Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry Symulacje WWW

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku symulacje na platformę WWW ułożone według popularności.

Symulacje. Grupa gier stawiających sobie za zadanie jak najdokładniejsze imitowanie prawdziwych (lub fikcyjnych) czynności. Gry z tego gatunku mogą symulować m.in. prowadzenie pojazdów cywilnych (koparki, dźwigi, autobusy) i wojskowych (samoloty, czołgi, okręty). Szczególnym przypadkiem tego gatunku gier są produkcje symulujące ludzkie życie, w szczególności seria The Sims, ponieważ w jej ramach możemy symulować niemal nieograniczoną liczbę aspektów naszego życia.

WWW
Symulacje
Tematyki
Czas
The Sims Social
The Sims Social

Symulacje 9 sierpnia 2011

The Sims Social jest przeglądarkową wersją popularnego symulatora życia. Produkcją gry zajęło się studio Playfish na zlecenie koncernu Electronic Arts, który posiada prawa do marki The Sims. Korzystając z aplikacji dostępnej na portalu społecznościowym Facebook, gracze mają okazję stworzyć własnego bohatera i pokierować jego codziennym funkcjonowaniem.

Silent Hunter Online
Silent Hunter Online

Symulacje prace wstrzymane

Silent Hunter Online to adresowana na przeglądarki internetowe symulacja okrętu podwodnego z okresu II wojny światowej. Gra stworzona została przez zespół deweloperski studia Ubisoft Blue Byte przy współpracy z austriacką firmą Sproing Interactive. Gracze mają okazję wcielić się w dowódców legendarnych u-bootów i wziąć udział w walkach o Atlantyk.

Battlestar Galactica Online
Battlestar Galactica Online

Symulacje 7 lipca 2011

Darmowa produkcja MMO w przeglądarce nawiązująca do znanego serialu telewizyjnego w klimatach science-fiction. W grze wcielamy się w ludzi lub Cylonów i zasiadamy za sterami znanych myśliwców. Zabawa składa się ze zróżnicowanych misji głównych i wielu zadań pobocznych. Battlestar Galactica Online zaskakuje ładną oprawą wizualną jak na grę przeglądarkową.

Dragon City
Dragon City

Symulacje 1 maja 2012

Społecznościowy symulator hodowli smoków. Obejmujemy kontrolę nad czterema wyspami zawieszonymi w powietrzu i staramy się zapewnić jak najlepsze warunki do rozwoju tych legendarnych istot. Z czasem krzyżujemy gatunki łącząc smoki reprezentujące różne żywioły, dzięki czemu otrzymujemy unikatowych wychowanków zdolnych do walki z innymi graczami.

Kim Kardashian: Hollywood
Kim Kardashian: Hollywood

Symulacje 6 października 2014

Gra rekreacyjna dostępna w serwisie społecznościowym Facebook. W produkcji wcielamy się w początkującą gwiazdę, która zaprzyjaźnia się ze słynną Kim Kardashian. Podczas zabawy zwiedzamy miasto, robimy zakupy, uczestniczymy w imprezach oraz oczywiście ciężko pracujemy.

TrainStation
TrainStation

Symulacje 11 stycznia 2012

Gra społecznościowa skierowana do entuzjastów kolei. Zarządzamy dworcem ustalając skład pociągów, wypuszczając je na trasę oraz starając się zarobić na transporcie jak najwięcej pieniędzy. Stopniowo przechodzimy od XIX-wiecznych lokomotyw parowych do nowoczesnych elektrowozów znacznie przyspieszających wymianę towarów.

Na Ryby
Na Ryby

Symulacje 3 lipca 2012

Przeglądarkowa gra wędkarska, opracowana przez rodzime studio Ten Square Games z Wrocławia. Autorzy odwzorowali blisko 40 charakterystycznych łowisk z całego świata oraz ponad 400 gatunków ryb – od najbardziej pospolitych, po te egzotyczne i unikatowe. Zadbano także o szeroki wachlarz sprzętu wędkarskiego, wykorzystywanego w zależności od rodzaju uprawianego wędkarstwa oraz łowionych gatunków.

Millionaire City
Millionaire City

Symulacje 9 listopada 2010

Ekonomiczna gra społecznościowa, w której głównym celem gracza jest generowanie jak największych zysków poprzez budowę i wynajem nieruchomości. Pobieramy czynsze, inwestujemy w przedsiębiorstwa zapewniające dodatkowe dochody oraz pomagamy znajomym odwiedzając ich miejscowości.

Car Town
Car Town

Symulacje 27 czerwca 2010

Gra społecznościowa polegająca na zarządzaniu garażem i warsztatem samochodowym. Wykonujemy zlecenia, za które kupujemy nowe elementy wyposażenia, a także ścigamy się ze znajomymi próbując zdobyć ich pojazdy. Występujące w grze auta bazują na faktycznie istniejących modelach, choć zostały ukazany w lekko karykaturalny sposób.

Cafeland
Cafeland

Symulacje 8 lipca 2012

Casualowa gra pozwalająca na wcielenie się w rolę szefa kawiarni. Dbamy o jak najlepsze samopoczucie klientów serwując im różnorodne potrawy i napoje, zbieramy napiwki, sprzątamy, a za zarobione pieniądze modernizujemy wnętrze oraz poszerzamy ofertę. Czerpiemy dodatkowe korzyści z odwiedzania znajomych i oferujemy im pomoc.

Moshi Monsters
Moshi Monsters

Symulacje 1 kwietnia 2010

Moshi Monsters to darmowa (free-to-play) gra społecznościowa adresowana do najmłodszych. Gracz adoptuje wirtualnego stworka, o którego musi się troszczyć. Deweloperzy z brytyjskiego studia Mind Candy zadbali o atrakcyjną, kreskówkową oprawę graficzną, edukacyjne walory zabawy oraz rozbudowane narzędzia kontroli rodzicielskiej.

Pioneer Trail
Pioneer Trail

Symulacje 9 czerwca 2010

Gra społecznościowa stanowiąca rozwinięcie produkcji FrontierVille. Wcielamy się w rolę tytułowego pioniera i wspólnie z trójką znajomych próbujemy przemierzyć niebezpieczne, dziewicze tereny. W trakcie przygody wykonujemy misje, spotykamy bohaterów niezależnych i zdobywamy cenne doświadczenie.

Howrse
Howrse

Symulacje 20 sierpnia 2005

Gra symulacyjna, w której wcielamy się w początkującego hodowcę koni. Naszym zadaniem jest dbanie o zwierzęta, trenowanie ich, branie udziału w zawodach oraz rozmnażanie. Wszystko po to, by nasza hodowla została tą najlepszą.

Full Bloom
Full Bloom

Symulacje 26 września 2012

Gra społecznościowa łącząca elementy uprawiania ogrodu z produkcjami logicznymi typu Bejeweled, polegającymi na scalaniu trzech takich samych elementów na niewielkiej planszy. Większość czasu spędzamy na zdobywaniu monet niezbędnych do zakupu nowych sadzonek i dekoracji ogrodu. W tym celu wykonujemy misje oraz integrujemy się ze znajomymi za pośrednictwem serwisu facebook.

First Aid
First Aid

Symulacje 15 października 2010

Nieskomplikowana gra ekonomiczna, w której jako szef niewielkiej kliniki staramy się przekształcić ją w ogromne centrum medyczne. Zabawa polega na rozbudowie i wyposażaniu kliniki, zatrudnianiu lekarzy oraz diagnozowaniu i leczeniu pacjentów, cierpiących na fikcyjne, mocno absurdalne schorzenia.