Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS1
Okładka Samurai Shodown III (PS1)
OkładkaSamurai Shodown III (PS1)

Samurai Shodown III PS1

Trzecia odsłona serii dwuwymiarowych bijatyk, w której gracze przejmują kontrolę nad mistrzami broni białej z różnych części świata. Produkcja studia SNK przyniosła szereg zmian w mechanice prowadzenia starć i niemal całkowicie odeszła od dotychczasowej stylistyki.

Bijatyki | 2D | Japonia | samuraje

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Samurai Shodown III Premiera PS1

30sierpnia1996

producent: SNK Playmore wydawca: SNK Playmore

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Samurai Shodown III

Smite

King of Wushu

X-Men: Children of the Atom

Przygotowana przez specjalizujące się w bijatykach 2D studio SNK trzecia odsłona słynnej serii. Ponownie gracze mają szansę pokierować mistrzami różnych sztuk walki, posługującymi się bronią białą. Wydana na PS1 gra jest konwersją hitu z automatu, który trafił do salonów w 1995 roku.

Fabuła

Potężny demon Zankuro Minazuki od dekad terroryzuje kraj, napadając na kolejne wioski i mordując wszystkich mieszkańców. Legendy mówią, że tylko jednemu dziecku udało się przeżyć spotkanie z nim. Pewnego dnia grupa śmiałków, każdy o innym celu i ambicjach, postanawia raz na zawsze rozprawić się z potężną istotą. Przed nimi najtrudniejsza walka w ich życiu.

Mechanika

Samurai Shodown III utrzymane jest w dużo mroczniejszej stylistyce niż poprzednie części serii. Z tego też powodu autorzy dokonali kilku zmian w składzie dostępnych wojowników. Część z nich usunięto, innych przemodelowano, a zestawienie uzupełniono o kilku nowych mistrzów władania bronią białą. Gracze mogą m.in. pokierować tajemniczym chłopcem z parasolką Shizumaru, władającym lodem Rimururu czy żądną zemsty duszą zmarłego ninja Basarą Kubikirim.

Dużą nowością w trzeciej części cyklu jest udostępnienie dwóch wersji każdej postaci, Slash i Bust, które różnią się zachowaniem na arenie i atakami. Autorzy wprowadzili też szereg modyfikacji, jak zwiększenie obrażeń od ciosów mieczem i możliwość błyskawicznego przejścia od zwykłego ciosu do ataku specjalnego. W efekcie starcia są bardziej dynamiczne i często kończą się dużo szybciej.

Kwestie techniczne

Samurai Shodown III ponownie wyróżnia się pięknymi, wyglądającymi jak namalowane farbami, arenami 2D oraz szczegółowymi modelami postaci i efektownymi animacjami ciosów. Wydana na PS1 konwersja z automatu cierpi ze względu na kilka irytujących błędów i niedoróbek graficznych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Samurai Shodown III: 12+