Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry Towarzyskie Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku towarzyskie na platformę Android ułożone według popularności.

Gry towarzyskie. Gatunek gier, w których nacisk położony jest na rozgrywkę wieloosobową i interakcje pomiędzy oddającymi się wspólnej zabawie graczami, przebywającymi w tym samym pomieszczeniu. Gry towarzyskie głównie przybierają formę zestawu minigier zręcznościowych. Najbardziej znani przedstawiciele tego gatunku to np. serie Rock Band czy SingStar.

Po premierze 14 Przed premierą 3
AND
Towarzyskie
Tematyki
Czas
Pokemon Trading Card Game Online
Pokemon Trading Card Game Online

Towarzyskie 10 maja 2016

Gra karciana, wyprodukowana na bazie stołowego Pokemon Trading Card Game. Gracze kolekcjonują karty z tytułowymi stworkami, układają z nich jak najlepsze decki, po czym przystępują do zmagań z wirtualnymi lub realnymi trenerami.

Pandemic: The Board Game
Pandemic: The Board Game

Towarzyskie 1 września 2015

Cyfrowa adaptacja kooperacyjnej gry planszowej, która umożliwia graczom wcielenie się w specjalistów walczących z groźną epidemią zagrażającą światu.

Monopoly
Monopoly

Towarzyskie 13 grudnia 2011

Monopoly to wirtualna adaptacja najpopularniejszej gry planszowej świata. Staramy się osiągnąć tytułowy monopol poprzez udane inwestycje.

Ticket to Ride
Ticket to Ride

Towarzyskie 5 czerwca 2013

Elektroniczna wersja popularnej gry planszowej. W Ticket to Ride bawimy się na mapie świata, odbywając podróże pomiędzy określonymi metropoliami i przeszkadzając innym graczom w ich wojażach. W rozgrywce może brać udział maksymalnie pięcioro graczy.

Bananagrams
Bananagrams

Towarzyskie 16 lipca 2019

Cyfrowa adaptacja zabawnej i dynamicznej planszowej gry słownej, w której zajmujemy się układaniem anagramów z dostępnych liter. Konwersją i wydaniem Bananagrams zajęła się firma Asmodee Digital. Gra zawiera tryby single- i multiplayer.

Monopoly Millionaire
Monopoly Millionaire

Towarzyskie 22 listopada 2012

Kolejna z wariacji na temat jednej z najpopularniejszych gier towarzyskich w historii, opracowana we współpracy firm Electronic Arts oraz Hasbro. Celem zabawy jest pomnażanie swojej fortuny, a wygrywa ten gracz, który jako pierwszy osiągnie założony limit bogactwa. Urozmaiceniem rozgrywki są tzw. karty specjalne, zapewniające losowe bonusy do wykorzystania na szkodę innych graczy.

Gloom: Digital Edition
Gloom: Digital Edition

Towarzyskie styczeń 2020

Cyfrowa gra karciana, w której gracze podejmują się kierowania przeznaczeniem pewnej nietypowej rodziny, układając pełne czarnego humoru, tragiczne historie. Komputerowa konwersja została wykonana przez SkyShip Studios i wydana przez Asmodee Digital.

Oh...Sir! The Hollywood Roast
Oh...Sir! The Hollywood Roast

Towarzyskie 1 czerwca 2017

Humorystyczna gra towarzyska autorstwa niezależnego polskiego studia Vile Monarch, będąca spin-offem ciepło przyjętego Oh…Sir!! The Insult Simulator. Produkcja stanowi swoiste rozwinięcie pomysłów poprzedniczki, a gracze biorą tu udział w nietypowych pojedynkach… na obelgi. Zabawa polega więc na wypowiadaniu pod adresem naszego oponenta kolejnych inwektyw, wybieranych z obszernej listy, i łączenia ich w efektowne kombinacje. Po naładowaniu specjalnego wskaźnika odblokowujemy tzw. obrazę krytyczną, która może położyć naszego przeciwnika na łopatki. Oh…Sir! The Hollywood Roast wprowadza przyjazny kreator postaci, w którym możemy tworzyć własnych zawodników i w miarę sukcesów w grze wyposażać w nowe stroje oraz akcesoria. Do dyspozycji graczy oddano też sporą gamę gotowych postaci, wśród których pojawiają się m.in. karykatury popularnych bohaterów srebrnego ekranu. Całość pozwala na zabawę zarówno ze sztuczną inteligencją, jak i w towarzystwie innych graczy.

The Jackbox Party Pack
The Jackbox Party Pack

Towarzyskie 22 grudnia 2014

The Jackbox Party Pack od studia Jackbox Games stanowi zbiór 5 prostych minigier dedykowanych wspólnej zabawie w gronie kilku osób. Gracze mogą rywalizować między sobą oraz sprawdzić swój refleks i zdolność do skojarzeń.

Town of Salem
Town of Salem

Towarzyskie 14 października 2018

Nietypowa sieciowa gra strategiczna wzorowana na Mafii i podobnych grach towarzyskich. Gracze wcielają się w mieszkańców tytułowego miasteczka Salem, starając się wypełnić wzajemnie sprzeczne cele. W trakcie gry niezbędne jest nie tylko korzystanie z unikatowych umiejętności własnej postaci, lecz także rozmowa z innymi uczestnikami rozgrywki.

DICETINY: The Lord of the Dice
DICETINY: The Lord of the Dice

Towarzyskie jeszcze nie ogłoszona

Opracowana przez koreańskie studio Fakedice zabawna planszówka z elementami RPG-a oraz kolekcjonerskiej gry karcianej. Fabuła DICETINY: The Lord of the Dice stanowi humorystyczną parafrazę tolkienowskiego Władcy Pierścieni i osadzona została w krainie zwanej Middle-Board. Akcja gry obraca się wokół legendarnych kości o magicznej mocy, które trafiły we władanie wszystkich ras za wyjątkiem goblinów. Te zaś postanawiają skłócić ze sobą posiadaczy kostek, rozpuszczając plotkę o istnieniu jednej kości, która rządzi pozostałymi. Podczas rozgrywki stajemy po stronie jednej z ras, a zabawa toczy się na kilku planszach, stawiających przed nami różne cele i wyzwania. Z nimi radzimy sobie za pomocą specjalnych kart, kompletowanych w miarę postępów rozgrywki. Dodatkowo awansujemy na wyższy poziom przy każdym okrążeniu pionkiem planszy. W przeciwieństwie do klasycznych, opartych na rywalizacji planszówek, kluczem do sukcesu w DICETINY jest współpraca wszystkich graczy.

Le Havre: The Inland Port
Le Havre: The Inland Port

Towarzyskie 10 listopada 2015

Mobilna adaptacja popularnej gry planszowej autorstwa Uwe Rosenberga, przygotowana przez deweloperów z niemieckiego studia Digidiced. Podobnie jak w oryginale, rozgrywka sprowadza się tu do rywalizacji dwóch osób, które konkurują ze sobą o miano właściciela najbardziej dochodowego portu w tytułowym francuskim mieście Le Havre. Cała zabawa odbywa się oczywiście w systemie turowym i polega na odpowiednim zarządzaniu infrastrukturą, nabywaniu oraz zbywaniu budynków, a także handlowaniu surowcami. Le Havre: The Inland Port pozwala przy tym na zabawę zarówno ze sztuczną inteligencją, jak i żywymi przeciwnikami (w trybie gorącego krzesła lub przez internet). Rozgrywka toczy się asynchronicznie, tak więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby w jednym czasie rywalizować jednocześnie z kilkoma przeciwnikami. Całość okraszona została stosunkowo prostą oprawą graficzną, bazującą w znacznej mierze na planszowym oryginale.

Frederic: Evil Strikes Back
Frederic: Evil Strikes Back

Towarzyskie 9 czerwca 2014

Kontynuacja humorystycznej gry muzycznej, w której wcielając się w powracającego zza grobu Chopina, toczymy prawdziwą batalię o poziom współczesnej kultury muzycznej. Twórcy przygotowali dziesięć zupełnie nowych pojedynków, w których przeciwnikami kompozytora będą postaci wzorowane na współczesnych gwiazdach muzyki popularnej.

Bang!
Bang!

Towarzyskie jeszcze nie ogłoszona

Bang! to cyfrowa gra karciana autorstwa dV Goichi, w której gracze przyjmują role szeryfów i złoczyńców na pełnym niebezpieczeństw Dzikim Zachodzie. Za stworzenie komputerowej konwersji odpowiada firma Asmodee Digital.

Miitomo
Miitomo

Towarzyskie 16 marca 2016

Mobilna aplikacja społecznościowa od firmy Nintendo, dzięki której można podzielić się z przyjaciółmi interesującymi ciekawostkami o sobie i dowiedzieć się czegoś nowego o nich. Dzięki bogatym opcjom personalizacji, Miitomo pozwala użytkownikom stworzyć unikalnego, trójwymiarowego awatara – da się opisać nie tylko wygląd postaci, ale też barwę głosu i osobowość – a następnie nauczyć go czegoś o sobie, odpowiadając na zadane przez niego pytania. Odpowiedzi zostają udostępnione naszym znajomym, którzy następnie mogą je komentować. Inną atrakcją jest tryb fotograficzny, w którym wybieramy scenerię i pozę, nakładamy efekty, a gotowym zdjęciem możemy pochwalić się przed innymi na Facebooku, Twitterze i Instagramie. Program oferuje też różne minigry, np. Miitomo Drop, w której naszego Mii zrzucamy na planszę z przeszkodami, a w zależności od tego, gdzie wyląduje, otrzymujemy inne nagrody. Miitomo jest dostępne za darmo, ale w aplikacji można dokonywać opcjonalnych mikropłatności.

Frederic: The Resurrection of Music
Frederic: The Resurrection of Music

Towarzyskie 19 lutego 2013

Frederic: The Resurection of Music to gra muzyczna, wyprodukowana przez polskie studio Forever Entertainment. Gracz wciela się w rolę przywróconego do życia kompozytora, który musi zmierzyć się z dziewięcioma osobowościami świata muzyki, by udowodnić swoją wyższość. Atutem gry jest dziewięć klasycznych utworów Chopina w niecodziennych, nowoczesnych aranżacjach.

Shuffle Cats
Shuffle Cats

Towarzyskie 13 października 2016

Ukierunkowana na rozgrywki sieciowe gra karciana autorstwa znanego z licznych produkcji casualowych studia King. Akcja Shuffle Cats osadzona została w Londynie, w latach 20. ubiegłego wieku, choć zaprezentowana przez twórców wizja znacząco odbiega od realiów historycznych. Rzecz toczy się bowiem na dachach budynków, wybranych przez tytułowe, człekokształtne koty na miejsce rywalizacji w kolejnych karcianych rozgrywkach. Sama rozgrywka bazuje zaś w znaczącym stopniu na zasadach popularnej gry w remika, a jedyną istotną innowację stanowi dodanie tzw. szczęśliwych zagrań, podczas których wykorzystujemy rozmaite zdolności specjalne, ułatwiające odniesienie zwycięstwa. Całość nastawiona jest przede wszystkim na zabawę wieloosobową, oferując rozbudowany system matchmakingu, opcje społecznościowe oraz wbudowany czat. W grze istnieje też możliwość odblokowania specjalnych wyzwań, w których mamy do wykonania określone zadania, a rozgrywką rządzą mocno zmodyfikowane zasady.