Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Benny and Lenny: English for children (PC)
OkładkaBenny and Lenny: English for children (PC)

Bolek i Lolek: Język angielski dla dzieci PC

Benny and Lenny: English for children

Bolek i Lolek: Język angielski dla dzieci to gra edukacyjna dla najmłodszych użytkowników komputera. Dzięki temu programowi, nasi milusińscy szybko i z łatwością przyswoją sobie trudne słówka czy zwroty w języku angielskim.

Logiczne | seriale animowane | edukacyjne | dla dzieci | polskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bolek i Lolek: Język angielski dla dzieci Premiera PC

27listopada2003

pudełko PL

27listopada2003

producent: Aidem Media wydawca: Aidem Media wydawca PL: Aidem Media Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Bolek i Lolek: Język angielski dla dzieci to gra edukacyjna dla najmłodszych użytkowników komputera. Dzięki temu programowi, nasi milusińscy szybko i z łatwością przyswoją sobie trudne słówka czy zwroty w języku angielskim. Co warte odnotowania, przygotowany zestaw zabaw i przeróżnych zadań powiązany jest swego rodzaju mini-fabułą, co dodatkowo uprzyjemnia maluchowi zdobywanie wiedzy.

Całość wprowadza dziecko w świat przygód sympatycznego kosmity Titi, który pogubił części swojego pojazdu. Aby pomóc mu w ich odnalezieniu, gracz będzie musiał poradzić sobie z różnorodnymi zadaniami związanymi oczywiście z językiem angielskim. Z pomocą przychodzą beniaminkom Bolek i Lolek. Starszy z chłopców jest tłumaczem (pozostałe postacie używają wyłącznie obcego języka), z kolei młodszy bohater przez cały czas służy istotnymi podpowiedziami. Wśród dostępnych gierek najmłodsi znajdą: komponowanie pizzy, projektowanie pokoju marzeń, budowanie potwora, projektowanie elewacji, ustawianie zwierząt do zdjęcia, malowanie miasta, kolorowanie obrazków, znajdowanie szczegółów, czy podróż podziemną kolejką.

Program dedykowany jest dzieciom w wieku od pięciu lat, jednak nawet młodsi gracze pod czujnym okiem rodziców powinni poradzić sobie z większością dostępnych tutaj gierek. Nauka polega głównie na słuchaniu, zrozumieniu i powtarzaniu słówek oraz zwrotów. Materiał językowy do przerobienia w tym programie został podzielony na kilka etapów o rosnącym poziomie trudności. Kolejne plansze staną się dostępne wraz z poczynionymi postępami w składaniu rakiety Titi.

Praktycznie w każdym momencie zabawy gracze mogą zajrzeć do słownika obrazkowego, podzielonego na 15 kategorii tematycznych. Początkowo wszystkie wyrazy są tam czarno-białe, jednak wraz z nauką kolejnych słówek naklejki i słówka stają się kolorowe. Słownictwo dotyczy otoczenia najbliższego dziecku (nazwy ludzi, przedmiotów, kolorów, etc.), co daje solidną podstawę do dalszej nauki języka.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Bolek i Lolek: Język angielski dla dzieci cena w dniu premiery: 39,99 PLN

Wymagania wiekowe Bolek i Lolek: Język angielski dla dzieci: Odpowiednia dla każdego wieku.

Bolek i Lolek: Język angielski dla dzieci Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166 Mhz
  • 64MB RAM
  • Windows 95/98/2000