Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Robin Hood: Forest Adventures (PC)

Robin Hood: Leśne Przygody PC

Robin Hood: Forest Adventures

Gra platformowa skierowana wyłącznie dla dzieci. Fabuła „Robin Hood: Leśne Przygody” przedstawia się dość standardowo. Mamy złego smoka, który porwał niewinną księżniczkę. Tylko od gracza zależy czy zdoła ją uwolnić.

Zręcznościowe | dla dzieci | polskie

PC Windows
Okładka Robin Hood: Forest Adventures (PC)

producent: Play-publishing

wydawca: Play-publishing

wydawca PL: Play-publishing

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17maja2004

17maja2004

pudełko PL

Gra platformowa skierowana wyłącznie dla dzieci. Fabuła „Robin Hood: Leśne Przygody” przedstawia się dość standardowo. Mamy złego smoka, który porwał niewinną księżniczkę. Tylko od gracza zależy czy zdoła ją uwolnić. Wielu jego poprzedników nie podołało temu wyzwaniu. Podstawowa różnica polega na tym, iż nie sterujemy postacią rycerza w lśniącej zbroi, a tytułowym Robin Hoodem. Warto przy okazji zaznaczyć, iż gra nie nawiązuje w żaden sposób do słynnej grupki banitów. Robin nie może w trakcie gry liczyć na swoich pomocników.

Jako że „Robin Hood" jest skierowany w stronę najmłodszych graczy nie jest przesadnie długi ani skomplikowany. Sterowana przez gracza postać korzysta z niezawodnego łuku. Na swojej drodze napotyka wiele wrogo nastawionych istot. Warto dodać, iż z racji tego, że gra jest przeznaczona dla dzieci nie uraczymy w niej przemocy. Pokonani przeciwnicy po prostu znikają. Gracz ma do pokonania cztery zróżnicowane etapy. W trakcie swej przygody odwiedzi między innymi słynny las Sherwood, mokradła a także tajemnicze zamczysko. Na swojej drodze napotyka wielu przeciwników, między innymi niedźwiedzie czy wilki. Na samym końcu czeka na niego natomiast ogromny smok. Będzie go musiał pokonać, aby uratować księżniczkę.

Grę zaopatrzono w rysowaną grafikę. Akcja została ukazana identycznie jak w klasycznych platformówkach. Tytułowy Robin Hood przez cały czas podąża w jednym kierunku, a wraz z nim przesuwa się otoczenie. Nie mogło również zabraknąć licznych platform, na tych trudniej dostępnych leżą przeważnie cenne skarby.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6 / 10 na podstawie 89 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 10 PLN

Gry podobne do Robin Hood: Leśne Przygody

Wymagania wiekowe Robin Hood: Forest Adventures

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Robin Hood: Leśne Przygody

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 700 MHz
  • 64MB RAM
  • karta graficzna 8MB
  • 200 MB HDD