Każde gospodarstwo domowe to dwie osoby dorosłe, dwójka dzieci oraz zwierzę domowe. Aby zapewnić im godziwe warunki musimy więc przede wszystkim zadbać o zapewnienie im zajęcia. Podobnie również wszystkie firmy i budynki użyteczności publicznej nie będą funkcjonować, jeśli nie zadbamy o odpowiednią ilość pracowników. Domy tych mieszkańców, którzy przez dłuższy czas nie będą mogli znaleźć pracy - podobnie jak firmy nie zatrudniające potrzebnej im kadry – będą powoli gnić i obracać się w ruinę.

Jako, że gra kierowana jest do młodszego odbiorcy, od poprzedniczek odróżnia ją w szczególności atrakcyjna, kolorowa grafika. Twórcy zadbali też o system osiągnięć i nagród, które przyznawane są za spełnienie wyznaczanych graczom wymagań i celów.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe SimTown: Odpowiednia dla każdego wieku.

SimTown Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 386 25 MHz
  • 8 MB RAM
  • Windows 3.x/95