Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS1
Okładka Samurai Shodown III (PS1)

Samurai Shodown III PS1

Trzecia odsłona serii dwuwymiarowych bijatyk, w której gracze przejmują kontrolę nad mistrzami broni białej z różnych części świata. Produkcja studia SNK przyniosła szereg zmian w mechanice prowadzenia starć i niemal całkowicie odeszła od dotychczasowej stylistyki.

Bijatyki | 2D | Japonia | samuraje

Sony PlayStation 1
Okładka Samurai Shodown III (PS1)

producent: SNK Playmore

wydawca: SNK Playmore

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

30sierpnia1996

Przygotowana przez specjalizujące się w bijatykach 2D studio SNK trzecia odsłona słynnej serii. Ponownie gracze mają szansę pokierować mistrzami różnych sztuk walki, posługującymi się bronią białą. Wydana na PS1 gra jest konwersją hitu z automatu, który trafił do salonów w 1995 roku.

Fabuła

Potężny demon Zankuro Minazuki od dekad terroryzuje kraj, napadając na kolejne wioski i mordując wszystkich mieszkańców. Legendy mówią, że tylko jednemu dziecku udało się przeżyć spotkanie z nim. Pewnego dnia grupa śmiałków, każdy o innym celu i ambicjach, postanawia raz na zawsze rozprawić się z potężną istotą. Przed nimi najtrudniejsza walka w ich życiu.

Mechanika

Samurai Shodown III utrzymane jest w dużo mroczniejszej stylistyce niż poprzednie części serii. Z tego też powodu autorzy dokonali kilku zmian w składzie dostępnych wojowników. Część z nich usunięto, innych przemodelowano, a zestawienie uzupełniono o kilku nowych mistrzów władania bronią białą. Gracze mogą m.in. pokierować tajemniczym chłopcem z parasolką Shizumaru, władającym lodem Rimururu czy żądną zemsty duszą zmarłego ninja Basarą Kubikirim.

Dużą nowością w trzeciej części cyklu jest udostępnienie dwóch wersji każdej postaci, Slash i Bust, które różnią się zachowaniem na arenie i atakami. Autorzy wprowadzili też szereg modyfikacji, jak zwiększenie obrażeń od ciosów mieczem i możliwość błyskawicznego przejścia od zwykłego ciosu do ataku specjalnego. W efekcie starcia są bardziej dynamiczne i często kończą się dużo szybciej.

Kwestie techniczne

Samurai Shodown III ponownie wyróżnia się pięknymi, wyglądającymi jak namalowane farbami, arenami 2D oraz szczegółowymi modelami postaci i efektownymi animacjami ciosów. Wydana na PS1 konwersja z automatu cierpi ze względu na kilka irytujących błędów i niedoróbek graficznych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Samurai Shodown III

Wymagania wiekowe Samurai Shodown III

12+