Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Samurai Shodown - seria gier

Samurai Shodown NeoGeo Collection
Samurai Shodown NeoGeo Collection

Bijatyki 11 czerwca 2020

Zestaw składający się z siedmiu bijatyk z serii Samurai Shodown, które zadebiutowały na konsoli NeoGeo. Rozgrywka w każdej z tych produkcji polega na toczeniu dynamicznych i krwawych pojedynków na arenach. Oprócz możliwości zabawy przez Internet zestaw wzbogacono o tak zwany Museum Mode będący kopalnią informacji na temat poszczególnych wojowników.

PCPS4XONESwitch

Samurai Shodown
Samurai Shodown

Bijatyki 25 czerwca 2019

Bijatyka będąca rebootem słynnej serii stworzonej przez firmę SNK. W Samurai Shodown gracze wcielają się w tytułowych japońskich wojowników, a rozgrywka polega na toczeniu widowiskowych starć na arenie.

PCXSXPS4XONESwitch

Samurai Shodown V Special
Samurai Shodown V Special

Bijatyki 9 stycznia 2016

Odświeżona i rozbudowana wersja bijatyki Samurai Shodown V. W przeciwieństwie do pierwowzoru, wydanego na konsolach w 2006 roku, Samurai Shodown V Special cechuje się wysokim poziomem brutalności znanym z edycji przeznaczonych na automaty. Kontrolując wybranego wojownika i obserwując akcję z boku, gracz toczy krwawe pojedynki. Ważną rolę podczas starć odgrywają dwa współczynniki: Sword Gauge, który odpowiada za siłę ciosów (wzrasta, gdy przechodzimy do defensywy) oraz Rage Gauge, odpowiedzialny za specjalne kontry (ładuje się, gdy otrzymujemy obrażenia). Wśród dostępnych umiejętności pojawia się wiele widowiskowych ciosów czy choćby możliwość spowolnienia czasu, a także niezwykle brutalne Overkill Moves, zazwyczaj kończące starcie. Podstawą rozgrywki w Samurai Shodown V Special jest tryb fabularny, opowiadający o wydarzeniach sprzed pierwszej części cyklu. Dostępny jest też Versus Mode, w którym możemy zmierzyć się z innym graczem. Samurai Shodown V Special opiera się na oldskulowej grafice 2D.

PCPS4PSV

Samurai Shodown Sen
Samurai Shodown Sen

Bijatyki 10 grudnia 2009

Samurai Shodown Sen jest jedenastą odsłoną cyklu klasycznych bijatyk, rozwijanego przez studio deweloperskie SDK. Akcja gry osadzona została w XVIII-wiecznej Japonii, a gracz kieruje poczynaniami jednego z blisko 30 wojowników uczestniczących w spektakularnych pojedynkach z wykorzystaniem broni białej. Twórcy zadbali o wysokiej jakości oprawę wizualną oraz opcję walk z żywym przeciwnikiem na wspólnym ekranie lub przez Internet.

X360

Samurai Shodown Anthology
Samurai Shodown Anthology

Bijatyki 24 marca 2009

Zbiór siedmiu klasycznych dwuwymiarowych bijatyk od firmy SNK. Fabuła rozgrywa się w osiemnastowiecznej Japonii, a gracz przejmuje kontrolę nad tytułowymi samurajami.

PS2PSPWii

Samurai Shodown V
Samurai Shodown V

Bijatyki 27 stycznia 2006

Samurai Shodown V to sequel popularnej serii bijatyk, której początek sięga 1993 roku. Do dyspozycji oddano trzy tryby rozgrywki: fabularny, versus mode (walka z żywym przeciwnikiem) oraz practice (trening).

PS2XBOX

Samurai Shodown: Warriors Rage
Samurai Shodown: Warriors Rage

Bijatyki 22 grudnia 1999

Wydana ekskluzywnie na PlayStation 1 kolejna odsłona cyklu bijatyk osadzonych w realiach Japonii czasu samurajów. Produkcja jest pierwszą częścią serii, w której zastosowano grafikę 3D.

PS1

Samurai Shodown 2
Samurai Shodown 2

Bijatyki 26 marca 1998

Reedycja popularnej dwuwymiarowej bijatyki. Przystępujemy do efektownych walk, sterując jedną z szesnastu dostępnych postaci.

PCPS4XONESwitchX360ANDiOSPS1WiiWiiU3DS

Samurai Shodown III
Samurai Shodown III

Bijatyki 30 sierpnia 1996

Trzecia odsłona serii dwuwymiarowych bijatyk, w której gracze przejmują kontrolę nad mistrzami broni białej z różnych części świata. Produkcja studia SNK przyniosła szereg zmian w mechanice prowadzenia starć i niemal całkowicie odeszła od dotychczasowej stylistyki.

PS1