Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS1
Okładka Samurai Shodown: Warriors Rage (PS1)
OkładkaSamurai Shodown: Warriors Rage (PS1)

Samurai Shodown: Warriors Rage PS1

Wydana ekskluzywnie na PlayStation 1 kolejna odsłona cyklu bijatyk osadzonych w realiach Japonii czasu samurajów. Produkcja jest pierwszą częścią serii, w której zastosowano grafikę 3D.

Bijatyki | beat 'em up | Japonia | samuraje

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Samurai Shodown: Warriors Rage Premiera PS1

22grudnia1999

producent: SNK Playmore wydawca: SNK Playmore

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Samurai Shodown: Warriors Rage

Battle Arena Toshinden

Soul Blade

Battle Arena Toshinden 2

Przygotowana przez SNK kolejna odsłona słynnej serii bijatyk, w której starcia toczą doskonale wyszkoleni we władaniu bronią białą wojownicy. To pierwsza gra z Samurai Shodown w tytule, w której zastosowano grafikę 3D.

Fabuła

Początek XIX wieku. Na jednej z japońskich wysp powstaje organizacja zrzeszająca wyrzutków i przestępców przeciwnych siogunom. Wykorzystując mroczne moce i sytuację w państwie, grupa zdobywa coraz silniejszą pozycję. Ostatnią nadzieją dla żyjących w pokoju obywateli są samurajowie, którzy wyruszają na wyspę z misją zlikwidowania przywódców tajemniczego stowarzyszenia „Trzech ostrzy dominacji”. Historia opowiedziana w grze toczy się dwadzieścia lat po wydarzeniach, które zostały pokazane w poprzednich grach Samurai Shodown.

Mechanika

W związku z przyjętymi założeniami fabularnymi autorzy z SNK zdecydowali się przenieść do świata Warrior’s Rage tylko dwóch wojowników z poprzednich odsłon cyklu, Haohmaru i Hanzo Hattoriego. Obaj zostali jednak zmodyfikowani i postarzeni o dwadzieścia lat, które minęły w świecie gry. Obok nich w puli dostępnych do wyboru postaci znalazło się kilkunastu nowych herosów, w tym walczący defensywnym stylem Seishiro Kuki, dziesięcioletni Ran Po z gigantycznym młotem bojowym czy też uzbrojona w no-dachi Rinka Yoshino.

Twórcy zmodyfikowali schemat prowadzenia starć i zastosowali w grze nowatorski koncept, w którym pojedynki nie zostały podzielone na rundy, a na segmenty. Każde starcie ma trzy fazy, które rozpoczynają się kolejno w momencie, gdy jeden z wojowników utraci określoną liczbę punktów zdrowia. Przejście pomiędzy etapami symbolizowane jest krótką scenką lub dialogiem pomiędzy wojownikami.

Podobnie jak w innych grach z serii, także tutaj system walki stawia na dobrze wymierzone ciosy, premiuje używanie bloków i uników oraz bardziej taktyczne podejście do pojedynków. W trakcie walki uczestnicy ładują specjalny pasek POW, który pozwala im wykonać atak rozbrajający wroga, morderczą kombinację lub specjalny chwyt.

Tryby gry

Podstawowy moduł zabawy pozwala graczom stawić czoła złej organizacji, która planuje przejąć władzę nad światem. Pomyślne ukończenie trybu odkrywa Attack mode, gdzie posiadacz PS1 może wykonywać rozmaite misje i zbierać punkty. Te następnie może przeznaczyć na odblokowywanie dodatków, jak galeria ze szkicami lub też modyfikowanie dostępnych postaci.

Kwestie techniczne

Samurai Shodown: Warrior’s Rage to pierwsza odsłona cyklu, w której zastosowano grafikę 3D, przygotowując trójwymiarowe modele postaci. Jednocześnie twórcy nie zrezygnowali z ręcznie rysowanych teł 2D na arenach. Japońscy producenci zastosowali również wstawki FMV do opowiedzenia historii.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Samurai Shodown: Warriors Rage: 16+