Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Monkey Tales: The Valley of the Jackal (PC)
OkładkaMonkey Tales: The Valley of the Jackal (PC)

Małpie Opowieści: Dolina Szakala PC

Monkey Tales: The Valley of the Jackal

Gra przygodowo-edukacyjna wyprodukowana przez studio Larian z myślą o odbiorcach w wieku 11-12 lat. Zadaniem gracza jest pomóc nastoletniemu bohaterowi, który przeniósł się w czasie do starożytnego Egiptu, rozprawić się ze złowrogim Horusem.

Przygodowe | edukacyjne | dla dzieci | elementy zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Małpie Opowieści: Dolina Szakala Premiera PC

7listopada2011

pudełko PL

7listopada2011

producent: Larian Studios wydawca: Larian Studios wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Małpie Opowieści: Dolina Szakala to piąta część cyklu gier przygodowo-edukacyjnych rozwijanego przez belgijskie studio Larian. Produkcja stworzona została we współpracy z pedagogami jako połączenie zabawy i nauki.

Fabuła stanowi zwieńczenie pięcioczęściowej sagi Małpie Opowieści. Nastoletni bohater przenosi się w czasie do starożytnego Egiptu, gdzie zamierza ostatecznie rozprawić się ze złowrogim Horusem. Gracz musi pomóc młodemu spryciarzowi przetrwać na gorących piaskach pustyni i odnaleźć drogę do pradawnej świątyni, w której ukrył się główny antagonista serii.

Rozgrywka utrzymana jest w konwencji gry przygodowo-zręcznościowej. Bohater, którego poczynaniami kieruje gracz, eksploruje lokacje, rozwiązuje łamigłówki logiczne i zmaga się z przeciwnikami. Co istotne, mechanika walki opiera się na matematycznej mini-gierce sprawdzającej podstawowe umiejętności dodawania, odejmowania oraz mnożenia i dzielenia liczb naturalnych.

Poziom trudności zabawy dostosowany został do możliwości dzieci w wieku 11-12 lat. Poszczególne zadania nie są przesadnie skomplikowane, jednak mogą stanowić wyzwanie dla młodych graczy. Z myślą o fanach serii twórcy sięgnęli po sprawdzone rozwiązania, w tym intuicyjnie prosty system sterowania oraz bardzo czytelny interfejs użytkownika.

Podobnie jak pozostałe gry z serii, Małpie Opowieści: Dolina Szakala to produkcja wyróżniająca się atrakcyjną oprawą wizualną. Trójwymiarowa grafika przykuwa uwagę intensywnymi kolorami, a rozgrywce towarzyszą liczne zabawne animacje. Całości wrażeń estetycznych dopełnia wpadająca w ucho ścieżka dźwiękowa. Warto również odnotować, że staraniem rodzimego dystrybutora gra wydana została w naszym kraju w pełnej polskiej wersji językowej z aktorskim dubbingiem.

Ostatnia modyfikacja 18 listopada 2013

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Małpie Opowieści: Dolina Szakala: Odpowiednia dla każdego wieku.

Małpie Opowieści: Dolina Szakala Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 128 MB (Nvidia GeForce FX lub wydajniejsza)
  • 600 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7