Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Night School Studio

Firma producent wydawca

Niezależne amerykańskie studio deweloperskie z siedzibą w Glendale w stanie Kalifornia. Firma założona przez Seana Krankela i Adama Hinesa koncentruje się na tworzeniu gier przygodowych, przeznaczonych na komputery osobiste, konsole i urządzenia mobilne. Międzynarodową sławę przyniosło jej debiutanckie dzieło, czyli Oxenfree.

Historia

Firma Night School Studio została założona w czerwcu 2014 roku przez Seana Krankela i Adama Hinesa, którzy wcześniej zasilali szeregi zespołu Telltale Games (Hines był scenarzystą gry Tales from the Borderlands). Niedługo później deweloperzy zabrali się do pracy nad swoim debiutanckim dziełem, którym było Oxenfree zapowiedziane w maju 2015 roku.

Produkcja, będąca dwuwymiarową przygodówką utrzymaną w konwencji horroru, zadebiutowała w styczniu 2016 roku. Tytuł, wydany początkowo na komputerach osobistych i konsoli Xbox One, spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony graczy i recenzentów. Nic zatem dziwnego, że po kilku miesiącach trafił również na konsolę PlayStation 4, z kolei w marcu 2017 roku pojawił się także na urządzeniach mobilnych z systemem iOS; październik przyniósł natomiast jego premierę na Nintendo Switch.

Debiutanckie dzieło Night School Studio nie było jedynym, nad którym ekipa pracowała w 2016 roku. Wraz ze studiem Telltale Games zespół stworzył mobilną adaptację serialu Mr. Robot, czyli Mr. Robot:1.51exfiltrati0n. Rok 2017 przyniósł premierę jeszcze jednej gry mobilnej w portfolio tej grupy, czyli bazującej na licencji filmu Mumia przygodówki The Mummy Dark Universe Stories.

Pod koniec 2017 roku autorzy ujawnili, że pracują nad kolejną produkcją. W Afterparty gracze mieli wcielić się w Lolę i Milo, którzy po śmierci trafili do piekła – by się stamtąd wydostać, protagoniści musieli pokonać w konkursie picia samego szatana. Pomimo niekonwencjonalnej fabuły, tytuł czerpał garściami ze schematów wypracowanych na potrzeby przygodówek i dotychczasowych dzieł Night School Studio.


Gry w produkcji i planach

Oxenfree II: Lost Signals PC, Switch2021

Wydawcy gier Night School Studio

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Night School Studio:


MWM Interactive

Starbreeze AB

Telltale Games

Wydane gry