Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Layopi Games

Firma polski producent

Niezależne polskie studio deweloperskie z siedzibą w Warszawie. Firma tworzy gry przeznaczone na komputery osobiste i konsole stacjonarne, a jej szefem jest Paweł Leśniak.

Historia

Historia studia Layopi Games rozpoczyna się w 2015 roku, kiedy to firma została założona przez Pawła Leśniaka – byłego piłkarza Polonii Bytom, Sandecji Nowy Sącz i Kolejarza Stróże. Leśniak rozpoczął przygodę z grami wideo po to, by stworzyć adaptację swojej książki zatytułowanej Równowaga.

O debiutanckim projekcie studia po raz pierwszy usłyszeliśmy w lipcu 2018 roku, kiedy to ujawniono pierwsze informacje na temat Devil's Hunt – trzecioosobowej gry akcji z elementami RPG. Produkcja korzystająca z technologii Unreal Engine 4 zmierzała na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One, a jej wydanie wzięła na siebie firma 1C Company. Podobnie jak książkowy oryginał, który zapoczątkował trylogię (opowiedziana w nim historia była kontynuowana w powieściach Zachwianie oraz Chaos), została ona zaplanowana jako wstęp do większej całości.


Wydawcy gier Layopi Games

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Layopi Games:


1C Entertainment

Wyprodukowane gry