Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Panzer General - seria gier

Panzer General: Allied Assault
Panzer General: Allied Assault

Strategiczne 21 października 2009

Karciana wersja znanej z komputerów PC strategicznej gry, której akcja rozgrywała się w trakcie II wojny światowej. . Gracz ma możliwość odtworzenia takich bitew, jak ofensywa Niemców w Ardenach, operacja Market-Garden czy desant morski na plażę Utah. Rozgrywka polega na odpowiednim wykorzystywaniu ponad 60 różnych kart, z których formujemy własne talie.

X360

Panzer General III: Scorched Earth
Panzer General III: Scorched Earth

Strategiczne 28 września 2000

Kolejna gra firmy SSI należąca do słynnej strategicznej serii Panzer General. Akcja toczy się ponownie podczas II wojny światowej i koncentruje na walkach, prowadzonych przez wojska niemieckie i rosyjskie na froncie wschodnim. Jako dowódca tych armii możemy wziąć udział w marszu na Berlin, lub ofensywie w kierunku Moskwy.

PC

Panzer General 3D: Assault
Panzer General 3D: Assault

Strategiczne 31 sierpnia 1999

Panzer General 3D: Assault to wyprodukowana przez studio Strategic Simulations gra strategiczna, której akcja osadzona została w realiach frontu zachodniego II Wojny Światowej. Twórcy przygotowali osiem kampanii single-player, w których można wcielić się w dowódcę wojsk amerykańskich, brytyjskich, niemieckich lub francuskich, a także sieciowy tryb multiplayer przeznaczony do rozgrywki z udziałem maksymalnie 4 graczy.

PC

Dynasty General
Dynasty General

Strategiczne 31 sierpnia 1998

Klasyczna strategia turowa, w której uczestniczymy w fikcyjnym konflikcie pomiędzy Chinami, a oddziałami NATO. Do rozegrania mamy dziewięć głównych kampanii oraz ponad 30 pojedynczych scenariuszy.

PC

Panzer General IIID, Operation Panzer
Panzer General IIID, Operation Panzer

Strategiczne 30 września 1997

Oficjalna kontynuacja legendarnej gry firmy SSI z 1994 roku. Przenosimy się ponownie w czasy II wojny światowej, by wziąć udział w bitwach rozgrywanych w Europie Zachodniej i Wschodniej, Afryce Północnej a także fikcyjnej kampanii w USA.

PC

Pacific General
Pacific General

Strategiczne 30 czerwca 1997

Piąta i ostatnia część strategicznego cyklu 5-Star General, w której powracamy na fronty II wojny światowej i koncentrujemy na zmaganiach prowadzonych przez wojska amerykańskie i japońskie na wodach Oceanu Spokojnego.

PC

Star General
Star General

Strategiczne 30 listopada 1996

Czwarta odsłona strategicznego cyklu, zapoczątkowanego słynnym Panzer Generalem. W nowej części gry przenosimy się w kosmos, by podbijać nieznane światy i toczyć walki na powierzchni różnych planet. Do naszej dyspozycji oddano 7 grywalnych ras i możliwość walki zarówno w kosmosie, jak i na lądzie.

PC

Allied General
Allied General

Strategiczne 31 stycznia 1996

Bezpośredni sequel kultowej strategii turowej Panzer General z 1994 roku. Tym razem przeżywamy drugą wojnę światową z punktu widzenia aliantów, biorąc udział w kampanii rosyjskiej, brytyjskiej, bądź amerykańskiej.

PC

Panzer General
Panzer General

Strategiczne 20 marca 1994

Panzer General to gra strategiczna z podziałem na tury, która rzuca nas w wir wydarzeń, znanych z historii jako II Wojna Światowa. Produkt SSI jest w pewnym sensie unikatowy, bowiem w całości poświęcono go nazistom, a to w grach komputerowych zdarza się wyjątkowo rzadko.

PC

Panzer General Online
Panzer General Online

Strategiczne prace wstrzymane

Opracowana przez zespół Blue Byte Software sieciowa gra strategiczna, stanowiąca przeglądarkową wersję kultowej serii Panzer General. Akcja gry osadzona została w realiach II wojny światowej, jednak produkcja podchodzi do tematyki w sposób niemający wiele wspólnego z realizmem. W Panzer General Online bierzemy więc udział w turowych bitwach, które, choć inspirowane historycznymi, stanowią jednak dość wolną adaptację rzeczywistych wydarzeń. Gra oferuje przy tym zarówno kampanię dla jednego gracza, jak i opcje rywalizacji wieloosobowej. Poszczególne starcia toczą się w typowym dla cyklu systemie turowym, a poza piechotą biorą w nich udział także czołgi, samoloty oraz wiele innych jednostek. Całość uzupełniają elementy kolekcjonerskich gier karcianych: podczas zabawy gracze muszą zbierać karty symbolizujące poszczególne oddziały i za ich pomocą konstruować własne talie, biorące udział w kolejnych potyczkach.

WWW