Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieANDiOS
Okładka Miitomo (AND)
OkładkaMiitomo (AND)

Miitomo

Mobilna aplikacja społecznościowa od firmy Nintendo, dzięki której można podzielić się z przyjaciółmi interesującymi ciekawostkami o sobie i dowiedzieć się czegoś nowego o nich.

Towarzyskie | zagraj za darmo | społecznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Miitomo Premiera

16mar2016

AND

17mar2016

iOS

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Miitomo na platformę AND i iOS to jedna z gier firmy Nintendo przeznaczona na urządzenia mobilne. Jest to swego rodzaju aplikacja społecznościowa, pozwalająca dowiedzieć się rozmaitych ciekawostek o naszych znajomych, którzy również korzystają z programu. Produkcja oferowana jest za darmo, ale znajduje się w niej system mikropłatności, umożliwiający m.in. zakup wirtualnych monet, niezbędnych chociażby do zabawy w jednej z mini gierek.

Mechanika

Przygodę z Miitomo rozpoczynamy od stworzenia Mii, czyli naszego awatara. Można to zrobić samemu, używając prostego edytora, bądź wykorzystać zdjęcie wykonane aparatem urządzenia, które przetworzy aplikacja. Następnie wybieramy jeszcze osobowość oraz ustalamy barwę głosu. Po wykonaniu tych czynności przechodzimy do wywiadu. Stworzony ludzik zadaje nam różne pytania, a odpowiedzi wykorzystuje w rozmowach prowadzonych z Mii innych osób. W ten sposób poznajemy rozmaite ciekawostki na temat naszych znajomych, a oni dowiadują się nowych rzeczy o nas.

Oczywiście to nie jedyna funkcja Miitomo na platformę AND i iOS. Aplikacja umożliwia również zabawę w mini gierce Miitomo Drop. Polega ona na zrzucaniu Mii na specjalną planszę z przeszkodami, od których ludzik się odbija. W zależności od tego, gdzie ostatecznie wyląduje, otrzymamy inną nagrodę, np. unikalne stroje dla awatarów, niedostępne w inny sposób. Ponadto możemy wykonywać zdjęcia Mii, nazwane Miifotos. Dedykowany edytor umożliwia nakładanie na nie rozmaitych efektów, a gotową fotką można się podzielić na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Minirecenzja Miitomo – nintendowy Facebook

PLUSY:
  1. Aplikacja pozwala dowiedzieć się sporej liczby ciekawostek o swoich znajomych;
  2. Występujące w programie mikropłatności w niczym nie przeszkadzają.
MINUSY:
  1. Aplikacja społecznościowa i właściwie nic poza tym;
  2. Utrudnienia w wyszukiwaniu znajomych.

Nintendo niezbyt chętnie podchodziło przez lata do rynku gier mobilnych. Oczywiście firma od dawien dawna przoduje, jeżeli chodzi o handheldy, ale smartfonów i tabletów unikała swego czasu jak ognia. Ostatnio sytuacja zaczęła się zmieniać i jednym z efektów nowej taktyki jest Miitomo – niecodzienna aplikacja społecznościowa.

Dobrze przeczytaliście, jeden z growych gigantów, który przez szereg lat działalności wykreował sporą liczbę marek i postaci znanych każdemu miłośnikowi elektronicznej rozrywki, tym razem wydał grę, która tak naprawdę grą nie jest. Aplikacja opiera się bowiem na poznawaniu swoich znajomych. Pisząc w skrócie, „rozgrywka” polega na udzieleniu odpowiedzi na rozmaite pytani, dzięki czemu nasi koledzy i koleżanki dowiadują się o nas rozmaitych ciekawostek. Naturalnie działa to też w drugą stronę.

To właściwie wszystko co ma do zaoferowania Miitomo. Co prawda część osób spędzi też trochę czasu na ubieraniu reprezentującego nas awatara (Mii) i pobawi się w minigierce Miitomo Drop, ale są to tylko dodatki do właściwiej zabawy. Czy opisywany tytuł jest więc w jakikolwiek sposób atrakcyjny?

O dziwo tak. Miitomo jest bowiem czymś w rodzaju Facebooka, z tym wyjątkiem, że zamiast statycznych zdjęć, na ekranie oglądamy poruszające się postacie, które chodzą i nas zagadują. Z pewnością niejeden z Was codziennie przesiaduje przez kilkadziesiąt minut na „fejsie”, Twitterze itd., więc istnieje duża szansa, że i tutaj spędzicie trochę czasu, o ile znajdziecie znajomych. Aplikacja pozwala odszukać przyjaciół korzystających z Miitomo i mających konto we wspomnianych przed chwilą dwóch serwisach społecznościowych. Niestety to właściwie jedyna tego typu możliwość, gdyż kolegów nie da się odszukać po ksywce, imieniu i nazwisku, itd.

Koniec końców najnowszy mobilny program Nintendo jest bardzo specyficzny. Większości z Was zabawa znudzi się dosłownie po godzinie, ale część osób kochających społecznościowe życie w Internecie może się mocno w Miitomo zatopić. W ogólnym rozrachunku należy jednak aplikację traktować bardziej jako zwykłą ciekawostkę, aniżeli coś, co koniecznie trzeba mieć na telefonie.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Ocena użytkowników: 6,4 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Miitomo: Odpowiednia dla każdego wieku.

AND
iOS