Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieANDPCiOS
Okładka Bang! (AND)
OkładkaBang! (AND)

Bang!

Bang! to cyfrowa gra karciana autorstwa dV Goichi, w której gracze przyjmują role szeryfów i złoczyńców na pełnym niebezpieczeństw Dzikim Zachodzie. Za stworzenie komputerowej konwersji odpowiada firma Asmodee Digital.

Towarzyskie | western | karciane

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bang! Premiera

data nieogłoszona

PC AND iOS

producent: Asmodee Digital wydawca: Asmodee Digital

Bang! jest skupiającą się na rozgrywce wieloosobowej, cyfrową grą karcianą, w której gracze wcielają się w role bohaterów (szeryfów i ich zastępców) oraz złoczyńców na Dzikim Zachodzie. Za opracowanie gry odpowiada firma dV Giochi, zaś jej cyfrową wersją zajęli się doświadczeni twórcy z Asmodee Digital.

Mechanika

Zabawę w Bang! zaczynamy od wylosowania postaci (każda z nich posiada konkretną zasadę specjalną, która ułatwi nam grę) oraz roli. Gracze mogą zostać szeryfem, zastępcą szeryfa, bandytą lub renegatem. Przyjęta rola decyduje o celu gry: zadaniem szeryfa jest wyeliminowanie bandytów i renegata, zastępcy wspierają swojego szefa, zaś bandyci starają się zabić stróżów prawa (przede wszystkim szeryfa – jego śmierć kończy grę). Renegat zwycięża wówczas, gdy jest ostatnim, który pozostanie w grze. Co ciekawe, tylko rola szeryfa jest znana pozostałym uczestnikom zabawy – wszyscy inni się ukrywają. Gracze muszą odgadnąć, kto jest ich sojusznikiem, wnioskując po działaniach podejmowanych przez poszczególne osoby.

Tryby gry

W Bang! możemy grać wyłącznie z innymi graczami.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Bang! składa się przede wszystkim z ładnie wykonanych, choć nieszczególnie oryginalnych rysunków na kartach.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Bang!: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
AND
iOS