Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Gry Symulacje Apple iOS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku symulacje na platformę Apple iOS ułożone według popularności.

Symulacje. Grupa gier stawiających sobie za zadanie jak najdokładniejsze imitowanie prawdziwych (lub fikcyjnych) czynności. Gry z tego gatunku mogą symulować m.in. prowadzenie pojazdów cywilnych (koparki, dźwigi, autobusy) i wojskowych (samoloty, czołgi, okręty). Szczególnym przypadkiem tego gatunku gier są produkcje symulujące ludzkie życie, w szczególności seria The Sims, ponieważ w jej ramach możemy symulować niemal nieograniczoną liczbę aspektów naszego życia.

Po premierze 49 Przed premierą 5
iOS
Symulacje
Tematyki
Czas
The Sims 3
The Sims 3

Symulacje 2 czerwca 2009

Mobilna edycja trzeciej odsłony cieszącego się olbrzymią popularnością cyklu symulacji życia. Podobnie jak w pełnoprawnych częściach serii, zabawa polega na opiece nad wirtualnymi simami we wszystkich aspektach ich codziennego życia. W porównaniu z komputerową wersją gry, mobilne "Simsy" cechują się identycznym rdzeniem rozgrywki i stosunkowo niewielką liczbą uproszczeń.

Operator numeru alarmowego
Operator numeru alarmowego

Symulacje 2018

Niecodzienna gra niezależna, w której wcielamy się w pracownika służb ratunkowych, obsługującego linię telefoniczną. Naszym zadaniem jest odbieranie połączeń od rozmaitych osób i pomaganie im, udzielając porad, wysyłając odpowiednie jednostki itd.

Farming Simulator 18
Farming Simulator 18

Symulacje 6 czerwca 2017

Następna odsłona słynnego symulatora farmy, tym razem przeznaczona tylko na urządzenia przenośne. Zabawa w grze nie odbiega w żaden sposób od głównych założeń serii, więc podczas rozgrywki kierujemy rolnikiem dbającym o swoje gospodarstwo.

The Sims: Medieval
The Sims: Medieval

Symulacje 22 września 2011

The Sims Medieval to przygotowana przez ekipę The Sims Studio symulacja życia w epoce feudalnej. Gra łączy w sobie elementy strategii i cRPG, okraszone sporą dawką humoru. Gracze mogą wcielić się w role m.in. rycerza, damy dworu, kowala i barda. Wybór profesji postaci wpływa na perspektywę, z jakiej obserwuje świat oraz charakter zlecanych w trakcie zabawy zadań.

Passpartout: The Starving Artist
Passpartout: The Starving Artist

Symulacje 30 listopada 2017

Oryginalna produkcja, w której gracz wciela się w tytułowego artystę próbującego zarobić na wino i bagietki, sprzedając malowane przez siebie obrazy. Tytuł pozwala nam na własnoręczne tworzenie owych dzieł, nie stawiając przed nami żadnych ograniczeń w kwestii tego, co ma się na nich znajdować. Niemniej, w trakcie zabawy warto mieć na uwadze zróżnicowane gusta koneserów sztuki będących naszymi klientami.

The Sims Mobile
The Sims Mobile

Symulacje jeszcze nie ogłoszona

The Sims Mobile to opracowana z myślą o systemie iOS symulacja życia. Gracz tworzy wirtualnego bohatera, a następnie wpływa na cały jego żywot, kształtując edukację, aktywność zawodową, hobby oraz związki przyjacielskie i romantyczne. Nie zabrakło także opcji posiadania rodziny oraz decydowania o losach kolejnych pokoleń.

The Escapists
The Escapists

Symulacje 2 marca 2017

The Escapists to symulator więźnia w formie nawiązującej do klasycznych 8-bitowych produkcji z widokiem top-down. Wiedziemy codzienne życie w zakładzie karnym, w międzyczasie rozwijając swoje umiejętności i gromadząc ekwipunek w celu przygotowania i wcielenia w życie misternego planu ucieczki. Gra jest dziełem niezależnego studia Mouldy Toof, wspieranego przez uznaną firmę Team17.

Bus Driver: Pocket Edition
Bus Driver: Pocket Edition

Symulacje 27 lutego 2014

Bus Driver: Pocket Edition jest symulatorem, pozwalającym użytkownikom urządzeń mobilnych z systemem iOS na wcielenie się w kierowcę autobusu. Prowadząc sporych rozmiarów pojazd, musimy mieć na uwadze nie tylko zachowanie bezpieczeństwa na drodze, ale i zapewnienie komfortu podróży.

Pou
Pou

Symulacje 26 listopada 2012

Pou to popularna gra mobilna, bazująca na kultowej zabawce-breloczku Tamagotchi. Rozgrywka polega na opiekowaniu się tytułowym stworkiem: musimy naszego wirtualnego zwierzaka karmić, bawić się z nim czy też kupować mu nowe stroje.

Aerofly FS 2 Flight Simulator
Aerofly FS 2 Flight Simulator

Symulacje 16 grudnia 2014

Zaawansowany symulator lotniczy oferujący kilkanaście zróżnicowanych maszyn - od myśliwców, aż po wielkie samoloty pasażerskie. W produkcji wykorzystano realistyczny system fizyki, a poszczególne miejsca odtworzono na podstawie zdjęć satelitarnych.

Blocky Farm
Blocky Farm

Symulacje 26 października 2017

Zabawny symulator farmera, posiadający cechy popularnej zabawki Tamagotchi. Podczas rozgrywki musimy prowadzić gospodarstwo rolne, uprawiając rośliny, hodując zwierzęta i wykonując zadania dla mieszkańców pobliskiego miasta.

X-Plane 10
X-Plane 10

Symulacje 17 grudnia 2014

Kolejna odsłona cenionej serii symulator lotu, przygotowana ponownie także i w wersji mobilnej. W grze czeka na nas masa zróżnicowanych scenariuszy, w tym misje ratunkowe i bojowe. Darmowa wersja gry oferuje wyłącznie model Cessna 172, jednak korzystając z wewnętrznego sklepu możemy nabyć masę kultowych modeli dodatkowych, takich jak Boeing B777, Airbus A320, A-10 Warthog, F-22 Raptor czy śmigłowiec Sikorsky S76.

World of Tanks Blitz
World of Tanks Blitz

Symulacje 26 czerwca 2014

Próba przeniesienia szalenie popularnego World of Tanks z pecetów i konsol na urządzenia mobilne. Tak jak w przypadku pierwowzoru, mamy do czynienia z grą w modelu free-to-play, a zabawa polega na starciach historycznych czołgów w zróżnicowanych trybach rozgrywki.

Farming Simulator 16
Farming Simulator 16

Symulacje 6 sierpnia 2015

Farming Simulator 16 to opracowany z myślą o mobilnym systemie iOS symulator współczesnego gospodarstwa rolnego. Gracz musi sadzić rośliny, zbierać plony, zarabiać pieniądze oraz inwestować w rozwój biznesu. Największą nowością w porównaniu z poprzednimi odsłonami jest dodanie lasów, z których możemy pozyskiwać drewno.

My Hospital
My Hospital

Symulacje 18 stycznia 2017

My Hospital jest stworzoną przez polskie studio Cherry Pick Games i wydaną na platformy mobilne produkcją, która umożliwia graczom zaprojektowanie i prowadzenie własnego centrum medycznego.

The Sims FreePlay
The Sims FreePlay

Symulacje 15 grudnia 2011

Spin-offowa odsłona bestsellerowej serii The Sims, zrealizowana w popularnym modelu free-to-play. Podobnie jak w pełnoprawnych częściach cyklu, naszym zadaniem jest swobodne kierowanie życiem Simów i decydowanie o ich otoczeniu, pracy, zajęciach prywatnych i kontaktach towarzyskich. Gra oferuje pełną, sandboksową swobodę rozgrywki, a każda podejmowana aktywność przyczynia się do wzrostu doświadczenia i awansu na kolejne poziomy postaci. Wraz z nimi odblokowujemy nowe możliwości w grze oraz kolejne elementy wystroju i wyposażenia.

Flight Unlimited 2K16
Flight Unlimited 2K16

Symulacje 21 grudnia 2015

Symulator lotniczy będący spadkobiercą popularnej serii z końcówki lat 90. Gracze mają okazję zasiąść za sterami różnych samolotów, zarówno cywilnych, jak i wojskowych, i zwiedzać z wysokości skrupulatnie odwzorowane okolice Las Vegas, San Francisco oraz Alp Szwajcarskich. W tytule znajdują się dwa tryby zabawy singlowej – swobodne przeloty oraz fabularyzowane misje.

Kim Kardashian: Hollywood
Kim Kardashian: Hollywood

Symulacje 24 czerwca 2014

Kim Kardashian: Hollywood to gra symulująca codzienność celebrytów. Wcielając się w zwykłą dziewczynę, stopniowo poznajemy tytułową gwiazdę i powoli sami pniemy się po szczeblach sławy. Wybierając jedną z kilku dostępnych karier wykonujemy także czynności takie jak zakupy, imprezowanie czy sesje zdjęciowe.

Animal Crossing: Pocket Camp
Animal Crossing: Pocket Camp

Symulacje 22 listopada 2017

Animal Crossing: Pocket Camp to opracowany z myślą o urządzeniach mobilnych symulator menadżera obozu letniskowego. Gracz tworzy postać, a następnie musi dbać o potrzeby gości i nawiązywać z nimi przyjaźnie, jak również gromadzić surowce w celu konstruowania różnych obiektów.

Rocksmith
Rocksmith

Symulacje 2018 (wczesny dostęp od 16 maja 2017)

Rocksmith to gra muzyczna przeznaczona na iPada. Jest to swego rodzaju program szkoleniowy, dzięki któremu możemy nauczyć się grać na gitarze. Do zabawy wymagany jest prawdziwy instrument.

Car Mechanic Simulator 2014
Car Mechanic Simulator 2014

Symulacje 2 lipca 2014

Mobilna wersja symulatora opracowanego przez rodzime studio Red Dot Games. Tytuł pozwala wejść w skórę mechanika samochodowego, którego zadaniem jest zdiagnozowanie i wyeliminowanie usterki pojazdu. W odróżnieniu od wersji pecetowej, edycja przeznaczona dla użytkowników urządzeń przenośnych, udostępniona została w modelu darmowym bez żadnych ograniczeń.

Organ Trail: Director's Cut
Organ Trail: Director's Cut

Symulacje 9 sierpnia 2012

Organ Trail: Director's Cut to gra symulująca próby przeżycia w świecie po apokalipsie zombie. Kontrolujemy grupę ocalałych podróżującą po Stanach Zjednoczonych w podniszczonym samochodzie. Musimy m.in. unikać martwiaków i bandytów, leczyć choroby, gromadzić benzynę i jedzenie oraz szukać części zamiennych do auta.

The Sims 3: Ambitions
The Sims 3: Ambitions

Symulacje 16 września 2010

The Sims 3: Ambitions jest rozeszrzeniem do wydanej w 2009 roku gry symulacyjnej The Sims 3. Rozszerzenie wprowadza szereg nowych ścieżek kariery zawodowej, dzięki czemu kontrolowani przez graczy bohaterowie mogą zostać m.in. naukowcami, architektami, detektywami, strażakami a nawet pogromcami duchów. Deweloperzy z firmy Electronic Arts zadbali również o szereg nowych lokacji, w których toczy się rozgrywka.

I Am Bread
I Am Bread

Symulacje 3 września 2015

Zaawansowany symulator... kromki chleba, która wykorzystując fizyczne właściwości rozmaitych obiektów oraz umiejętność poruszania się, musi w możliwie jak najlepszym stanie dotrzeć do wnętrza tostera. Główną trudnością okazuje się konieczność oddzielnego kontrolowania poszczególnych rogów kromki oraz dbania o jej jadalność i smakowitość poprzez unikanie wszelakich zabrudzeń.