Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry Symulacje Apple iOS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku symulacje na platformę Apple iOS ułożone według popularności.

Symulacje. Grupa gier stawiających sobie za zadanie jak najdokładniejsze imitowanie prawdziwych (lub fikcyjnych) czynności. Gry z tego gatunku mogą symulować m.in. prowadzenie pojazdów cywilnych (koparki, dźwigi, autobusy) i wojskowych (samoloty, czołgi, okręty). Szczególnym przypadkiem tego gatunku gier są produkcje symulujące ludzkie życie, w szczególności seria The Sims, ponieważ w jej ramach możemy symulować niemal nieograniczoną liczbę aspektów naszego życia.

Po premierze 54 Przed premierą 5
iOS
Symulacje
Tematyki
Czas
Blocky Farm
Blocky Farm

Symulacje 26 października 2017

Zabawny symulator farmera, posiadający cechy popularnej zabawki Tamagotchi. Podczas rozgrywki musimy prowadzić gospodarstwo rolne, uprawiając rośliny, hodując zwierzęta i wykonując zadania dla mieszkańców pobliskiego miasta.

The Sims Mobile
The Sims Mobile

Symulacje 7 marca 2018

The Sims Mobile to opracowana z myślą o systemie iOS symulacja życia. Gracz tworzy wirtualnego bohatera, a następnie wpływa na cały jego żywot, kształtując edukację, aktywność zawodową, hobby oraz związki przyjacielskie i romantyczne. Nie zabrakło także opcji posiadania rodziny oraz decydowania o losach kolejnych pokoleń.

The Sims 3
The Sims 3

Symulacje 2 czerwca 2009

Mobilna edycja trzeciej odsłony cieszącego się olbrzymią popularnością cyklu symulacji życia. Podobnie jak w pełnoprawnych częściach serii, zabawa polega na opiece nad wirtualnymi simami we wszystkich aspektach ich codziennego życia. W porównaniu z komputerową wersją gry, mobilne "Simsy" cechują się identycznym rdzeniem rozgrywki i stosunkowo niewielką liczbą uproszczeń.

The Sims 3: Ambitions
The Sims 3: Ambitions

Symulacje 16 września 2010

The Sims 3: Ambitions jest rozeszrzeniem do wydanej w 2009 roku gry symulacyjnej The Sims 3. Rozszerzenie wprowadza szereg nowych ścieżek kariery zawodowej, dzięki czemu kontrolowani przez graczy bohaterowie mogą zostać m.in. naukowcami, architektami, detektywami, strażakami a nawet pogromcami duchów. Deweloperzy z firmy Electronic Arts zadbali również o szereg nowych lokacji, w których toczy się rozgrywka.

My Hospital
My Hospital

Symulacje 18 stycznia 2017

My Hospital jest stworzoną przez polskie studio Cherry Pick Games i wydaną na platformy mobilne produkcją, która umożliwia graczom zaprojektowanie i prowadzenie własnego centrum medycznego.

Pou
Pou

Symulacje 26 listopada 2012

Pou to popularna gra mobilna, bazująca na kultowej zabawce-breloczku Tamagotchi. Rozgrywka polega na opiekowaniu się tytułowym stworkiem: musimy naszego wirtualnego zwierzaka karmić, bawić się z nim czy też kupować mu nowe stroje.

NovaVoyager
NovaVoyager

Symulacje czerwiec 2018

NovaVoyager to opracowany z myślą o mobilnym systemie iOS kosmiczny symulator. Gra stawia na realizm, oferując rozbudowany silnik fizyczny oraz wielką galaktykę wygenerowaną proceduralnie na podstawie autentycznych danych astronomicznych. Produkcja oferuje także pełną swobodę wyboru ścieżki kariery.

Operator numeru alarmowego
Operator numeru alarmowego

Symulacje wrzesień 2018

Niecodzienna gra niezależna, w której wcielamy się w pracownika służb ratunkowych, obsługującego linię telefoniczną. Naszym zadaniem jest odbieranie połączeń od rozmaitych osób i pomaganie im, udzielając porad, wysyłając odpowiednie jednostki itd.

Her Majesty's Ship
Her Majesty's Ship

Symulacje lipiec 2018

Her Majesty's Ship jest symulatorem zarządzania żaglowcem. Jako aspirujący kapitan brytyjskiej marynarki musimy wykonywać kolejne zlecenia dowództwa, zatapiać niezliczone jednostki w bitwach morskich, ale też dbać o każdy element codziennego życia na naszym statku. Jeśli załoga nie będzie miała co jeść, lub nie daj Boże skończy się rum, marynarze zbuntują się, co zakończy naszą karierę.

911 Operator: Every Life Matters
911 Operator: Every Life Matters

Symulacje 30 marca 2018

Drugi dodatek do opracowanej przez niezależne warszawskie studio Jutsu Games gry Operator numeru alarmowego (911 Operator), skupiający się na zarządzaniu dużymi kryzysami. Wprowadza on do podstawowej wersji m.in. dwa nowa miasta (Boston i Miami), trzynaście wariantów rozmów i dwa fabularyzowane scenariusze.

Farming Simulator 18
Farming Simulator 18

Symulacje 6 czerwca 2017

Następna odsłona słynnego symulatora farmy, tym razem przeznaczona tylko na urządzenia przenośne. Zabawa w grze nie odbiega w żaden sposób od głównych założeń serii, więc podczas rozgrywki kierujemy rolnikiem dbającym o swoje gospodarstwo.

World of Tanks Blitz
World of Tanks Blitz

Symulacje 26 czerwca 2014

Próba przeniesienia szalenie popularnego World of Tanks z pecetów i konsol na urządzenia mobilne. Tak jak w przypadku pierwowzoru, mamy do czynienia z grą w modelu free-to-play, a zabawa polega na starciach historycznych czołgów w zróżnicowanych trybach rozgrywki.

Farming Simulator 16
Farming Simulator 16

Symulacje 6 sierpnia 2015

Farming Simulator 16 to opracowany z myślą o mobilnym systemie iOS symulator współczesnego gospodarstwa rolnego. Gracz musi sadzić rośliny, zbierać plony, zarabiać pieniądze oraz inwestować w rozwój biznesu. Największą nowością w porównaniu z poprzednimi odsłonami jest dodanie lasów, z których możemy pozyskiwać drewno.

The Sims: Medieval
The Sims: Medieval

Symulacje 22 września 2011

The Sims Medieval to przygotowana przez ekipę The Sims Studio symulacja życia w epoce feudalnej. Gra łączy w sobie elementy strategii i cRPG, okraszone sporą dawką humoru. Gracze mogą wcielić się w role m.in. rycerza, damy dworu, kowala i barda. Wybór profesji postaci wpływa na perspektywę, z jakiej obserwuje świat oraz charakter zlecanych w trakcie zabawy zadań.

Rocksmith
Rocksmith

Symulacje 2018 (wczesny dostęp od 16 maja 2017)

Rocksmith to gra muzyczna przeznaczona na iPada. Jest to swego rodzaju program szkoleniowy, dzięki któremu możemy nauczyć się grać na gitarze. Do zabawy wymagany jest prawdziwy instrument.

Construction Simulator 2
Construction Simulator 2

Symulacje 22 marca 2017

Construction Simulator 2 to opracowany z myślą o systemie iOS symulator firmy budowlanej. Podczas zabawy gracz zajmuje się zarówno stroną biznesową przedsięwzięcia, jak i osobiście kieruje kilkudziesięcioma typami pojazdów podczas realizacji kontraktów.

The Escapists
The Escapists

Symulacje 2 marca 2017

The Escapists to symulator więźnia w formie nawiązującej do klasycznych 8-bitowych produkcji z widokiem top-down. Wiedziemy codzienne życie w zakładzie karnym, w międzyczasie rozwijając swoje umiejętności i gromadząc ekwipunek w celu przygotowania i wcielenia w życie misternego planu ucieczki. Gra jest dziełem niezależnego studia Mouldy Toof, wspieranego przez uznaną firmę Team17.

Passpartout: The Starving Artist
Passpartout: The Starving Artist

Symulacje 30 listopada 2017

Oryginalna produkcja, w której gracz wciela się w tytułowego artystę próbującego zarobić na wino i bagietki, sprzedając malowane przez siebie obrazy. Tytuł pozwala nam na własnoręczne tworzenie owych dzieł, nie stawiając przed nami żadnych ograniczeń w kwestii tego, co ma się na nich znajdować. Niemniej, w trakcie zabawy warto mieć na uwadze zróżnicowane gusta koneserów sztuki będących naszymi klientami.

Farm Expert 2018 Mobile
Farm Expert 2018 Mobile

Symulacje 18 czerwca 2017

Kolejna odsłona popularnego cyklu symulatorów, tym razem przygotowana z myślą o platformach mobilnych oraz konsoli Nintendo Switch. Tytuł pozwala wcielić się w rolnika zajmującego się swoim gospodarstwem.

Battle Supremacy
Battle Supremacy

Symulacje 9 stycznia 2014

Battle Supremacy to wyprodukowany przez zespół Atypical Games symulator bojowy, pozwalający na wzięcie udziału w bitwach pancernych II wojny światowej. Autorzy położyli nacisk na wysoki realizm, co czyni grę trudną, ale jednocześnie zapewnia duże pokłady głębi.

Aerofly FS 2 Flight Simulator
Aerofly FS 2 Flight Simulator

Symulacje 16 grudnia 2014

Zaawansowany symulator lotniczy oferujący kilkanaście zróżnicowanych maszyn - od myśliwców, aż po wielkie samoloty pasażerskie. W produkcji wykorzystano realistyczny system fizyki, a poszczególne miejsca odtworzono na podstawie zdjęć satelitarnych.

Wake The Dreamer
Wake The Dreamer

Symulacje 2018

Wake The Dreamer to przeznaczona na urządzenia mobilne z systemem iOS przygodowa gra akcji. Rozgrywka w niej podzielona jest na dwie płaszczyzny. Pierwszą z nich jest symulacja życia pracownika korporacji, a drugą jest pełny bitew, romansów i zagadek logicznych świat marzeń sennych, do którego bohater przenosi się po zaśnięciu.

X-Plane 10
X-Plane 10

Symulacje 17 grudnia 2014

Kolejna odsłona cenionej serii symulator lotu, przygotowana ponownie także i w wersji mobilnej. W grze czeka na nas masa zróżnicowanych scenariuszy, w tym misje ratunkowe i bojowe. Darmowa wersja gry oferuje wyłącznie model Cessna 172, jednak korzystając z wewnętrznego sklepu możemy nabyć masę kultowych modeli dodatkowych, takich jak Boeing B777, Airbus A320, A-10 Warthog, F-22 Raptor czy śmigłowiec Sikorsky S76.

Car Mechanic Simulator 2014
Car Mechanic Simulator 2014

Symulacje 2 lipca 2014

Mobilna wersja symulatora opracowanego przez rodzime studio Red Dot Games. Tytuł pozwala wejść w skórę mechanika samochodowego, którego zadaniem jest zdiagnozowanie i wyeliminowanie usterki pojazdu. W odróżnieniu od wersji pecetowej, edycja przeznaczona dla użytkowników urządzeń przenośnych, udostępniona została w modelu darmowym bez żadnych ograniczeń.