Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 19 grudnia 2017, 16:03

autor: "Vergil"

Klimatyczne Oxenfree do zdobycia za darmo

Przez najbliższe dwa dni na wszystkich chętnych czeka darmowy egzemplarz gry Oxenfree – klimatycznej przygodówki utrzymanej w konwencji horroru, opracowanej przez byłych członków zespołu Telltale Games.

Zimowa wyprzedaż w GOG.com trwa w najlepsze – oprócz przecen, o których pisaliśmy szerzej w jednej z naszych wiadomości, załoga sklepu postanowiła zrobić graczom jeszcze jeden gwiazdkowy prezent. Na wszystkich chętnych czeka bowiem darmowy egzemplarz gry Oxenfree – dwuwymiarowej przygodówki utrzymanej w konwencji horroru, której premiera odbyła się na początku 2016 roku. Co należy zrobić, by odebrać swoją kopię? Wystarczy przejść na stronę główną sklepu i po zalogowaniu się na swoje konto kliknąć w przycisk „zdobądź za darmo”. I… to tyle, po chwili pozycja zostanie dodana do Waszej biblioteki. Warto jednak się pospieszyć – w chwili, w której są pisane te słowa, do zakończenia promocji pozostały niecałe dwie doby.

Jeśli lubicie opowieści z dreszczykiem, Oxenfree z pewnością przypadnie Wam do gustu. - Klimatyczne Oxenfree do zdobycia za darmo - wiadomość - 2017-12-19
Jeśli lubicie opowieści z dreszczykiem, Oxenfree z pewnością przypadnie Wam do gustu.

Niech Was nie zwiedzie kreskówkowa grafika. Oxenfree opowiada historię nastoletniej Alex, która wraz z koleżankami i kolegami z klasy przypadkowo doprowadziła do otwarcia bram do innego wymiaru. W toku przygody (której ukończenie jest zadaniem na jeden dłuższy wieczór) protagonistka jest nękana przez coraz dziwniejsze anomalie oraz zjawy; w ich wykryciu pomaga specjalne radio – po ustawieniu urządzenia na odpowiednią częstotliwość bohaterka może przygotować się na ewentualne spotkanie z istotami, których nie sposób dostrzec gołym okiem.

Debiutanckie dzieło niezależnego zespołu Night School Studio spodoba się przede wszystkim tym z Was, którzy zjedli zęby na przygodówkach ekipy Telltale Games. Zresztą to nie przypadek – w skład zespołu wchodzą bowiem deweloperzy, którzy wcześniej maczali palce między innymi przy grach spod szyldu The Walking Dead: A Telltale Games Series. Tytuł powinien przypaść do gustu również miłośnikom zjawisk paranormalnych i seriali pokroju Z Archiwum X czy obecnie święcącego triumfy Stranger Things.