Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDiOS
Okładka Talisman: Origins	 (PC)

Talisman: Origins

Przeznaczona dla jednego gracza adaptacja gry planszowej znanej w Polsce pod tytułem Magia i miecz. Akcja Talisman: Origins toczy się przed wydarzeniami, o których "opowiada" stołowy pierwowzór, i przedstawia szereg historii z przeszłości uniwersum, np. powstanie Korony Władzy.

Strategiczne | fantasy | planszowe | elementy RPG | elementy przygodowe

Okładka Talisman: Origins	 (PC)

data premiery gry:

16maj2019

PC iOS AND

Talisman: Origins to kolejna cyfrowa odsłona kultowej gry planszowej osadzonej w świecie fantasy, tym razem przeznaczona wyłącznie dla jednego gracza i skupiająca się na poznawaniu kampanii w towarzystwie znajomych postaci. Za tytuł odpowiada studio Nomad Games, znane z przenoszenia planszówek do świata gier komputerowych. Zespół ma na swoim koncie między innymi poprzednie odsłony serii i dodatki do nich, imprezowy Love Letter czy karciany Smash Up.

Fabuła

Talisman: Origins umożliwia rozegranie czterech kampanii fabularnych składających się łącznie z 20 misji, podczas których gracz ma możliwość poznania genezy tego uniwersum, formowania Korony Władzy i innych znaczących elementów. Ukazany tu świat można określić mianem klasycznego fantasy, w którym nie zabrakło magów, elfów oraz smoków i innych potworów.

W grze wcielamy się łącznie w 12 różnych postaci, znanych z poprzednich odsłon gry, w tym jednej unikalnej dla tego tytułu (Wielki Czarnoksiężnik). Bohaterowie, którymi kierujemy, dzielą się na dobrych i złych. Pierwsi zrobią wszystko, aby uratować świat przed zagrożeniem ze strony smoków i demonów, a drudzy w tym czasie będą chcieli im przeszkodzić.

Mechanika

Pod względem mechaniki Talisman: Origins to powtórka z rozrywki. Rzut kością k6 determinuje, o ile pól na planszy poruszy się postać. W zależności od tego, na jakim polu wylądujemy, czeka nas inne zdarzenie - walka z przeciwnikiem (na którą wpływ ma również rzut kością, ale z uwzględnieniem posiadanego przez nas ekwipunku), dobranie karty z zaklęciem bądź częścią ekwipunku, pułapki i inne. W tej odsłonie jednak dodatkowym aspektem jest fabuła związana z historią świata, jak i samej postaci, a także wyzwanie stawiane przed graczem, wymagane do pozytywnego ukończenia danej misji. Tych w grze znajduje się około 100.

Kwestie techniczne

Zadania przedstawione w grze są kompatybilne ze zbiorem zasad obowiązującym w 4. Edycji Poprawionej. Gra posiada rozbudowany samouczek wprowadzający w świat gry osoby niezaznajomione z tym uniwersum.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 25,49 PLN

Gry podobne do Talisman: Origins

Wymagania wiekowe Talisman: Origins

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Talisman: Origins

PC Windows

Minimalne: Dual Core 1.6 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 700 MB HDD, Windows 7

PC
iOS
AND